Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Zobacz, jak wyglądało spotkanie po latach absolwentów i pracowników ZSG

08.10.2016, 07:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak wyglądało spotkanie po latach absolwentów i pracowników ZSG
Fot. Ryszard Biel

Zespół Szkół Gospodarczych istnieje w Elblągu 70 lat. Z tej okazji wczoraj (7 października), w CSE Światowid odbyła się uroczysta Gala. Po niej, absolwenci oraz byli pracownicy tej placówki udali się do ZSG, by powspominać wspólnie spędzony czas.

Przygotowania do obchodów rozpoczęły się już w zeszłym roku szkolnym. - Wtedy powstał plan jak to ma wyglądać. Początkowo nie spodziewaliśmy się, że aż tak wielki rozmach będzie miała ta uroczystość - przyznała Benita Kończak, nauczycielka języka polskiego w ZSG.

Dyrekcja oraz pracownicy ZSG postanowili hucznie obchodzić 70-lecie swojej szkoły.

Rozpoczęliśmy od godz. 9.00 uroczystą mszą, potem spotkaliśmy się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, gdzie odbyła się uroczysta Gala. Brali w niej udział zaproszeni goście, absolwenci, byli pracownicy szkoły

- opowiada Benita Kończak.

Mimo niekorzystnej pogody część osób zdecydowała się ruszyć w pochodzie do ZSG, gdzie  odbyły się spotkania absolwentów z gronem pedagogicznym poszczególnych roczników. Dla przybyłych został przygotowany bankiet, o który zadbali uczniowie ZSG.

Dużo emocji i wzruszeń przyniosło spotkanie w szkole. Absolwenci szukali swoich kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Nie zabrakło także morza życzeń. - 70 lat to wiek dojrzały, ale dla instytucji, to wiek dziecięcy - stwierdził Mirosław Zalewski, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. - Życzę, aby ta szkoła trwała i trwała, aby wszelkie zawirowania, które miały by być wokół niej ją omijały i przeżywała tylko miłe chwile. A pani dyrektor życzę spełniania.

- Uczyłem w tej szkole przez dwa lata, kiedy dyrektorem był pan Lucjan Cydzik - wspominał Jan Zaborowski, dyrektor III LO. - Widziałem na Gali swoich absolwentów. To była super sprawa. Życzę ZSG, żeby się rozwijali tak, jak się rozwijają. To niby nasza konkurencja, bo walczymy o tą samą młodzież, ale my od zawsze współpracowaliśmy, a nie rywalizowaliśmy. Bardzo się cieszę, że mają takie dobre wyniki i życzę im, żeby było tak zawsze.

 

Życzę dalszych sukcesów, nadal tak wysokiego poziomu edukacji młodzieży, bo szkoła ma piękne tradycje, wspaniałych pedagogów. Ja jestem absolwentką i pamiętam same dobre rzeczy związane z tą szkołą, samych wspaniałych nauczycieli, społeczników. Moim wychowawcą był pan Lucjan Cydzik, który uczył mnie m.in. języka polskiego. W swojej pracy zawodowej bardzo często wspominałam pana Cydzika i jego nauki, które są mi, zarówno wtedy, jak i teraz, bardzo pomocne

- mówiła Anna Szyszka, prezes Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej.

My przyłączamy się do życzeń i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego spotkania.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / 70 lat ZSG przemarsz i spotkanie w szkole ( zdjęć 96 )
Dodano: 2016-10-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ hty
  Sobota, 08.10

  Przecież tam były też odzieżówki... jakoś o nich się nie wspomina

 2. 2
  0
  ~ Kat Na Idiotów
  Sobota, 08.10

  Asia Mag. nic się nie zmieniasz pomimo upływu czasu pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6136980056763