Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Zaprezentowano „elbląską” listę Trzeciej Drogi. „Nie chcemy, żeby Elbląg był drugim po Olsztynie miastem województwa”

31.08.2023, 15:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zaprezentowano „elbląską” listę Trzeciej Drogi. „Nie chcemy, żeby Elbląg był drugim po Olsztynie miastem województwa”
Fot. Paweł Friedrich

Informowaliśmy, że „jedynką” na liście Trzeciej Drogi do Sejmu z okręgu 34 został Rafał Ryszczuk. Dziś, 31 sierpnia, przedstawiono kolejnych kandydatów. - My nie chcemy, żeby Elbląg był drugim po Olsztynie miastem województwa – mówił Rafał Ryszczuk podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
Na „elbląskiej” liście Trzeciej Drogi w okręgu 34 znaleźli się kandydaci z Polski 2050 oraz z Polskiego Stronnictwa Ludowego. W dzisiejszej konferencji zaprezentowali się Małgorzata Werkowska – Wiktorska, Piotr Wasześcik, Robert Szczepański, Magdalena Madeja, Waldemar Czajka oraz Henryk Kropidłowski, czyli tylko przedstawiciele Polski 2050. Dlaczego nie było kandydatów z PSL-u?
 

 

 

Kandydaci z PSL-u przedstawili się we wtorek w Olsztynie. Nie wiem dlaczego uznali, że tak będzie lepiej. My uznaliśmy, że naszych kandydatów do parlamentu przedstawimy nie w Olsztynie, ale w Elblągu, samym sercu naszego okręgu wyborczego. Problemów naszego regionu nie rozwiążemy z perspektywy Olsztyna. Jesteśmy dla ludzi i chcemy być blisko ludzi, blisko naszych wyborców i ich problemów. My nie chcemy, żeby Elbląg był drugim po Olsztynie miastem województwa, chcemy, żeby był centrum i lokomotywą rozwoju ekonomicznego całego regionu Warmii i Mazur. Jestem głęboko przekonany, że tkwi w nas ogromny potencjał. Jesteśmy ekipą młodą. Czas najwyższy, by w polityce podziękować już politykom rodem z minionej epoki, którzy potrafią chodzić tylko utartymi ścieżkami. W sejmie potrzebne jest nowe, świeże spojrzenie na problemy i sposoby ich rozwiązania

 

 

– wyjaśniał Rafał Ryszczuk.
 Rafał Ryszczuk od dziewięciu lat jest Burmistrzem Kisielic (powiat iławski). - Ceny za ciepło w Kisielicach są  o połowę tańsze niż w Elblągu i całym regionie – mówił podczas zwołanej dziś konferencji prasowej. - Warto stawiać na zieloną energetykę i my wiemy jak to robić.
 

 

Dziś służę mieszkańcom gminy Kisielice, jednak z regionem elbląskim jestem związany od wczesnego dzieciństwa. Moi dziadkowie mieszkali w okolicach Dzierzgonia w Bągardzie i spędzałem tu mnóstwo czasu. Moja rodzina mieszka w Elblągu i okolicach od wielu dziesięcioleci dlatego problemy tego regionu są mi doskonale znane, a nawet bliskie

 

 

– opowiadał  Rafał Ryszczuk.

 


Według kandydatów Trzeciej Drogi jedną z najpilniejszych spraw do załątwienia w regionie elbląskim jest pogłębienie toru wodnego i „uruchomienie, w końcu, portu w Elblągu”. - Żeby ta inwestycja miała sens i przynosiła wymierne korzyści dla regionu trzeba na sprawę spojrzeć kompleksowo i poczynić wiele inwestycji infrastrukturalnych – zaznaczył Rafał Ryszczuk.
 

 

Koniecznym jest zainwestowanie w drogi i linie kolejowe, które połączą elbląski port nie tylko z resztą kraju, ale również z miastami regionu takimi jak Braniewo i Bartoszyce. Czas przywrócić blask, świetność i dobrobyt dumnym hanzeatyckim miastom Elblągowi i Braniewu

 

 

– dodał lider „elbląskiej” listy Trzeciej Drogi.Kolejną kwestią jest zadbanie o interesy rybaków z Suchacza, Tolkmicka, Fromborka, Braniewa, Nowej Pasłęki. - Interesy te należy uwzględnić w szczególności przy wydawaniu pozwoleń rybackich – stwierdzi Rafał Ryszczuk. - Wynika to z troski nie tylko o lokalnych rybaków, ale również o środowisko naturalnie. Zalew jest niewielkim, zamkniętym ekosystemem i nie można doprowadzić do jego przełowienia i dewastacji.

