Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ludu
  Sobota, 30.09

  Czy w Elblągu sami ślepcy którzy niewiedza tego cyrku który się dzieje w UM. Wystarczy tego upokorzenia elblazan i miasta

 2. 2
  --6
  ~ Wsystkkie akcje zwiazae z politykanplacoea sa zrozumiale jednak winne byc rozpatrywane w
  Sobota, 30.09

  Strajk to czepucha prowadzi do anarchii. Co mają powiedzieć inni pracownicy, którzy od lat otrzymują niskie poboru. Od 10 br. Decyzja nawiedzonych antyludzkich władz pozbawiony emerytur normalnych uczciwych ludzi emerytur, bo pracowali w instytucjach uważanych za wrogie. Precz z rządem z PiS. Niszczy on wartości ogolnoludzkie, wprowadza nienawiść i hipokryzję. Tramwajarze do pracy pamiętajcie, że inni ludzie wciąż są prześladowani żyją poniżej godności. Waszstrajk to hańba i obraża wobec uczciwości. Wstyd, jeszcze raz wstyd. Poszliscie na pasku zdeprawowanego Kotlina patriotycznego, który was wykorzystuje w oglupiajacej polityce społecznej. Tramwajarze pamietajcie siego, nie słuchajcie kredytów i deccbili politycznych. Precz glupcami wspierającymi anarchii i antynarodowe postawy. Niech żyje rozsądek i normalność. Wszyscy demagodzy i wichrzyciele pozostanie w domu, albo idźcie na Debice ewentualnie na plac przy ul. Agrykoli. Odejdzie w pokoju.

 3. 3
  +5
  ~ yaro
  Niedziela, 01.10

  Dobry sobie wizerunek. Stare złomy na torach z Konstalu które w większości kursują po mieście. Niech pan dyro uda się do np. Gdańska i zobaczy ich tramwaje, a dopiero potem gada coś o wizerunku.

 4. 4
  +5
  ~ LSD .
  Niedziela, 01.10

  Czy jakiś Radny miejski z " rozdania " partyjnego , wesprze pracowników ?? Czy za mało medialny temat ?? Może , np : Pan Wojciech Rudnicki , w klipie przedwyborczym z 2014 r , zapowiadał , że będzie skuteczny i że będzie tworzył ??https://www.youtube.com/watch?v=0ae14wYlWIY . A co jest ??

 5. 5
  +2
  ~ Robert Koliński
  Niedziela, 01.10

  @LSD - Z tego co pamiętam z sesji Rady Miejskiej, na której był poruszany temat strajku w Tramwajach Elblaskich, to np. radna Maria Kosecka miała nieutulony żal, że "nikt ze związkowców nie przyszedł do niej w tej sprawie" xD Wiem, że radny Ryszard Klim (SLD) kontaktował się ze związkowcami z TE w tej kwestii i zabierał głos na sesji popierając ich postulaty - że Razem popiera protestujących i strajkujących związkowców od początku, to dość oczywiste;)

 6. 6
  +4
  ~ bloo696
  Niedziela, 01.10

  Życzę powodzenia. Na pewno się wam przyda. Władza miasta ma obywateli gdzieś tak samo jak i pracujących w komunikacji miejskiej. Na pewno coś ugracie tym strajkiem.

 7. 7
  +3
  ~ LSD
  Niedziela, 01.10

  Panie Robercie Koliński , miejsce lewicy jest wśród protestujących a nie wśród " gadających " , za mało działań za dużo pijar..u . Oczywiście , radni pojawią się wśród elblążan , ale w przyszłym roku , aby na nich głosować . Główną partią w Elblągu , miasta bezrobocia , małej płacy za dużo ...ponadnormatywnej pracy - bez płacy . Powinna być SLD ze swoim przewodniczącym , a on zupełnie milczy . Dlaczego ?? Nigdy nie słyszano krytyki z jego ust odnośnie działania Ratusza , aż tak dobrze on działa ? A może dlatego , że wice Janusz Nowak jest z SLD ? Itp .itd . Sprzeniewierzenie idei , poglądów ...ewidentne , tylko w imię czego ??

 8. 8
  +3
  ~ Robert Koliński
  Niedziela, 01.10

  @LSD - Całkiem słuszna uwaga - generalnie jeśli ktoś obserwuje polską scenę polityczną, to już dawno zauważył, że zarówno "lewicowe" SLD, jak kościelno-prawicowo-biznesowy PO-PiS czy "zawsze na publicznym" PSL nie interesują się losem polskich pracownic i pracowników, bo ważniejsze są dla nich interesy pracodawców i wielkiego kapitału, którym obniżają podatki (CIT), zwalniają z opłat czy tworzą "Specjalne Strefy Ekonomiczne" (ostatni pomysł Morawieckiego, żeby rozszerzyć je na cały kraj to czysty skandal i zachęta do jeszcze większego wyzysku pracobiorców), w których neoliberalne praktyki i zwyczajne wykorzystywanie pracowników są na porządku dziennym. PiS "wykastrował" też całkiem niedawno PIP, która jest obecnie instytucją niezdolną do działań kontrolnych wobec pracodawców (...) cdn.

 9. 9
  +3
  ~ Robert Koliński
  Niedziela, 01.10

  cd. (...) zaś z "Solidarności" uczynił posłuszny rządzącym, bezwolny, tzw. "żółty związek" działający w interesie kapitału. To tylko niektóre z przyczyn, dla których powstała Nowa Lewica, dla której to właśnie prawa pracownicze są priorytetem, bo widzimy jak to wygląda w innych krajach UE i dostrzegamy, że jesteśmy jakimś zapóźnionym Dzikim Wschodem i polem neoliberalnego, dzikokapitalistycznego eksperymentu, na co się zwyczajnie nie godzimy.

 10. 10
  --1
  ~ kicia e
  Niedziela, 01.10

  Więcej takich Robertów Kolińskich I będziemy mieli Raj w Elblągu. Wystarczy żądać, a co "sie należy" , no co, a nie? I ten tego i tak dalej, tu i tam i w ogóle wszystko.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.