Czwartek, 2.07.2020, Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Othello na deskach elbląskiego teatru - wygraj zaproszenie!

20.04.2009, 12:27:02 Rozmiar tekstu: A A A
Othello na deskach elbląskiego teatru - wygraj zaproszenie!
Fot. Piotr Kubic (www.bagatela.krakow.pl)

Już dzisiaj, 20 kwietnia o godz. 19:00 na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wystawiany będzie kolejny utwór Szekspira. Tym razem będzie to "Othella" w reżyserii Macieja Sobocińskiego. Spektakl w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Bagatela ogląda się z niesłabnącym zainteresowaniem od dnia premiery. Maciej Sobociński umieścił akcję szekspirowskiej tragedii w czasach bliskich współczesności. Nasza redakcja przygotowała dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na ten niezwykły spektakl w doborowej obsadzie.

"Othello" z Teatru "Bagatela" im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego jest przede wszystkim opowieścią o uprzedzeniach i braku tolerancji wobec wszelkiej odmienności, ukazując człowieka dręczonego chorobliwą zazdrością... Szekspirowski bohater podkreśla ją głównie egzotycznym tatuażem... Desdemona daje Othellowi miłość idealną, bezinteresowną. Próbuje uświadomić mężowi, że nie jest "czarny", dopóki sam tak o sobie nie pomyśli. Często, jeśli nie akceptujemy czegoś w sobie, na siłę szukamy wroga. I wszystko zaczyna się wtedy sypać. Zamiast naprawiać, niszczymy. To wyjątkowa okazja i przepiękny spektakl, dziś Kraków gości w Elblągu.

Obsada:

Othello - Marcel Wiercichowski
Desdemona - Urszula Grabowska
Iago - Marcin Sianko
Emilia - Magdalena Walach / Kamila Klimczak
Cassio - Michał Kościuk
Bianka - Anna Rokita
Doża Wenecki - Piotr Różański
Montano - Dariusz Starczewski
Rodrigo - Juliusz Krzysztof Warunek
Brabantio - Sławomir Sośnierz
Lodovico - Wojciech Leonowicz
Gratiano - Adam Szarek
Inspicjent / sufler: Monika Handzlik
Asystent reżysera: Wojciech Leonowicz

 - Warto wybrać się do Sewruka, tym bardziej, że od godziny 18:00 w kasie Teatru będzie można zakupić wejściówki na wolne miejsca w cenie 10 złotych! - informuje Tomasz Walczak rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Redakcja info.elblag.pl przygotowała dla czytelników trzy podwójne zaproszenia na ten spektakl. Aby je wygrać należy odpowiedzieć na pytanie: Która edycja Elbląskiej Wiosny Teatralnej odbywać się będzie w przyszłym, roku?. Odpowiedzi należy przesyłać drogą e-mailową na adres: konkurs@info.elblag.pl">konkurs@info.elblag.pl. W tytule proszę wpisać Othello, a w treści imię i nazwisko i oczywiście odpowiedź na pytanie. Odpowiedzi należy przesyłać dzisiaj do godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.