Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląskie szkoły wzorem dla całego województwa? "Elbląg w dniu dzisiejszym zdystansował Olsztyn"

24.06.2016, 15:35:39 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie szkoły wzorem dla całego województwa? "Elbląg w dniu dzisiejszym zdystansował Olsztyn"
Dziś, o godz. 12:00, rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Możliwość organizacji tej uroczystości jest ogromnym wyróżnieniem, a elbląska placówka w pełni na nie zasłużyła.
 
Szkoła została wskazana przez Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty jako lider tzw. „Złotej dziesiątki” województwa warmińsko– mazurskiego. Gimnazjum nr 3 wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 posiada status szkoły z największą liczbą laureatów tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych ogłaszanych przez Kuratora Oświaty.
 
Bardzo serdecznie gratuluję. Gratuluję nauczycielom za wkład serca. Uczniom gratuluję ich osiągnięć, zarówno tych w nauce, jak i sportowych. Gratuluję rodzicom zdolnych dzieci, to również ich zasługa
- mówił Sławomir Sadowski, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski.
 
Elbląg w dniu dzisiejszym zdystansował Olsztyn. Za to serdecznie chciałem państwu podziękować. Jesteście w gronie tych szkół, które są najlepsze. Ciąży na was teraz obowiązek kontynuacji
- mówił Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. 
 
Kurator Wojewódzki wspomniał o roli, jaką w powstawaniu Gimnazjum nr 3 spełnił Marek Pruszak, obecnie pełniący rolę przewodniczącego Rady Miejskiej.
 
Ja chciałbym pogratulować uczniom promocji, pogratulować świadectw z biało-czerwonym paskiem. To są symbole narodowe naszego kraju, z którego dumę w naszej młodzieży chcemy ukształtować
- mówił Marek Pruszak
 
Na uroczystym podsumowaniu roku szkolnego wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie Gimnazjum Nr 3 w ZSO nr 2 w Elblągu, a także uhonorowani zostali nagrodami Prezydenta Miasta Elbląga najlepsi uczniowie wszystkich elbląskich szkół.
 
Cieszę się, że zostaliśmy wybrani na gospodarzy wojewódzkiego zakończenia roku szkolnego. Cieszę się, że pan Wojewoda dostrzega sukcesy Elbląga. Cieszę się, że została dostrzeżona praca elbląskich nauczycieli i wysiłek uczniów. Życzę wam udanych wakacji. Dużo słońca i wypoczynku
- mówił Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg
 
Co czuli absolwenci gimnazjum nr 3?  - Ja jestem z siebie zadowolona – mówi Maja, której udało się zdobyć średnią 6,0. - Jestem zadowolona również z tego, że nasza szkoła została wyróżniona. To jest zasługa naszych nauczycieli, którzy nas dobrze uczą.
 
- Ja czuję radość i dumę – mówi Franek. - Jestem dumny z siebie, bo udało mi się dużo osiągnąć, a radość z tego, że już zaczynają się wakacje.
 
Elbląskie szkoły mogą pochwalić się znacznymi sukcesami: w szkołach podstawowych 54 uczniów uzyskało tytuł laureata, 86 zaś tytuł finalisty konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016. W gimnazjach tytułem laureata może pochwalić się 82 uczniów, 103 uczniów posiada tytuł finalisty. Również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych licznie uczestniczyli w wielu turniejach i olimpiadach tematycznych organizowanych przez Ministra Edukacji Narodowej, gdzie 10 uczniów uzyskało tytuł laureata, a 51 osób posiada tytuł laureata bądź finalisty w przedmiotowych konkursach ogólnopolskich. Także wielu uczniów szkół zawodowych otrzymało wyróżnienia, m.in. w konkursach zawodowych i rzemieślniczych: „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2016”, „Literacka kuchnia”, „Smaki wsi”, czy Olimpiadzie Solidarności Dwie Dekady historii.
 
W elbląskich szkołach w tym roku do kolejnych klas przejdzie 13 901 uczniów. Miesiąc wcześniej prawie 1180 abiturientów opuściło już szkolne mury.
Paweł Rodziewicz

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Zakonczenie roku szkolnego w II LO ( zdjęć 76 )
Dodano: 2016-06-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ uszaty
  Piątek, 24.06

  "[...] W dniu dzisiejszym [...]". Pięknie się kurator oświaty wypowiedział.

 2. 2
  +9
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 24.06

  Wczoraj na sesji pan Pruszak krytykował elbląską oświatę, ............. dzisiaj kurator oświaty też z PIS docenił, chwalił ! Wstyd Panie Marku obcy doceniają sukcesy , chwalą ........ panu ciężko z tym pogodzić się. Może ocenia Pan stan elbląskiej oświaty przez pryzmat swoich sukcesów edukacyjnych ? Pozdrawiam i życzę przyjemnych wakacji, czasu na przemyślenia i pozytywne refleksje w temacie elbląski edukacji.

 3. 3
  +9
  ~ Oko
  Piątek, 24.06

  Co tam robiła ta fachura od wszystkiego Kluga? Wszędzie się wciśnie.

 4. 4
  +5
  ~ przewodniczacy
  Piątek, 24.06

  w dniu dzisiejszym ukonstytuował się Komitet Budowy pomnika Załozyciela Gimnzjum nr 3 Pana Pruszaka, komitet planuje budowę 25 metrowej wiernej kopii Pana Pruszaka, odlew zostanie wykonany w brązie, w założeniu chodzi o to aby głowa załozyciela wystawa ponad korony drzew i była widziana z trasy nr 7 ( obwodnicy), cały pomnik bedzie oświetlany za pomocą ekologicznego oświetlenia ledowego, zapraszam do przeznaczania datków

 5. 5
  +3
  ~ odlew dzienny wystarczy
  Piątek, 24.06

  do przewodniczącego - bądźmy skromni - wystarczy dzienny odlew pana Pruszaka, pomnik zbędny. Foto 59 - pan prezydent z figury podobny do wróbla (nomen omen).

 6. 6
  +1
  ~ ???
  Piątek, 24.06

  Jak tym z PIS nie wstyd , wczoraj to szkalowali, wszystko negatywnie na temat oświaty, a tu dziś proszę , same pochwały. I to się należą panu prezydentowi Wróblewskiemu, brawo.

 7. 7
  0
  ~ !!!
  Piątek, 24.06

  W ubiegłym roku też były wzorem, także znalazły się na podium

 8. 8
  +7
  ~ klik
  Sobota, 25.06

  Kampania pana Pruszaka na prezydenta Elbląga rozpoczęta? Przekaz jasny i powiązany z czwartkowa Sesją RM.

 9. 9
  +6
  ~ Ania
  Sobota, 25.06

  Należałoby także podkreślić, że złotą dziesiątkę wśród szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego otwiera SP 21

 10. 10
  +3
  ~ 7.0
  Sobota, 25.06

  Srednia 6.0 - tylko noblistów brak.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2586359977722