Poniedziałek, 3.08.2020, Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Dyrektor SP19 będzie wiceprezydentem Elbląga. Edward Pietrulewicz: Będziemy stawiać na innowacyjne kształcenie

28.01.2019, 16:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
 Dyrektor SP19 będzie wiceprezydentem Elbląga. Edward Pietrulewicz: Będziemy stawiać na innowacyjne kształcenie
Fot. Ryszard Biel
Edward Pietrulewicz zostanie drugim wiceprezydentem Elbląga. O swojej decyzji Prezydent Elbląga Witold Wróblewski powiadomił podczas zwołanej dziś (28 stycznia) konferencji prasowej. - Będziemy stawiać na innowacyjne kształcenie – zapewniał Edward Pietrulewicz.
 
Wygrywając cztery lata temu wybory prezydenckie Witold Wróblewski powołał na wiceprezydentów – Janusza Nowaka (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Bogusława Milusza (KWW Witolda Wróblewskiego) oraz Jacka Boruszkę (Platforma Obywatelska).
 
W trakcie trwania kadencji, ze względów zdrowotnych, ze stanowiska zrezygnowała Bogusław Milusz. Witold Wróblewski nie zdecydował się na powołanie trzeciego wiceprezydenta.
 
Jak będzie tym razem? Niedługo po ogłoszeniu wyników ostatnich wyborów prezydenckich Witold Wróblewski nie krył, że pierwszym wiceprezydentem Elbląga nadal będzie Janusz Nowak. Nie wiadomo było jednak kto i kiedy zostanie kolejnym zastępcą włodarza naszego miasta.
 
- Mówiłem, że najpierw musimy poukładać niektóre tematy. Na przykład budżet, który 24 stycznia został uchwalony. Dzisiaj możemy przedstawić państwu wiceprezydenta, którego chcę powołać jak najszybciej – mówił Prezydent Elbląga.
 
Drugim wiceprezydentem Elbląga ma zostać Edward Piertulewicz. Ma on nadzorować oświatę i sport. - Ma ponad 35-letni staż pracy w oświacie – dodał Witold Wróblewski. - W latach 2006-2015 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21. W 2015 r. - dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu. Od 2016 r. do chwili obecnej jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 19. W trakcie zarządzania Szkołą Podstawową nr 21 trzykrotnie zajęła ona pierwsze miejsce w złotej dziesiątce szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim, a Szkoła Podstawa nr 19 zajęła 2 i 4 miejsce w kolejnych edycjach.
 
Prezydent Elbląga wymieniał dotychczasowe osiągnięcia przyszłego wiceprezydenta. - Wskazałbym na pionierskie działania w Elblągu związane z innowacjami pedagogicznymi. Był pionierem w tworzeniu publicznej szkoły z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu – mówił Witold Wróblewski. - W Szkole Podstawowej nr 19 jako jednej z pierwszych szkół w Polsce zostały wprowadzone zajęcia z robotyki.
 
Edward Pierulewicz będzie bezpośrednio nadzorować oświatę i sport, a także Departament Innowacji i Informatyki, Elbląski Park Technologiczny, Departament Spraw Obywatelskich i Departament Świadczeń Rodzinnych.
- Jestem przekonany, że jego bardzo duża wiedza i doświadczenie będzie mi pomocne w prowadzeniu tych Departamentów w naszym mieście – dodał Witold Wróblewski.
 
Kiedy Edward Pietrulewicz oficjalnie zostanie wiceprezydentem? - W najbliższym możliwym terminie. Jeżeli się uda to nawet 1 lutego – zaznaczył Prezydent Elbląga. - Trzeba pozałatwiać wszystkie formalne sprawy jeśli chodzi o rozwiązanie stosunku pracy w szkole, jak i rozliczenie się i przejście do samorządu. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić jak najszybciej.
 
Edward Pietrulewicz przyznał, że czuję brzemię powierzonej mu odpowiedzialności.
 
Dla mnie jest to ogromny kredyt zaufania. W ubiegłym roku pan Prezydent ogłosił swój program wyborczy, planowane działania na następna kadencję. Wysokie poparcie uzyskane w czasie wyborów zobowiązuje nas do wypełnienia tego planu. Postaram się jak najlepiej to zrobić. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat nasze miasto zmieni się na jeszcze fajniejsze
 
– podkreślił Edward Piertulewicz.
 
