Wtorek, 28.06.2022, Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Taniec towarzyski to nauka nie tylko tańca - wygraj karnet

04.11.2016, 09:30:46 Rozmiar tekstu: A A A
Taniec towarzyski to nauka nie tylko tańca - wygraj karnet
fot. nadesłane

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko dobrze się uczyło, potrafiło odpowiednio się zachować, ładnie się prezentowało i było komunikatywne. Chcąc wszechstronnie rozwijać swoją pociechę, zapisz go na kurs tańca towarzyskiego.

Kurs tańca towarzyskiego to nauka 10 różnorodnych tańców, których znajomość przyda się w przyszłości każdemu dziecku. Każdy taniec ma inną energię i styl dlatego zajęcia sprawiają dzieciom dużo frajdy. Ale poza znajomością kroków i figur taniec towarzyski niesie ze sobą inne korzyści.

Proste plecy, ściągnięte łopatki, podniesiona głowa – to postawa, jakiej dziecko uczy się na zajęciach tańca towarzyskiego i jaka wchodzi mu w nawyk. Ponadto taniec poprawia motoryczność i sprawność fizyczną. Powtarzanie sekwencji i kroków wzmacnia pamięć ruchową młodego człowieka. - Konieczność zapamiętania różnych zmian w tańcu zmusza dziecko do uwagi i szybkiej orientacji – mówi instruktor tańca towarzyskiego, Paulina Czyżyk - Udowodniono, że taniec stymuluje rozwój komórek mózgowych, wpływa na sprawniejsze myślenie dlatego tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres. Ponadto taniec pobudza także inwencję twórczą - uczy kreatywności.

Udział w zajęciach tanecznych to także doskonały sposób na przezwyciężanie wstydu przed innymi oraz tremy przed występami na forum klasy.

- Taniec to najprostszy sposób zawierania znajomości i relacji towarzyskich - mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk". - Dzieci tańczące mogą zachwycić swoimi umiejętnościami rówieśników i tym, samym zdobyć ich podziw. Taniec wzmacnia poczucia własnej wartości, wiary w siebie, atrakcyjności, dzięki czemu łatwiej jest dziecku odnaleźć się w grupie.

Taniec towarzyski to także nauka dbania o estetyczny wygląd i kulturalne zachowanie. Podczas zajęć dzieci poznają zasady savoir-vivre i uczą się je stosować.
 
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. 

Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać jeden z dwóch karnetów na listopad na taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując "Taniec towarzyski". Zgłoszenia przyjmujemy do 4 listopada, do godziny 13:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą mailową 4 listopada, po godz. 13.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Polak.
  Piątek, 04.11

  heh co, POskim Czyżykom coś interes nie idzie, że rozdają tańce za darmo ;)

 2. 2
  0
  ~ Ilona
  Poniedziałek, 05.03

  Ostatnio odkryłam, że taniec to moja pasja. Zaraziłam się tym po pierwszych zajęciach i już tak zostało. Można tu poznać wielu ciekawych ludzi, polecam Wam moją szkołę tańca we Wrocławiu www.kt-extra.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1288151741028