 

 

Region w dużej mierze jest rolniczy. Nie możemy z założonymi rękami przyglądać się wciąż malejącej rentowności rolnictwa. Wielu mieszkańców naszego regionu spycha to na skraj ubóstwa. Produkcja rolna i hodowla muszą się rolnikowi opłacać. Nie może być tak, że nasz rynek zalewa zboże, dla którego nasz kraj ma być tylko krajem tranzytowym. Ceny w skupach maleją, a w sklepach ceny żywności rosną. Ktoś na tym nieuczciwie zarabia i nie jest to z pewnością nasz, lokalny rolnik

 

 

– opowiada Rafał Ryszczuk.
Jednak największą bolączką społeczeństwa, zdaniem Trzeciej Drogi, jest powszechny dostęp do służby zdrowia, a w szczególności do lekarzy specjalistów. - Nie może być tak, że na termin u specjalisty czeka się miesiącami lub latami – podkreślił Rafał Ryszczuk. - Muszą być refinansowane wizyty prywatne u lekarzy specjalistów.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Nom
  Czwartek, 31.08

  Trudno Krasiński krasulskim ale WY!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 31.08

  Mam nadzieję, że będą poniżej [progu! Inna sprawa jak to jest z Wielkim Ptakiem jest w PSL? Popiera ich czy KO z Wcisłą ?

 3. 3
  +9
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 31.08

  Polityczni samobójcy ? Chcą zatopić PSL takimi ruchami ? Debile jako żywo.....

 4. 4
  +6
  ~ Kolo
  Czwartek, 31.08

  Tak, wreszcie ktoś zauważył, że Elbląg nie jest w niczym gorszy od Olsztyna. Żądamy równego traktowania obu miast !

 5. 5
  +11
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 31.08

  Weź to koło i walnij się w czoło.... To województwo to porażka i żadne pierdolety tego nie zmienią. Albo województwo żuławskie w granicach dawnego województwa Elbląskiego albo włączenie subregionu w Pomorskie. Krynice Morską i Kwidzyn włączyli do Pomorze a nas kopnęli w błoto i szuwary. Pora zakończyć tę parodię bo Elbląg skończy jako stolica sołectwa

 6. 6
  +8
  ~ Chester POpapraniec
  Czwartek, 31.08

  Ta Trzecia droga to jakieś nieporozumienie. Elbląg jest zmęczony i zniszczony przez Wróblewskiego z PSL ktory wraz z PO Tuska oraz Lewicą niszczą to miasto od 30 lat. Idżcie razem Precz z tego miasta.

 7. 7
  +18
  ~ Belkot i tyle
  Czwartek, 31.08

  A kto rzadzi w Elblągu PSL, SLD, PO. A kto rzadzi w tym województwie PSL, SLD, PO. Nic nie zrobiliście i nie zrobicie. Chodzi o stołki dla was.

 8. 8
  --3
  ~ XY
  Czwartek, 31.08

  Wśród tych ludzi jest sporo społeczników, w tym jedna z powiatu Elbląskiego.Pomogli więcej bez rozgłosu niż partie obecnie rządzące. Warto poczytać kim są Ci kandydaci.Wbrew pozorom nie są to ludzie anonimowi.

 9. 9
  +14
  ~ ...
  Czwartek, 31.08

  Teraz wszyscy kandydaci będą nam mówić o tym jak to Elbląg jest dla nich ważny tyle , że od czasu niesławnej reformy administracyjnej i niezależnie od rządów tych czy owych miasto to jest ciągnione w dół i krzywdzone samolubną polityką ludzi identyfikujących się z miastem raz na cztery lata . Jeszcze dwie , trzy dekady pod butem Olsztyna i będziemy wsią bagienną .

 10. 10
  +19
  ~ bez szans
  Czwartek, 31.08

  niestety nie znam dokonań! raczej bez szans tak jak i lewica , to będzie ich upadek ale to na własne życzenie i ciężką pracę w tym zakresie mistrzów i mistrzyni 2 planu ! bo teraz jak się wypucowało kto i co wyprawiał będzie czysta odpowiedzialność tej porażki spoczywać na nich! zasłużyli na to w 100%, a my spoglądamy na nich z czystym już uśmiechem politowania ! bo zawsze podstawa wszystkiego jest moralność , a tu jej zdecydowanie brakuje! czekamy na listy i wasz "sukces"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3938949108124