Przyszły wiceprezydent zapowiedział, że duże zmiany czekają w oświacie. - Wprowadzamy nowy etap w oświacie. Ustawa prawo oświatowe obliguje nas do zmian szczególnie w szkolnictwie zawodowym i branżowym. Tam są ogromne zmiany. Mamy doskonałych dyrektorów, wspaniałych nauczycieli. Przy współpracy z nimi mam nadzieję na łatwe przejście tych bardzo trudnych zadań – podkreślił Edward Pietrulewicz.
 
To nie jedyne kwestie, na które zwrócił uwagę Edward Pietrulewicz. - Problem, za który trzeba będzie się szybko wziąć to dwa roczniki, które w tym roku kończą gimnazja i ósmą klasę. Przed nami problem rekrutacji. Postaramy się rozwiązać to z korzyścią dla naszych dzieci, ich rodziców i miasta – dodał.
 
Czy Prezydent planuje powołanie trzeciego wiceprezydenta?
 
Kilka tygodni temu, w ramach porozumienia, kolejnego wiceprezydenta zaproponowałem Koalicji Obywatelskiej. Przedstawiłem dwa nazwiska, z którymi widzę współpracę. Do dnia dzisiejszego jeszcze nie mam odpowiedzi. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli państwu przedstawić, kto to będzie
 
– stwierdził Witold Wróblewski.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Fff
  Poniedziałek, 28.01

  No Pietrulewicz i innowacyjna edukacja... Normalnie brzuch mnie boli od smiechu... A Wroblewski dla mnie juz nie istnieje jako prezydent. Na ludziach w ogole sie nie zna.

 2. 2
  +24
  ~ Gov
  Poniedziałek, 28.01

  Hahaha, pierwsza prowadzila zajecia z robotyki... Trzeba bylo lepiej to sprawdzic, bo to akurat nieprawda, ze pierwsza. A dwujezyczna szkola od kilku lat juz jest Regent... Prezydent nie w temacie ewidentnie.

 3. 3
  +13
  ~ kolo
  Poniedziałek, 28.01

  Czytając ostatnie zdanie - wypowiedziane przez prezydenta - dot. wskazania przez niego 3 wiceprezydenta z PO, oniemiałem z wrażenia. To PO już jest na pasku włodarza? O co tu chodzi? I czy to ma być pan Missan? To będzie koniec Platformy Obywatelskiej w naszym mieście. Co na to członkowie i sympatycy PO?

 4. 4
  --22
  ~ Mieszkaniec 2.0
  Poniedziałek, 28.01

  Gratulacje i powodzenia.

 5. 5
  +25
  ~ hege
  Poniedziałek, 28.01

  Nauczycielami od techniki zostawali tacy, którzy nie byli w stanie skończyć żadnych innych kierunków studiów. Takie życie, a ciemny ludek zawsze da sobie ciemnotę wcisnąć, wystarczy mielić trzy po trzy.

 6. 6
  +15
  ~ Mały
  Poniedziałek, 28.01

  Obiecaliście najpierw Gosi stanowisko i co.....

 7. 7
  +22
  ~ xas
  Poniedziałek, 28.01

  Dodajmy, że na początku lat 90-tych był również drobnym handlarzem samochodów razem ze swoim tatą.

 8. 8
  +16
  ~ Slup
  Poniedziałek, 28.01

  Normalnie oSŁUPialem z wrazenia

 9. 9
  +7
  ~ może on
  Poniedziałek, 28.01

  Warto pomyśleć o pomocy ludziom z MOSiR.

 10. 10
  +24
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 28.01

  co taki moze wiedziec o rzadzeniu 100 tys miastem pewnie bedzie sie uczyl na bledach a wroblewskiemu rozum juz calkowicie odebralo czy w tym zapyzialym miescie nie ma juz fachowcow tylko biora z oswiaty ?przeciez oni nie maja zielonego pojecia o rzadzeniu miasto to nie szkola

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.