Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Skandal w elbląskim szpitalu! W wypisie było "stan zadowalający", a mama krzyczała z bólu. [Uwaga drastyczne zdjęcia]

30.05.2018, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Skandal w elbląskim szpitalu! W wypisie było "stan zadowalający", a mama krzyczała z bólu. [Uwaga drastyczne zdjęcia]
Fot. Nadesłane

Stan, w jakim pani Teresa (71 lat) została wypisana z jednego z elbląskich szpitali, nie można nazwać inaczej jak tragiczny. Kobieta ma otwarte rany na całym ciele, które powstały w wyniku odleżyn, cierpi, alarmuje jej rodzina. - Na wypisie szpitalnym jest informacja, że stan ogólny mamy jest zadowalającym. Nie wiem, kogo ten stan zadowala. Mama w domu krzyczała z bólu. Z tej bezradności, bólu, tego wszystkiego płakaliśmy razem z nią. Nie była w stanie połykać tabletek, jeść. Jak miałam ją nakarmić, podać leki? Osobę w takim stanie wypisano ze szpitala? Miała na naszych oczach, w domu, umrzeć? Nie rozumiem tej sytuacji, bezduszności, po prostu brak mi słów - mówi pani Małgorzata, rodzina elblążanki skandalicznie potraktowanej w elbląskim szpitalu.

Pani Teresa (71 lat) w ostatnich miesiącach przebywała w kilku elbląskich szpitalach. Jednak to sytuacja z ostatnich dni i koszmar jaki stał się udziałem kobiety, spowodowała, że rodzina postanowiła nagłośnić tę sprawę - opisali ją na Facebooku.

Mama miała udar pod koniec marca. Udar udało się cofnąć i dzisiaj pewnie już byśmy o tym udarze nie pamiętali, gdyby nie odleżyny, z którymi wyszła ze szpitala

- mówi pani Małgorzata, pani Teresa jest jej teściową.

Ze szpitala panią Teresę wypisano już z odleżynami, jeszcze podczas pobytu rodzina często słyszała, że pacjentka jest za gruba, aby się nią prawidłowo opiekować, jednak jak się okazało to dopiero początek jej koszmaru. W domu opiekowała się nią rodzina i dochodząca pielęgniarka, jednak gdy pojawiły się problemy z nerkami, kobieta znów trafiła do szpitala, tym razem innego. Tam problem z odleżynami jeszcze się pogłębił, wyjaśnia rodzina elblążąnki. Rodzina w szpitalu pomagała opiekować się chorą, myli ją, zmieniali część opatrunów na ranach, wymogła na lekarzach konsultację z chirurgiem.To były jednak już otwarte rany, sączące się ropą. Na prośbę bliskich pani Teresa została wypisana ze szpitala - obawiali się, że ona tam po prostu umrze. W domu znów opiekowali się nią, na zmianę z pielęgniarką. To ona po dwóch dniach zwróciła im uwagę, że pacjentka powinna być hospitalizowana.

Mama trafiła na oddział chirurgii do szpitala przy ul. Komeńskiego. Po tych wcześniejszych przejściach mieliśmy nadzieję, że ten szpital zajmie się mamą fachowo. Niestety 28 maja rano mąż dostał telefon, że mamę wypisują i za dwie godziny karetka ją odwiezie. Wczoraj, czyli dzień później, teściowa była już cała opuchnięta, miała pełno plam na plecach, była czerwona. Dziury po odleżynach były dwa razy większe niż na początku. Zadzwoniliśmy na pogotowie, powiedzieliśmy, że mama puchnie, być może od antybiotyków, że prosimy o pomoc. Przyjechała karetka

- opowiada pani Małgorzata.

Na tym koszmar się jednak nie skończył, karetka kilkakrotnie kursowała między elbląskimi szpitalami, opowiada jej rodzina. Dwa z nich, również ten, z którego dzień wcześniej kobietę wypisano, nie chciały jej przyjąć. W końcu trafiła do trzeciego, niestety takiego, w którym nie ma oddziału chirurgii.

