Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Ryszard Tomczyk gościem Elbląskiej Sceny Literackiej

04.02.2009, 11:29:58 Rozmiar tekstu: A A A
Ryszard Tomczyk gościem Elbląskiej Sceny Literackiej
Fot. teatr.elblag.pl

W nadchodzący piątek, 6 lutego w elbląskim Teatrze odbędzie się kolejna odsłona Elbląskiej Sceny Literackiej. Tym razem będzie ona połączona z promocją książki dr Ryszarda Tomczyka pt. "Nie samym chlebem". W spotkaniu z tym niebanalnym twórcą, animatorem i historykiem udział może wziąć każdy zainteresowany. Organizatorzy zapraszają szczególnie osoby opisane poprzez ich działalność w książce pt. „Nie samym chlebem”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00.

Ryszard Tomczyk - malarz, rysownik, teoretyk i krytyk sztuki oraz literatury, pisarz, publicysta, recenzent teatralny. To wybitna i nietuzinkowa postać, która wrosła w powojenne dzieje Elbląga. Inicjator wielu przedsięwzięć kulturotwórczych, jako pedagog, Dyrektor Galerii El czy wreszcie jako redaktor przeróżnych czasopism. Uprawiając publicystykę kulturalną oraz krytykę literacką, teatralną i plastyczną, na stałe wpisał się do annałów naszego miasta. Ważnym torem jego działalności kulturotwórczej jest inicjatywa gromadzenia oraz upowszechniania materiałów wspomnieniowych związanych z życiem powojennego Elbląga.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.