Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Stanisław Gorczyca, Wiesław Śniecikowski, Robert Turlej. Kto jeszcze znalazł się na „elbląskiej” liście PO do Sejmu?

16.08.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stanisław Gorczyca, Wiesław Śniecikowski, Robert Turlej. Kto jeszcze znalazł się na „elbląskiej” liście PO do Sejmu?

Platforma Obywatelska podjęła dziś (16.08.) decyzję o tym, kto zawalczy o mandaty poselskie. Na liście okręgu elbląskiego (nr 34) znaleźli się m.in. kandydaci z Nowoczesnej, partii Zieloni oraz Inicjatywy Polskiej.Jak się dowiedzieliśmy na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu 34 znalazło się 16 nazwisk. Zaskoczeniem nie jest fakt, że „jedynką” został poseł PO Jacek Protas, a „dwójką” posłanka PO Elżbieta Gelert. Oboje startowali już w wyborach parlamentarnych jako liderzy PO z naszego okręgu. Oboje z sukcesami.


Na trzecim miejscu na liście znalazł się Stanisław Gorczyca - poseł na Sejm IV i V kadencji oraz senator VII i VIII kadencji, który w 2015 r. nie został wybrany na kolejną kadencję. W 2018 r. Stanisław Gorczyca uzyskał mandat radnego sejmiku warmińsko-mazurskiego. Rok później ponownie kandydował do Senatu, ale bezskutecznie. Teraz Stanisław Gorczyca postanowił zawalczyć o miejsce w Sejmie.


Na „elbląskiej” liście PO jest również kandydatka z partii Nowoczesna (partia polityczna o charakterze centrowym i liberalnym, powołana w 2015 przez Ryszarda Petru). Katarzyna Królak, która jest prawnikiem i przedsiębiorcą, startować będzie z 4 miejsca na liście PO w okręgu 34. W wyborach samorządowych w 2018 r. Katarzyna Królak bez powodzenia ubiegała się o mandat radnego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.


Natomiast elbląski radny KO Robert Turlej znalazł się na 11 miejscu. Jedną pozycję niżej zajęła Jadwiga Król z Inicjatywy Polskiej (polskie centrolewicowe ugrupowanie polityczne, które od 2016 działało jako stowarzyszenie, a od 2019 jako partia polityczna). Jadwiga Król była radną Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Pełnomocniczką Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach.


Na 14 pozycji, jest Andrzej Bagiński z partii Zieloni (centrolewicowa partia polityczna o programie proekologicznym zarejestrowana w 2004 r.). Na liście mają być także: Mateusz Szauer, Natalia Sycz, Monika Grabowska-Kuśmirczuk, Iwona Mrozińska, Elżbieta Ruda, Wiesław Śniecikowski, Karol Bidziński, Władysław Laskowski, Elżbieta Zabłocka.


Oficjalnie lista wszystkich kandydatów ma zostać przedstawiona podczas konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się w piątek (18 sierpnia). 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Kpiny wyborcze
  Środa, 16.08

  W pewnym wieku trzeba jukpinyz odpuścić bo to ludzie ktorzy nie rokują przyszlościowo ! Babcie w natarciu

 2. 2
  +19
  ~ Wyborca PO
  Środa, 16.08

  Te jedynka, dwójka i jedenastka z PO to jest wstyd i plucie wyborcom w twarz. Ja już na PO nie głosuje oni nic nie robią a jedynie się kompromitują. Obciach i żenada.

 3. 3
  +11
  ~ Jojo
  Środa, 16.08

  Kto lubi się pchać do koryta?

 4. 4
  +22
  ~ wniosek
  Środa, 16.08

  To znaczy bez zmian, ci na pierwszych trzech miejscach to nawet ich wystąpień w Sejmie nie było. Dla Elbląga tez nic a nic nie zdziałali. Ot tak pobierają sobie uposażenia i żyją sami jak pączki w maśle.Elblążanie zastanówcie się przed oddaniem głosu.

 5. 5
  +21
  ~ Hans Klos
  Środa, 16.08

  Szału nie ma , programu nie ma - prochu nie wymyślą ale cały czas próbują wywarzyć otwarte drzwi. Taki krem de la kreml - mizerota

 6. 6
  --9
  ~ Kredytobiorcy
  Środa, 16.08

  A gdzie lista PiS wstydu?

 7. 7
  +9
  ~ Mentalność Peło
  Środa, 16.08

  To jakiś idiotyzm, rozpisują artykuly o Turleju a łon na 11 miejscu! Co za żenada ze starsze panie pchają do przodu a mlodszych rokujacych na koniec! Naprawdę czas do przodu a nie do tyłu

 8. 8
  --20
  ~ August Absolutny
  Środa, 16.08

  Najlepszy kandydat na posła z naszego okręgu to Pan Leonard Krasulski. Jest nadal pełnym wigoru i energii człowiekiem, a z racji wieloletniego okresu pracy jako parlamentarzysta ma niebywałe doświadczenie polityczne. Z uwagi na fakt, że w przeszłości był zawodowym żołnierzem ma też wiedzę wojskową co w obecnej sytuacji militarnej ma niesamowite znaczenie. To najlepszy kandydat, a cały Elbląg ma nawet obowiązek oddać głos na Niego.

 9. 9
  +32
  ~ Jarqu
  Środa, 16.08

  LISTA WSTYDU....

 10. 10
  +3
  ~ nowy prezydent ukry
  Środa, 16.08

  ~August - masz rację. Jako plutonowy pozbawiony stopnia zakosił by ruskim spirytus, a to by oznaczało koniec wojny, Do Kijowa z nim i wymieni zagrabiony osobiście spirit na Krym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1209228038788