Gdy próbowaliśmy zapytać się, dlaczego szpital, z którego mamę wypisano jej nie przyjmie z powrotem zamknięto nam drzwi przed nosem. Dowiedzieliśmy się, że mama powinna trafić do hospicjum. My to wiemy, ale tam nie ma miejsc. Co mamy zrobić z mamą do czasu, gdy któreś się zwolni? Czujemy się bezsilni. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Mamę wypisano i koniec. Nikt nas nie pytał, czy my jesteśmy na to przygotowani, czy będziemy jej potrafili pomóc. To jak nas potraktowano, spowodowało, że chcieliśmy tę sprawę nagłośnić. Nie wiemy już co robić, jak pomóc mamie, jak mamy sami się nią zajmować, jak ulżyć jej w cierpieniu

- dodaje pani Małgorzata.

Zwróciliśmy się o komentarz w tej sprawie do szpitala, z którego 28 maja wypisano panią Teresę. Do tematu jeszcze wrócimy.

Publikujemy zdjęcia ran, z którymi zmaga się kobieta.

Uwaga fotografie są bardzo drastyczne.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%87.5 %12.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Nadeslane


Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ W KLAPKACH
  Środa, 30.05

  JAKA DYREKTOR TAKI SZPITAL

 2. 2
  +15
  ~ Anonim
  Środa, 30.05

  To jest norma w Wojewódzkim Szpitalu ja byłam po operacji kolana zrobił mi się krwiak który pękł i zrobiła się martwica, z której leciała ropa przez 1.5 miesiąca. Chodziłam od lekarza do lekarza. Chirurg odesłał mnie do ortopedy nawet nie nie przyjął. Poszłam na oddział ortopedii do swojego lekarza to mnie przyjął i podjął decyzję o przeszczepie skóry. Do tego miałam bakterię w ranie.

 3. 3
  +20
  ~ Człowiek
  Środa, 30.05

  I tu apel do przyszlych prezydentów, co maja w tej sprawie do powiedzenia? jak chcą rozwiązać ten problem?? bo to nie jest odosobniony przypadek, a będzie takich coraz więcej!!

 4. 4
  +8
  ~ Cieciorka
  Środa, 30.05

  Jeszcze kampania nie rozpoczęta a już przyjdzie na kolanach z opuszczonymi uszami pójść do Wici w łaskę? No i ten wyjazd na 39 okręg jeszcze....

 5. 5
  +17
  ~ Elblążanka
  Środa, 30.05

  Napisać do NFZ w Olsztynie walczyć o prawa pacjęta .Podobną sytuacje miałam z tatą .

 6. 6
  +10
  ~ kolo
  Środa, 30.05

  I ten szpital jest imienia Jana Pawła II, niepojęte. Natychmiast odebrać im nazwę p. Wróblewski. To nie chodzi o Szpital Wojewódzki "komentatorzy ~w klapkach i ~anonimie" , czytać należy ze zrozumieniem.

 7. 7
  +14
  ~ Ja
  Środa, 30.05

  A to rodzina nie chodziła w odwiedziny żeby za wczasu reagować? Nie mogli sami mamy pielęgnować. Przecież wiadomo że przy takich otyłych osobach trzeba co dwie godziny zmieniać pozycję. Gdyby to była moja mama to bym ją sama myła w łóżku z siostrą na zmianę.

 8. 8
  +14
  ~ ziggi
  Środa, 30.05

  Ten szpital to paradia od 5 miech panuje sepsa na oiomie, Teraz niby wirus w calym szpitalu ciekawe jaki :) nie ciezko sie domyslec

 9. 9
  +8
  ~ norma
  Środa, 30.05

  neurologia jest w wojewózkim

 10. 10
  +10
  ~ do kolo
  Środa, 30.05

  Akurat z czytaniem ze zrozumieniem to Ty masz największy problem ;) odleżyny tej pani powstały właśnie w Wojewódzkim szpitalu. Potem było już tylko gorzej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6862530708313