Niedziela, 25.08.2019, Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląskie szkoły w prestiżowym rankingu. Najlepiej poradziło sobie II LO

23.01.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie szkoły w prestiżowym rankingu. Najlepiej poradziło sobie II LO
Fot. Ryszard Biel

II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka, według 21. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019, to najlepsza elbląska szkoła. W tegorocznym zestawieniu 500 ogólniaków z całego kraju znalazło się również Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Elblągu. Jak tym razem poradziły sobie technika?

Miesięcznik "Perspektywy" co rok prezentuje zestawienia najlepszych liceów i techników w kraju. W prestiżowym rankingu niewiele jest elbląskich szkół, ale te, które się w nim znajdują z roku na rok, radzą sobie coraz lepiej. Tradycyjnie już chyba najlepiej wypada II LO w Elblągu.

Nie pracujemy tylko dla rankingu. To, że jesteśmy w tym zestawieniu, jest probierzem jakości tego, co robimy w tej szkole. To również informacja zwrotna dla uczniów, rodziców i dla nas samych, że pracą, którą wykonujemy, daje efekty

- komentowała ranking Perspektyw 2018 Agnieszka Jurewicz, dyrektor II LO w Elblągu.

W Rankingu Perspektyw 2019 "dwójka" uplasowała się na 163. miejscu (w ubiegłym roku ta szkoła zajmowała 218. miejsce) i zdobyła złotą tarczę. Tym samym znalazła się w pierwszej piątce najlepszych szkół województwa warmińsko-mazurskiego, zajmując 5. miejsce.

Wśród 500 najlepszych ogólniaków, na 175. miejscu jest również LO Zakonu Pijarów w Elblągu. Szkoła zrobiła duży skok w rankingu, w ubiegłym roku zajmowała 305. miejsce. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, które jeszcze w ubiegłym roku mogliśmy znaleźć w tym zestawieniu, tym razem z niego wypadło. Uplasowało się poza stawką na 543. miejscu (471. miejsce w 2018).

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019 na najwyższym stopniu podium znalazło się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie. W zestawieniu wojewódzkim najlepszą szkołą na Warmii i Mazurach po raz kolejny okazało się XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie (45. miejsce w kraju).

Ranking Perspektyw 2019 to również zestawienie techników. Tu w ogólnopolskim zestawieniu zwyciężył Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie. Na pierwszym miejscu, w województwie warmińsko-mazurskim, znalazło się Technikum nr 8 w ZS Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie (8. miejsce w kraju). W pierwszej 500 znalazły się również dwa technika z Elbląga, zdobywając brązową tarczę: Technikum Ekonomiczne im. Oskara Langego w ZSEiO w Elblągu (10. miejsce w województwie i 372. w kraju) i Technikum w ZSM w Elblągu (12. miejsce w województwie i 470. w kraju).

Liceum lub technikum to szkoła, która w największym stopniu kształtuje młodego człowieka. Jeśli jest dobra – wpaja wartości, otwiera umysł, zapewnia udany start w dorosłe życie. Nasz Ranking pokazuje te polskie szkoły średnie, które robią to najlepiej. Nie sposób przecenić wagi tych 4 lub 5 lat u progu dorosłości. Dlatego tak ważny jest wybór liceum i technikum odpowiedniego do ambicji i predyspozycji nastolatka. Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce, umożliwiająca porównywanie szkół, sprawdzanie ich sukcesów i słabszych stron, wyników na tle konkurencji

- przekonują twórcy rankingu, miesięcznik "Perspektywy".

Ranking Perspektyw 2019 znajdziemy tu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Nieuk
  Środa, 23.01

  Najlepsze jest I LO.

 2. 2
  +21
  ~ Zz
  Środa, 23.01

  Gratuluję ridzicom za ciezko wydana kase na korypetycje, maly w tym udzial szkol

 3. 3
  +21
  ~ Rodzic
  Środa, 23.01

  Bez korepetycji doleko by nie zajechali podziękowania dla rodziców

 4. 4
  +6
  ~ Kl
  Środa, 23.01

  Które miejsce w 2018 ? 2018-e ? Żart ?

 5. 5
  --9
  ~ też Rodzic
  Środa, 23.01

  Super II LO! Panie Rodzic, bo w innych szkołach I LO i III LO to w ogóle korepetycji nie biorą ;-) i dlatego są tak daleko w rankingu. To nie wina szkoły, że ktoś chodzi na korepetycje. Pożytek z tego żaden. Ale ja ktoś lubi wydawać pieniądze ...

 6. 6
  +6
  ~ gimli
  Środa, 23.01

  już w tym roku czytałem, że ten ranking to pic na wodę i wyniki są zafałszowane. perspektywy nie raczyło odnieść się do zarzutów i ciągnie proceder. tak więc nie ma z czego sie cieszyc póki co.

 7. 7
  +3
  ~ rwalista
  Środa, 23.01

  No cóż, daleko naszym "najlepszym" do znienawidzonego Olsztyna. Kilka olsztyńskich LO mieści się w 100 i przed naszymi. Czy za słupa też dodano punkty?

 8. 8
  +8
  ~ do "też rodzic"
  Środa, 23.01

  Jesteś pewien, że za korepetycje II LO dostało punkty i tak "skoczyło"? To prawda, że korepetycje były i będą niczym najstarszy zawód świata, ale smutne jest to, że bez korepetycji, mimo zdanej matury, wymarzone studia poszły by w las. Trzeba by pomyśleć, czy nie zmienić form i terminów realizacji programów i rekrutacji do poszczególnych klas z rotacją laserów. Ponad 150 szkół coś osiąga, a nasi zapełniają nierentowne kierunki studiów.

 9. 9
  +6
  ~ kazik
  Środa, 23.01

  WYSTARCZY PORÓWNAĆ MIEJSCA Z POPRZEDNICH LAT......, TO DAJE DO MYŚLENIA....

 10. 10
  +6
  ~ Ewcia
  Środa, 23.01

  Już na starcie przyjmują najlepszych ,niech wymieszają ze słabszymi uczniami i zobaczymy czego ich nauczą

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.