Czwartek, 4.06.2020, Imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ o podzielnikach
  Poniedziałek, 25.11

  Masz podzielniki ciepła? Dajesz się kantować na rachunkach https://www.polska2041.pl/infrastruktura/news-oszukuja-na-kaloryfer-by-ominac-podzielniki-ciepla,nId,2800025

 2. 2
  +8
  ~ Z_Zawady
  Poniedziałek, 25.11

  Szanowna Redakcjo! Osoba podpisująca swoje artykuły jako KS wielokrotnie podawała nieprawdziwe informacje na przykład dotyczące termomodernizacji, monitoringu w windach, a teraz na temat podzielników ciepła. To są bzdury , a Info Elbląg publikuje wszystko bez zastanowienia. Takie postępowanie podważa wiarygodność gazety. Czy na przykład opublikujecie artykuł redaktora KS, gdy napisze, że Ziemia jest płaska?

 3. 3
  +6
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 25.11

  ludzie czy wam sie podoba czy nie bedzie placic coraz wiecej po to sa podzielniki nie maja zadnego atestu bo nie musza nawet jezeli nie bedziecie uzywac kaloryferow prawie 40% kosztow i tak zaplacicie bo za cieplo zakupione trzeba zaplacic i niewazne czy zostalo zyzyte czy nie a PODZIELNIKI SA PO TO ZEBY WSZYSTKICH OSKUBAC DODATKOWO Z KASY bo niewazne ile tam masz na podzielniku wazne kto liczy a liczy jak sie podoba liczacemu kasa musi sie zgadzac jeden ma nadplacie 200-300 zl ale juz nastepnych kilkudziecu ma niedoplate a niektorzy nawet okolo 1000zl

 4. 4
  +5
  ~ podzielnik
  Poniedziałek, 25.11

  Można mieć obiekcje lub nie do podzielników ale takich bzdur jak w tym artykule już dawno nikt nie pisał. A najlepsze jest stworzenie nowej wersji podzielnika radiowy wyparkowy człowieku jak się coś pisze to wypada sprawdzić chociaż minimum link do zasady działania dostępny w google https://www.ista.com/fileadmin/twt_customer/countries/content/Poland/epaper/ulotka_d3rn.pdf. Moim zdaniem osoba ks robi dym dla dymu a wyparkowaly to chyba jej ostatnie szare komórki bo inaczej tego skomentowac się nie da/

 5. 5
  +5
  ~ Nagel
  Poniedziałek, 25.11

  Kaloryfer się zakręca przed każdym wietrzeniem i to nie ważne czy jest podzielnik czy termostat. To są normalne zasady ograniczające niepotrzebne zużycie ciepła.

 6. 6
  +3
  ~ kek
  Poniedziałek, 25.11

  To oni tyle czasu podzielników nie mieli? Zawada taka zacofana jest czy jak?. Na Jarem podzielniki ciepła w blokach są od 20-kilku lat. Owszem są na płyn co często wypacza wynik bo u nagrzanym od słońca pomieszczeniu czy w kuchni w której jest gorąco można mieć cały rok zakręcony grzejnik, a i tak ubędzie kilka kresek, a za to trzeba płacić. Wszędzie powinny być elektroniczne podzielniki bo są dużo dokładniejsze.

 7. 7
  +4
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 25.11

  Na zebraniach rocznych zarząd spółdzielni powinien przedstawić mieszkańcom zestawienie. Czy w blokach które mają podzielniki nie trzeba częściej malować elewacji Bo ja z obserwacji widzę, że nie które elewacje w blokach w Spółdzielni Nad Jarem są często malowane. Oczywiście obciążając Fundusz Remontowy. Może przy podzielnikach opłaty są mniejsze. Ale ja wolę mieszkać w mieszkaniu w którym sam reguluję ciepłotę by mi nie było za zimno lub za ciepło, niż oglądać się na sąsiadów czy przypadkiem czegoś nie kombinują przy podzielnikach. Może oszczędność jest w czynszu, ale nie wydaję na leki z powodu przeziębień i nie siedzę w mieszkaniu w kożuchu. Oczywiście przykręcając kaloryfer jak opuszczam mieszkanie na dłuższy okres.

 8. 8
  +11
  ~ lokator bis
  Poniedziałek, 25.11

  Prezesi spółdzielni czują se jak na swoim folwarku. Niech powiedzą jak walczą o cenę ciepła. W jedną trąbę dmuchają z kozłem i czerepakiem. Interesuje ich tylko kasa ćzas na zmiany bo się zasiedzieli.

 9. 9
  --3
  ~ XYZ
  Poniedziałek, 25.11

  Cz 1) O ho, kolejny paszkwil sklecony przez jakże "poczytny" portal. Następnym razem jak zaczniecie siać ferment proponowałabym zagłębić się w temacie trochę bardziej. Podzielniki ciepła to uczciwy sposób na rozliczenie zużycia ciepła. Każdy płaci za to co zużył. Kiedyś było tak, że jeden licznik był na klatkę i zużycie dzielono na wszystkich w przeliczeniu na metraż mieszkania. I nie ważne, że przysłowiowy Kowalski mało korzystał z ogrzewania, bo nie było takiej potrzeby, jak i tak po części płacił za "Nowaka" który kocha tropiki i takie temperatury zapragnął mieć w domu. Dzięki podzielnikom Kowalski zamiast dotychczasowych 300-400 zł nadpłaty, ma ponad 900 zł i wcale przy tym nie marznąc. Zdziwienie, że kaloryfer trzeba zakręcać jak się okno chce otworzyć jest wręcz śmieszne...

 10. 10
  --4
  ~ XYZ
  Poniedziałek, 25.11

  Cz 2) Logika na to wskazuje, że odkręcony kaloryfer przy otwartym oknie będzie mocniej grzać, a co za tym idzie zużyte będzie większe. Już jak zakładali termostaty głośno o tym trąbili, więc nie rozumiem tego oburzenia. Kończąc mój wywód przez który zapewne zostanę przez niektórych zlinczowana kilka słów do "redakcji". Proponuję zrobić zapytanie u wujka Google odnośnie wyglądu grzyba na ścianie, znajdziecie tam setki zdjęć, bo to co uważacie za grzyb, grzybem nie jest co Was jako portal jeszcze bardziej kompromituje. I jeszcze jedno, jak już musicie coś napisać to piszcie rzetelnie, a nie kolejnym już "artykułem" wywołujecie g*wno burzę. W dzisiejszych czasach powinniśmy się starać jednoczyć ludzi a nie dzielić!

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.