Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (66)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ boso ale w ostrogach
  Sobota, 16.02

  ten browar nie ma już duszy. uleciała wraz z zamknięciem browaru w Braniewie, Gdańsku, zamknięciem słodowni, odejściem Dębskiego i innych wspaniałych ludzi. Przeniesieniem linii do Warki. To już kolejna rozlewnia produkowanego kilka dni piwa, którego produkcja niewiele ma już wspólnego z dawną sztuką piwowarską. Choć trzeba przyznać, że nawet Heineken nie potrafił "zaorać" (zniszczyć) przywiązania do marki lokalnych konsumentów. Z browaru Nr1 została rozlewnia numer sto ileś tam... SMUTNE, ale tak jest z biznesem. Jest lokowany tam, gdzie się opłaca i browar pokazuje smutną prawdę rozwoju Elbląga

 2. 2
  +5
  ~ Pseudo Herb
  Sobota, 16.02

  teraz mam pytanie dla ludzi co nie są z Elbląga ?? SKĄD MAJĄ WIEDZIEĆ ŻE TO HERB MIASTA ELBLĄG?????????????????????????????????????????????? gdzie jakaś wzmianka o Elblągu herb miasta mi nic nie mówi jako człowiekowi z poza miasta

 3. 3
  +10
  ~ ziutek
  Sobota, 16.02

  Z tego co pamiętam, to akurat Specjal Niepasteryzowany nie jest produkowany w Elblągu (a przynajmniej tak się dowiedziałem na ostatnich dniach otwartych browaru), tylko w Warce, a z kolei czerwona Warka (i kilka innych) jest rozlewana w Elblągu:-) Bo tu są takie instalacje i procesy, a tam inne. Nie ma sentymentów tylko byznes. Specjal to po prostu jedna z licznych marek wielkiego koncernu, który chwilowo uznał, że opłaci się dodać herb miasta na butelce, żeby odwołać się do lokalnego patriotyzmu.

 4. 4
  +6
  ~ zmartwiony
  Sobota, 16.02

  To , że padł browar nie ma nic wspólnego z biznesem . To efekt , nieudolności zarządzających browarem i władz miasta . Nie wysprzedaje się rodowych sreber . Browar nasz był potęgą produkował 56 tys. hektolitrów piwa , Braniewo 15 tys . a Żywiec 5 tys. Tak było . I jak się skończyło , najgorzej jak można było . Należało do tego nie dopuścić . Za wszelką cenę . A teraz , *** sałata .

 5. 5
  +6
  ~ piwosz
  Sobota, 16.02

  @ziutek: w Elblągu rozlewane są: Specjal, EB, Warka, Strong, Kujawiak, Tatra. Generalnie wszystko co jest Grupy Żywiec a jest sprzedawane w pasie Gorzów, Poznań, Łódź, Lublin to jest/może być rozlewane w Elblągu.

 6. 6
  --6
  ~ EB-lag
  Sobota, 16.02

  @ksamol piłeś popłuczyny z Połczyna Zdrój, a nie EB. Nie nazywajmy EB tego szajsu sprzedawanego w UK. Prawdziwe EB można kupić w niemczech. Śmiać mi się chce z tych UK-oli co piją badziewie EBpodobne i z dumą chodzą i mówią, że pili EB. No ale jak ktoś chce zostać karingtonem przez angielski zmywak, bo w PL sobie nie radził z tabliczką mnożenia to i nie można wymagać racjonalnego myślenia od takich ludzi.

 7. 7
  +6
  ~ Elblążanin
  Sobota, 16.02

  Następne podlizywanie się wyborcą , ale prawda jest taka ,że znaczek na etykiecie nie zmieni smaku piwa , ani nie wróci świetności elbląskiemu browarowi. To jest jeden z przykładów jak elbląski przemysł został rozłożony na łopatki .Browar 100 lat należał do Elbląga ,a w 5 lat zamienił się w to co jest teraz. Przecież tego już nie da się pić , a jest to robione specjalnie , aby browar upadł całkowicie i jeszcze teraz wszyscy zobaczą z jakiego miasta te pseudopiwo pochodzi.

 8. 8
  +1
  ~ AA
  Sobota, 16.02

  trzeba przyznać, że trzeba mieć łeb jak Tosiek Owsianko, żeby to wszystko zrobić i inni bili jeszcze brawo

 9. 9
  --1
  ~ sd
  Sobota, 16.02

  w zyciu specjala więcej do ust nie wezmę, amber go bije n łeb a eb sie nie zachwycajcie jak dobrego piwa nie piliście. Sprzedaz nie idzie to podchody pod ludzi robią.

 10. 10
  +3
  ~ pawcio
  Sobota, 16.02

  widziałem już Specjala z nową etykietą gdzie jest herb Elbląga, etykieta jest lekko zmieniona i kapsel troche uboższy ale smak nie zmienny :)

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0108640193939