Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Parking przy elbląskim muzeum zostanie rozbudowany?

07.11.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parking przy elbląskim muzeum zostanie rozbudowany?
Fot. AK

Parking przy Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Elblągu przejdzie remont i zostanie rozbudowany? Taką potrzebę zauważył elblążanin, który zgłosił tę inwestycję do Budżetu Obywatelskiego w okręgu nr 4.
 

 

Autorem wniosku jest Adam Fatyga. Co zawiera? - Powiększenie parkingu o dodatkowe miejsca od ul. Zamkowej, wyznaczenie miejsca do parkowania dla autokarów oraz remont nawierzchni parkingu na ul. Służebnej – wymienia autor wniosku.
 


Departament Urbanistyki i Architektury zwraca uwagę, że teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta.
 

 

Według ustaleń miejscowego planu możliwa jest jedynie realizacja tymczasowego parkingu – utwardzenie terenu, za zgodą Konserwatora Zabytków

– dodaje DUA.


 

 

Wniosek jest niezgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta w Elblągu (M - strefa mieszkalna). Można rozważyć przebudowę parkingu poprzez przesunięcie jego lokalizacji oraz pozostawienie części istniejącego parkingu pod warunkiem wykorzystania części działki będącej we władaniu muzeum. Realizacja zadania do wysokości środków finansowych dla zadania inwestycyjnego

 

– informuje Departament Zarządu Dróg.

 


Ostatecznie Departament Zarządu Dróg ocenił ten wniosek pozytywnie.Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.
Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Gosc
  Wtorek, 07.11

  Powinno być jak we Francji, gdzie każdy parking zewnętrzny musi być budowany w taki sposób, że zadaszeniem miejsca parkingowego są panele fotowoltaiczne. Dotyczy to również marketow

 2. 2
  0
  ~ Kronikarz Truso
  Wtorek, 07.11

  wgłąb i wwyż - ku chwale i wizji z nocnej eskapady z lat 80-tych ub. wieku po Dortmundzie ś.p. radnego Olszewskiego oraz ku rozmachowi propagandowemu b. radnego Klima !!!!

 3. 3
  +11
  ~ Arc
  Wtorek, 07.11

  a jak już rozbudują z naszych pieniędzy to hieny postawią tam kolejne parkometry czy tym razem dadza ludziom żyć? (

 4. 4
  +10
  ~ Zapomnieliscie
  Wtorek, 07.11

  A co z odbudoea zamku w Elblągu.

 5. 5
  +8
  ~ starówka
  Wtorek, 07.11

  skandal - o wszystko trzeba wnioskować. To po co mam tylu urzędników za biurkami na 8 godzin. Może niech pełnią dyżury na terenie miasta razem ze strażą miejską

 6. 6
  --5
  ~ MAREK
  Wtorek, 07.11

  Przecież to działka na sprzedaż. Pod zabudowę. Wystarczy już tych parkingów. Plac Słowiański i Rycerska to jeden wielki parking. A przsd 1945, było to reprezentacyjne miejsce.

 7. 7
  +10
  ~ dfhhdhdf
  Wtorek, 07.11

  Tam powinny stanąć kamienice

 8. 8
  +7
  ~ Bsp
  Wtorek, 07.11

  Lubię chodzić Zamkową, zwłaszcza gdy tak wypiekniały kamienice u wlotu. Widzę tam, że jedną z jej stron zajmuje zespół boisk szkolnych. Przed wojną stała tutaj pierzeja stylowych domów a między Zamkową a Rycerską były ulice i teatr miejski. Uważam, że bez szkody dla uczniów można to boisko zagospodarować lepiej na mniejszej powierzchni a na odzyskanym miejscu mogłaby powstać zabudowa ulicy Kumieli i tej właśnie strony Zamkowej.

 9. 9
  --3
  ~ Museum
  Środa, 08.11

  Jak nowa parking tyle płacić a nie ma bezpłatny

 10. 10
  +4
  ~ viki
  Środa, 08.11

  Oczywiście z parkometrem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4805300235748