Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czas na piwo… z elbląską etykietą

16.02.2013, 08:00:46 Rozmiar tekstu: A A A
Czas na piwo… z elbląską etykietą
fot. archiwum redakcji

Na etykiety produkowanego w elbląskim browarze piwa Specjal powrócić ma herb naszego miasta. Zastąpi on  dotychczasowy symbol kufla, by pokazać, że to, co dobre jest – elbląskie.

Wielu elblążan pamięta czasy, kiedy na początku lat 90-tych cała Polska raczyła się złocistym trunkiem, na którego etykiecie – oprócz kangura i strusia – w jego centralnej części, stał herb Elbląga, który jasno wskazywał, skąd lubiane przez Polaków piwo pochodzi.

Mowa oczywiście o nieodżałowanym przez wielu piwie EB Special Pils, którego logo było w tamtych czasach w kraju wszechobecne. Któż by pomyślał, że parę lat później marka EB zginie w Polsce bezpowrotnie...

Dzisiaj w elbląskim browarze Grupy Żywiec warzy się m.in. jedno z najbardziej lubianych, regionalnych piw w Polsce. Piwo Specjal. Dziś mamy szansę przypomnieć sobie, jak to jest, gdy na produkcie wytwarzanym w naszym mieście widnieje czytelny znak, skąd on pochodzi.

Bowiem Specjal, który dotychczas kojarzył się z pieniącym się kuflem, widniejącym na etykiecie zmieni swój wizerunek. Już od lutego możemy spodziewać się w sklepach piwa Specjal, na którego etykiecie widnieć będzie herb Elbląga – Zmienia się cała identyfikacja wizualna marki, tzn. opakowanie, etykieta na butelce i puszce, jak również elementy reklamowe, które będą stanowiły wystrój sklepu – np. topery na lodówkę, czy inne materiały papierowe – mówi Anetta Gołda,  brand manager w Grupie Żywiec. - Najważniejszą zmianą, jaką wprowadzamy w tej identyfikacji to właśnie umieszczenie na etykiecie herbu Elbląga, zamiast symbolu kufla, który oprócz nazwy marki był głównym symbolem puszki, czy butelki złocistego trunku.

Na wykorzystanie na etykiecie herbu Elblągu Grupa Żywiec uzyskała zgodę Miasta - Przez tę zmianę chcielibyśmy podkreślić korzenie marki, bo Specjal powstał w Elblągu i jest nieustająco, od lat tutaj warzony – wyjaśnia Anetta Gołda. - Dodatkowo miasto Elbląg ma bardzo długą tradycję browarniczą, bo pierwszy browar w Elblągu powstał już w XIX wieku, w 1872 roku, także tradycja miasta jest istotnym elementem marki piwa, który przecież z Elbląga pochodzi.

Jak powiedziała nam menagerka Grupy Żywiec spółka wierzy, że zmiana zostanie dobrze przyjęta - Specjal bowiem pozostaje cały czas jednym z najpopularniejszych piw w regionie, na który jest rozprowadzany – podkreśla Anetta Gołda.

A zmiana to istotna, bo dzięki temu może znacznie przyczynić się do promocji marki naszego miasta w regionie - Specjal jest piwem regionalnym i będzie rozprowadzany tak jak do tej pory w pasie od Koszalina aż do kresów Polski północno-wschodniej – mówi Anetta Gołda.

Jest to także zmiana, która przez najbliższe lata na pewno będzie obowiązywała na opakowaniach piwa Specjal, gdyż wizualizacja tych produktów nie zmienia się tak często - Poza tym konsumenci się do niej przyzwyczajają, dlatego zmian wizualizacji marki nie robi się często – mówi brand manager Grupy Żywiec. - Zdecydowaliśmy się na coś takiego pierwszy raz, bodaj od 8 lub 9 lat dlatego etykieta z herbem Elbląga to coś, co zostanie na najbliższe lata z nami – podkreśla Anetta Gołda.

