Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Była zawodniczka Startu Elbląg pokieruje sportową podstawówką

24.05.2018, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Była zawodniczka Startu Elbląg pokieruje sportową podstawówką
Fot. Ryszard Biel

Hanna Szuszkiewicz od 1 września pokierują sportową podstawówką, czyli całkiem nową placówką na oświatowej mapie Elbląga. To spore wyzwanie dla byłej zawodniczki Startu Elbląg, a w ostatnich latach dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu działalność rozpocznie 1 września tego roku, w miejscu po Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola. W kwietniu prezydent Elbląga rozpisał konkurs i rozpoczął poszukiwania dyrektora placówki. Tylko jedna osoba, Hanna Szuszkiewicz właśnie, zdecydowała się podjąć wyzwanie i zgłosić swoją kandydaturę. Komisja konkursowa, jednogłośnie zdecydowała o powierzeniu jej obowiązków dyrektora "trójki".

Sport jest mi bardzo bliski. Czuję ten klimat, przez wiele lat trenowałam i mam świadomość, jak dzieci funkcjonują w takiej sytuacji, wiem jakie wartości niesie dla nich sport. To były dla mnie argumenty przemawiające za udziałem w konkursie. Oczywiście miała też obawy. Przecież to całkiem nowy twór, duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Ja jednak lubię wyzwania, zmiany, to mnie nakręca

- mówi Hanna Szuszkiewicz.

Przed dyrektor "trójki" spore wyzwanie. Na szkołę sportową z prawdziwego zdarzenia, elblążanie czekali od dawna. Spore wymagania względem nowej podstawówki mają również władze miasta. Chcemy, aby to była szkoła nie tylko sukcesów sportowych, ale i sukcesów edukacyjnych, podkreślała niedawno Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Sportu i Edukacji w UM w Elblągu.

Ta szkoła ma być całkowicie nastawiona na sport. Ten sportowy charakter będzie wybrzmiewał tam na każdej przestrzeni, dla dzieci będzie kanwą do rozwoju i edukacji. Wszystko musi się łączyć ze sobą. Niemożliwe, aby to się udało bez pomysłu tę szkołę. Ja głęboko wierzę, że się uda. W tej chwili jestem na etapie naboru kadry dydaktycznej. Rozmowy jeszcze trwają, ale pozyskałam już potwierdzenie od kilku świetnych nauczycieli, mam już świetnego biologa, fizyka. Myślę, że jeśli zbuduję interesującą, dobrą kadrę to nie ma możliwości, żeby ta szkoła nie odniosła sukcesu. Odbyła się już rekrutacja uczniów. Obecnie mamy 105 potwierdzeń. To całkiem sporo patrząc na to, że na początek szkoła rusza z jedną dyscypliną - piłką nożną

- przekonuje przyszła dyrektor "trójki".


Hanna Szuszkiewicz to była piłkarka ręczna. Przez większą część kariery związana była ze Startem Elbląg, z którym wywalczyła mistrzostwo Polski w 1992 i 1994, wicemistrzostwo Polski w 1991 i 1997 oraz brązowe medale mistrzostw Polski w 1993, 1998, 1999 i 2000. W latach 1991-1992 wystąpiła w 13 spotkaniach reprezentacji Polski seniorek, zdobywając 9 bramek. Od 2014 jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Kto zastąpi Szuszkiewicz, na tym stanowisku? Dowiemy się w najbliższym czasie.

Konkurs na to stanowisko ogłoszony zostanie w czerwcu, tak aby nowy dyrektor miała jeszcze przed 1 września, czas przygotować się do pełnienia nowych obowiązków

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Będzie mi smutno zostawiać SP nr 4. Relacje, jakie udało mi się nawiązać z uczniami, rodzicami, pracownikami "czwórki" są dla mnie najcenniejszą wartością. Tego będzie mi bardzo brakowało. Jednak w życiu zmiany są czasami konieczne. Liczę jednak na to, że przyjdzie tutaj ktoś, kto zagospodaruje i wykorzysta potencjał szkoły, on jest ogromny - przekonuje Hanna Szuszkiewicz.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Bimbala
  Czwartek, 24.05

  Hanna jest wspaniałym człowiekiem. Gratulacje

 2. 2
  +5
  ~ kolo
  Czwartek, 24.05

  Czas pokaże czy "protegowana" p. Wróblewskiego ogarnie pokładane w niej nadzieje?

 3. 3
  --1
  ~ ktos
  Czwartek, 24.05

  Dlaczego ten uśmiech a"la p. Zalewska?

 4. 4
  +8
  ~ rodzic
  Czwartek, 24.05

  To najlepszy wybór. W SP 4 podniosła podniosła wyniki egzaminów i zrobiła z niej super fajna szkołę.

 5. 5
  +2
  ~ ania
  Czwartek, 24.05

  Hehehe. Mądrale już mają pożywkę. Protegowana, nie protegowana, uśmiech, nie uśmiech. Trzeba było stawac do konkursu. Wygrała? Super! Gratulacje! A przed sp4 duże wyzwanie.

 6. 6
  +7
  ~ do kolo
  Czwartek, 24.05

  Nie dość że mądra, kompetentna to jeszcze piękna - jeśli jak piszesz protegowana Wróblewskiego- to tylko mu pogratulować trafności. Trzymam kciuki.

 7. 7
  +8
  ~ rodzic
  Czwartek, 24.05

  Tylko słabi ludzie nakręcają hejt w necie. Nie wspominając o żalach. Kolo chyba jest mega frustratem. A Pani Hanna to świetny lider. Powodzenia w nowej szkole.

 8. 8
  +10
  ~ Anna
  Czwartek, 24.05

  Czas pokaże jakim będzie dyrektorem. Ocenimy to za 5 lat , szansę trzeba dać każdemu. Jedno jest tylko dziwne ,dlaczego nazwisko tej pani wymieniono już w lutym ,więc po co pisać,że "konkurs" ,że "wygrała" skoro ustalono to dużo wcześniej.

 9. 9
  --1
  ~ Olimpia
  Czwartek, 24.05

  A mówią że na SP4 ma nadejść Pani Kamila B.

 10. 10
  +2
  ~ rodzic
  Piątek, 25.05

  Fantastycznie podniosła Pani SP4 i wysoko postawiła poprzeczkę następnymi dyrektorowi. Mam nadzieje, że będzie dbał o ziarno, które zostało tam zasiane. Przykro nam, że Pani odchodzi, dzieciom bardzo smutno 😢😢 Życzymy dalszych sukcesów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.