Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Plac zabaw w Parku Kajki wymaga pilnego remontu? "Większość urządzań kwalifikuje się do całkowitej wymiany"

03.11.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Plac zabaw w Parku Kajki wymaga pilnego remontu? "Większość urządzań kwalifikuje się do całkowitej wymiany"
Fot. Paweł Friedrich

Remont placu zabaw w Parku Kajki to jeden z pomysłów, na który można głosować w okręgu 2 w ramach Budżetu Obywatelskiego. - Zdecydowana większość urządzeń zabawowych i siłowych na placu zabaw w Parku Kajki jest wyeksploatowana i kwalifikuje się do całkowitej wymiany - przyznaje Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu.


 

Jednym z etapów realizacji zadania będą konsultacje z mieszkańcami organizowane przez wnioskodawcą (w tym do konsultacji propozycja urządzeń sensorycznych)

 

– czytamy we wniosku Karoliny Śluz.Zarówno Departament Inwestycji, jak i Departamenty Urbanistyki i Architektury pozytywnie oceniły wniosek dotyczący remontu placu zabaw w Parku Kajki. - Teren nie jest objęty obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ale teren jest objęty ochroną konserwatorską (wpis do rejestru zabytków nr 82/84 z dn. 2.12.1984 r.) - informuje DUA.


Zarząd Zieleni Miejskiej również pozytywnie ocenił wniosek zwracając uwagę na fakt, że Park Kajki wpisany jest do rejestru zabytków.
 

 

Zdecydowana większość urządzeń zabawowych i siłowych na placu zabaw w Parku Kajki jest wyeksploatowana i kwalifikuje się do całkowitej wymiany. Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu jednocześnie przypomina, że Park Kajki wpisany jest do rejestru zabytków, a wszystkie prace prowadzone na terenie parku wymagają zgody konserwatora zabytków. W związku z powyższym przedmiotowy wniosek należy przesłać do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie

 

– dodał ZZM.
 


Wniosek uzyskał też pozytywną opinię Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie Delegatura Elbląg.

 


Koszt inwestycji oszacowano na 520 tys. zł.

Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.
Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Niedawno zbudowane i...
  Piątek, 03.11

  Już popsute ?

 2. 2
  +4
  ~ do ~ Niedawno zbudowane i...
  Piątek, 03.11

  13 lat to dla takiego mocno użytkowanego obiektu dosyć spory okres czasu. Warto! Jeżeli byłaby zrzutka dorzuciłbym cegiełkę!

 3. 3
  +1
  ~ Kajki
  Piątek, 03.11

  Warto zagłosować i poprosić znajomych i sąsiadów, żeby zagłosowali.

 4. 4
  --2
  ~ Radzę
  Piątek, 03.11

  Radni niech się zrzuca na ten remont. Inne części miasta nigdy nie widziały pieniędzy z B.O. to jest zwykle świństwo. Co csesc to elblazanie a reszta cholota.

 5. 5
  +2
  ~ kto i "za ile"
  Piątek, 03.11

  Być może sprzęty i urządzenia były tam zamontowane do "stania" a nie używania. Czy dzieciaki i menele użyli siekier, ciężkiego sprzętu, spalili? Czy używano tego miejsca jak każdego z podobnych. możliwe że tanią tandetę zamontował "wykonawca" a życzliwie "odebrał" jego pracę inwestor z UM. Placki kładzione łopatą na dziury w jezdni też są "asfaltem".

 6. 6
  +1
  ~ Qaz
  Piątek, 03.11

  Zobaczcie na plac zabaw przy kościele Rodziny co się zepsuje to najłatwiej zdemontować ślizgawki od początku skopane i do dzisiaj nie można zjechać ale ktoś odebrał ktoś zapłacił i ktoś robi przeglądy a potem zdewastowane jak na bieżąco się nie naprawia i konserwuje to są takie efekty

 7. 7
  +1
  ~ TUSK magazynier
  Piątek, 03.11

  Narzekacie- przetrwało PIS to przetrwa Po- chyba ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4983670711517