Kiedy więc możemy spodziewać się w sklepach pierwszych butelek i puszek złocistego trunku po zmianach?  - Pierwsze rozlewy piwa odbyły się ostatnimi dniami, więc niebawem możemy spodziewać się pierwszej partii piwa z nową etykietą w sklepach – informuje Anetta Gołda. - Wiadomo, że najpierw musi się sprzedać to, co jest w sklepie, czy magazynie, a tego nie powinno być wiele, bo zawsze przy takiej zmianie logistycznie przygotowujemy się do tego, aby zapasy ze starymi opakowaniami były jak najmniejsze.

Piwo z typowo elbląską etykietą będzie się więc pojawiało w sklepach sukcesywnie.

 

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 35

%94.3 %5.7


Komentarze do artykułu (66)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Krzysiek
  Sobota, 16.02

  MegaZajefajna wiadomość, herb musi być, tak trzymać!!!!!!

 2. 2
  +26
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Sobota, 16.02

  CIEKAWE czy oprócz herbu na etykiecie pojawi się informacja, którego to miasta jest herb? A w danych adresowych Browarną w Żywcu zastąpi Browarna w Elblągu? Bo co z tego, że na etykietach piwa Specjal Niepasteryzowany widnieje motyw przedwojennego zdjęcia nabrzeża Starego Miasta w Elblągu, skoro bez odpowiedniego opisu nikt nie wie, co ten motyw przedstawia. A jeśli ktoś nawet zaciekawiony zechce poczytać sobie to co na etykietce jest napisane, to może co najwyżej wyciągnąć wniosek, że domy na obrazku muszą znajdować sie w Żywcu...Poza tym popieram taki pomysł, a najbardziej poparłbym, gdyby do nazwy SPECJAL dodać jeszcze określenie przymiotnikowe ELBLĄSKI. W końcu, jak mówi pani Anetta od promocji Żywca, Elbląg to marka, której się nie należy wstydzić, a która może dodać splendoru!

 3. 3
  +7
  ~ Marek
  Sobota, 16.02

  Widać juz nikt tego nie chciał pić.

 4. 4
  +17
  ~ smakosz
  Sobota, 16.02

  piwo eb jest produkowane ale nie dlanas prosze spytac prezesa

 5. 5
  +4
  ~ leniwce z PO
  Sobota, 16.02

  Gdyby to była prawda ,to by było fajnie ale haineken vel grupa żywiec chyba tego nie zrobi !!

 6. 6
  +8
  ~ leniwce z PO
  Sobota, 16.02

  A czemu nie będzie to nasze piękne Logo ? Takie śliczne amerykańskie ..I NIE DROGIE I

 7. 7
  +11
  ~ leniwce z PO
  Sobota, 16.02

  EB dostępne jest w UK,Niemczech i w pozostałych krajach euro ,ale nie w Elblągu.....

 8. 8
  +4
  ~ hmm
  Sobota, 16.02

  pewnie markietingowcy odkryli, że ludzie już nie chcą kupować przemysłowych sikaczy, tylko piwa regionalne i dlatego będą sprzedawać tego przemysłowego sikacza jako niby piwo regionalne z Elblonga, może ciemny lud to kupi?

 9. 9
  +12
  ~ ksamol
  Sobota, 16.02

  A może Anetta Gołda zaproponuje powrót do starej technologii i starego sposoby WARZENIA piwa? Bo ten szajs, który jest dumnie nazywany Specjalem nie jest warzony tylko pędzony, żeby nadążyć z produkcją. Miałem okazję pić nowe EB. Nowe EB również jest zwykłym dziadostwem bo stare EB warzone było w Braniewie gdzi mają o wiele lepszą wodę do produkcji piwa.I tamte stare piwa miały jakość i smak. To wszystko co w tej chwili jest pędzone w Elblągu to NAPOJE PIWOPODOBNE. Dziadostwo.

 10. 10
  +3
  ~ piwosz
  Sobota, 16.02

  a tutaj nowe opakowania: http://www.grupazywiec.pl/homepage/home_marki/specjal/opakowania/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.110561132431