Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

„Igraszki z diabłem” u Sewruka. „Ten spektakl daje do myślenia”

28.12.2018, 16:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
„Igraszki z diabłem” u Sewruka. „Ten spektakl daje do myślenia”
„Igraszki z diabłem” Jana Drdy to nowa propozycja Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W niedzielę, 30 grudnia, o godz. 19.00 odbędzie się premiera tego spektaklu w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego.
 
Po raz kolejny elblążanie będą mogli zobaczyć niezwykłe kostiumy i scenografię Izy Toroniewicz i choreografię autorstwa Tomasza Tworkowskiego.
 
Tym spektaklem współpracę z elbląskim teatrem rozpoczął Bartek Krzywda. - Bartek Krzywda, który niewątpliwie jest znany w naszym mieście jest debiutantem teatralnym. Z ogromną przyjemnością zaprosiłem go do nas i muszę przyznać, że niezwykle mile słucha się tego, co skomponował – mówi Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka.
 
Premiera już w niedzielę. Czy wszystko jest zapięte na ostatni guzik? - Nigdy nie możemy tak powiedzieć, bo zawsze chce się coś ulepszyć, poprawić. Widzimy nowe możliwości nawet po premierze i zmieniamy pewne rzeczy – zdradził Mirosław Siedler.- „Igraszki z diabłem”są jednak już zamkniętą całością, która mam nadzieję przypadnie widzom do gustu.
 
Dlaczego „Igraszki z diabłem” znalazły się w repertuarze?
 
„Igraszki z diabłem” to utwór, który powstał w 1945 r. Jan Drda napisał go po wojnie i wtedy zupełnie inaczej brzmiał. Jedynie w Polsce „Igraszki” doczekały się kilkudziesięciu realizacji. To ponadczasowy utwór. Staramy się, aby w naszym teatrze funkcjonowały nie tylko materiały rozrywkowe, ale także te z przesłaniem
 
– zaznaczył Mirosław Siedler.
 
Dyrektor elbląskiego teatru przyznaje, że o wystawieniu „Igraszek z diabłem” myślał od dawna.- Niestety nie jesteśmy w stanie w jednym roku zrealizować wszystkich tytułów. Dzięki temu mamy ciekawe perspektywy na kolejne, kilka lat. Już mamy zaplanowane różne tytuły do realizacji – dodał Mirosław Siedler. - W styczniu zabieramy się za próby do „Czarownic z Salem”
 
Dla tych, którzy zdecydują się przyjść do teatru na „Igraszki z diabłem” czeka niespodzianka.
 
Na premierze, ale także na spektaklu sylwestrowym i na spektaklach w styczniu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance. Zapraszamy!
 
- zachęca Mirosław Siedler.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Zbych
  Piątek, 28.12

  Sądzę iż nie będzie to spektakl podobny poziomem do ubiegłorocznego Allo Allo.

 2. 2
  --1
  ~ Bojowniknarmor
  Sobota, 29.12

  Do czego to doszło, strażnicy moralności i jedynie prawdziwej historii nie zachowali czujności. Nie widzę ich reakcji na fakt wystawienia dramatu napisanego przez czeskiego komunistę, który jako szef czechosłowackich literatów tępił wszystkich krytykujacych komunizm. Przecież u nas nawet zlikwidowano ulicę komunistycznego dramaturga Leona Kruczkowskiego, a tu taka wpadka. Prawdziwi Polacy bojkotujmy ten spektakl, nie wolno pozwolić aby nasze umysły infekowano podejrzaną komunistyczną sztuką.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.