Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Za nami premiera „Igraszki z diabłem”. Marszałek Brzezin: To ciekawa propozycja na wysokim poziomie

31.12.2018, 09:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami premiera „Igraszki z diabłem”. Marszałek Brzezin: To ciekawa propozycja na wysokim poziomie
fot. Majka Brejdak
- Prawie 40 lat temu odbyła się premiera słynnego telewizyjnego serialu, który niewątpliwie większość z państwa pamięta. Nasz spektakl wygląda zupełnie inaczej – mówił Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, podczas wczorajszej premiery „Igraszek z diabłem”.
 
Wczoraj, 30 grudnia, odbyła się premiera „Igraszek z diabłem”. Wśród zaproszonych gości był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. - To bardzo ciekawa forma. Pełna humoru, ale też ludzkiej mądrości. Spektakl bardzo mi się podoba – przyznał.
 
Na elbląskie spektakle chętnie przybywają nie tylko mieszkańcy tego miasta. Wśród publiczności znaleźli się także mieszkańcy Olsztyna, Fromborka czy Ostródy. Dyrektor Teatru przywitał m.in. gości ze Szwecji.
 
 
Gości jest bardzo wielu i to świadczy o tym, że scena Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu jest bardzo interesującą i ciekawą propozycją na wysokim poziomie. To już jest renoma. Elbląski teatr stanowi bardzo mocno o kulturze w regionie i bardzo mocno się z tego cieszymy. Bardzo chętnie go odwiedzam
 
– zaznaczył Gustaw Marek Brzezin.
 
Spektakl „Igraszki z diabłem” przypadł do gustu tłumnie zebranej w teatrze publiczności. - Znam wersję stworzoną przez Teatr Telewizji i śmiało mogę powiedzieć, że elbląska wersja może z nią konkurować. Każda z nich jest zupełnie inna – stwierdził senator PO Jerzy Wcisła. - Wersja telewizyjna jest teatrem klasycznym. Tutaj mamy bardzo współczesny podkład muzyczny. Bardzo lubię muzykę Bartka Krzywdy i tutaj, w swoim debiucie teatralnym, sprawdził się znakomicie.
 
- Jak zwykle elbląska wersja dorównuje, a nawet przerasta te wcześniejsze. Ta jest bardziej uwspółcześniona. Bardzo fajna choreografia, a także muzyka naszego elblążanina Bartka Krzywdy – podkreśliła Grażyna Kluge, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
 
Za kostiumy i scenografię odpowiedzialna była Iza Toroniewicz, która po raz kolejny zachwyciła elbląską publiczność. - Na scenie dużo się dzieje. Wszystko jest nowatorskie i bardzo spójne. Widzę, że wszystkim się podoba – przyznał Gustaw Marek Brzezin.
 
 
Zawsze ciężko jest grać spektakl, który ma wiele wcieleń. Myślę, że udało się połączyć to, co jest klasyką ze współczesnością. Mi ta forma bardzo odpowiada
 
– dodał Jerzy Wcisła.
 
- Na scenie dużo się dzieje. Scena obrotowa pozwala na to, by działo się jeszcze więcej. Kostiumy są świetne i te iście diabelskie i te ziemskie. Są dopasowane do sytuacji – dodała Grażyna Kluge.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii autorstwa Majki Brejdak
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Premiera sztuki "Igraszki z diabłem" ( zdjęć 59 )
Dodano: 2018-12-31 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Zapytanie
  Poniedziałek, 31.12

  A kiedy marszałek województwa wyprowadzi się z olsztyna do Elbląga i będzie tu urzędową. Co????

 2. 2
  +3
  ~ widz
  Poniedziałek, 31.12

  Dziś spędzę koniec roku z tą sztuką. Mam nadzieję,że Pan Dyrektor oszczędzi mi bardzo wątpliwej rozrywki pod tytułem loteria... jak to było w latach poprzednich. wolał bym wyjść przed 2400 na bulwar.

 3. 3
  +5
  ~ m.
  Poniedziałek, 31.12

  Było naprawdę świetnie.

 4. 4
  --1
  ~ Grzyb
  Poniedziałek, 31.12

  Drogi widzu. nie ma takiej możliwości. Niektórzy przychodzą na tego Sylwestra właśnie dla loterii.

 5. 5
  --4
  ~ hd
  Wtorek, 01.01

  Brzezin komuchu,kiedy Urząd Marszałkowski dla Elbląga?!

 6. 6
  +2
  ~ Eve
  Środa, 02.01

  Byłam, obejrzałam i stwierdzam, że ta wersja a"la Broadway nie przekonuje mnie. Wersja znana z teatru telewizji jest jednak klasyką nie do przebicia.

 7. 7
  +1
  ~ zx
  Środa, 02.01

  Gdyby ten spektakl, nie czekał do 2400 i szampana podano by w antrakcie, było by ok. Po spektaklu, część szuka kieliszków, część płaszczów, by wyjść (a kierowcy?) . kompletny bałagan. Byłem, widziałem. Teatr, to świątynia sztuki, i to, powinno zostać w pamięci. A w pewnej części, ten nasz Teatr robi z tego kolekturę gier liczbowych- loterię. Byłem zniesmaczony, i więcej nie pójdę, wszak mamy S7! a tam inny poziom,,,.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2852098941803