Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Muszą schodzić kierowcom z.... chodnika. Takie parkowanie przy elbląskim szpitalu to skandal!

10.05.2018, 10:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Muszą schodzić kierowcom z.... chodnika. Takie parkowanie przy elbląskim szpitalu to skandal!

Za mało miejsc parkingowych? Nie ma problemu, chodnik też się nada. Niektórzy kierowcy zostawiający swoje auta przy elbląskim szpitalu najwyraźniej zapominają o istnieniu pieszych. - To bezmyślność, głupota. Tutaj poruszają się pacjenci, ludzie o kulach, na wózkach. Oni muszą przeciskać sie między autami - denerwuje się Czytelniczka info.elblag.pl.

Problem ze zbyt małą ilością miejsc parkingowych przy Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II, zarówno na ul. Żeromskiego, jak i Komeńskiego, nie jest niczym nowym. Kierowcy radzą sobie jak mogą zastawiając autami każdą wolną przestrzeń. W niektórych przypadkach zdecydowanie przesadzają. Na problem zwróciła nam uwagę Czytelniczka.

To chodnik, który prowadzi między innymi do poradni chirurgicznej. Centralnie na nim ktoś zaparkował auto, a to nie pierwszy raz, Tutaj przechodzi wielu jej pacjentów, osoby poruszające się o kulach, rodzice z dziećmi w wózkach. Chodnikiem się nie przecisną, aby minąć auto, muszą zejść na drogę. Niby nic, ale chodnik jednak jest dla pieszych, a nie kierowców. Miejsc parkingowych przy szpitalu jest mało, ale to już przesada

- mówi pacjentka przychodni, Czytelniczka info.elblag.pl.

Władze szpitala o problemie z parkowaniem oczywiście wiedzą, mają nawet pomysł jak go rozwiązać.

Brak dostatecznej ilości parkingów to powszechna bolączka. My również się z tym borykamy. Mamy nawet rozwiązanie - projekt parkingu ze 120 miejscami. Mógłby on powstać w miejscu dawnego basenu przeciwpowodziowego przy ul. Żeromskiego. Ta inwestycja kosztowałaby około 1 mln zł. Problem w tym, że tych pieniędzy nie mamy

- mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor szpitala miejskiego w Elblągu.

W najbliższym czasie nie ma więc co się spodziewać, że chodniki przy szpitalu będą służyły pieszym? Dlaczego podobnych problemów nie ma duży szpital przy ul. Królewieckiej?

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu z podobnym problemem borykał się przez wiele lat. Plac przed szpitalem był tak gęsto obstawiony autami, że piesi ledwo mogli się przecisnąć. Gdy WSZ podniósł opłaty zaparkowanie i wprowadził automatyczny system parkowania ze szlabanami miejsca zrobiło się więcej.
 

Szpital miejski, na razie takich planów nie ma. Nie zwalnia to jednak kierowców z myślenia.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Szpital miejski ulica Żeromskiego parkowanie. ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-05-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Ustawa "symboliczna"
  Czwartek, 10.05

  Deklaracja ta, przyjęta w 2009 roku przez 46 państw świata, na zakończenie Praskiej Konferencji ds. Mienia Ery Holokaustu, jest niezobowiązującą listą podstawowych zasad mających przyspieszyć, ułatwić i uczynić przejrzystymi procedury restytucji dzieł sztuki oraz prywatnego i komunalnego mienia przejętego siłą, skradzionego lub oddanego pod presją w czasie Holokaustu. W imieniu Polski deklaracja została przyjęta przez Władysława Bartoszewskiego, ówczesnego sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. http://fakty.interia.pl/swiat/news-trump-podpisal-ustawe-just,nId,2579479

 2. 2
  +12
  ~ Też problem
  Czwartek, 10.05

  Podjeżdża laweta ładują zlom i wyworza hen daleko. Chodniki dla pieszych i tyle w temacie. Jak długo będziemy uciekać przed rowerzystami i xapatkoesnym złomem.

 3. 3
  +6
  ~ zxx
  Czwartek, 10.05

  dlaczego nikt się nie zajmię parkowaniem na trawniku i chodnikach przy Górnośląskiej.!!! Policja jak przejeżdza to odwraca głowę i udaje że nic nie widzi

 4. 4
  +5
  ~ wkurwiony
  Czwartek, 10.05

  na Komeńskiego nie można przejść od lat parkują na chodnikach przy technikum i co na to policja GÓWNO!!!! ludzie o kulach wózki nawet piesi nie mogą się minąć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +9
  ~ Pokaż co masz w garażu lekarzu
  Czwartek, 10.05

  Jak myslicie .Kto tak parkuje.Juz wam odpowiadam.To ci biedni lekarze .Co nie maja co do gara włozyc i chca po 10 koła zaraz po studiach zarabiac żeby wyżyc przez miesiąc.

 6. 6
  +2
  ~ babcia
  Czwartek, 10.05

  Policja z laweta lub mandatami czuje się juz zaproszona na teren szpitala miejskiego

 7. 7
  --1
  ~ eWA ..............
  Czwartek, 10.05

  To nie tylko w szpitalu parkują na chodnikach , proszę się przejechać na osiedle ZAWADA i nie tylko jak parkują na chodnikach i trawnikach panowie kierowcy którzy czują się bezkarni , wstyd służby porządkowe w tym i nasza kochana POLICJA ....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4407649040222