Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EKS START ELBLĄG

Dziś o 16.00 Start rozpoczyna rywalizację o utrzymanie w Superlidze Kobiet

11.03.2023, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś o 16.00 Start rozpoczyna rywalizację o utrzymanie w Superlidze Kobiet

Elbląskie szczypiornistki rozpoczynają trudną i niewygodną grę. EKS Start Elbląg przystępuje do rywalizacji o utrzymanie w Superlidze Kobiet. W grupie spadkowej, pomiędzy elblążankami, a najgroźniejszymi rywalkami miejscowych szczypiornistek, są niewielkie różnice punktowe. To sprawia, że emocji, w tej części tabeli, będzie dużo.

 

Sezon dla Startu można uznać za nieudany, bowiem drużyna trenera Romana Monta nie awansowała do grupy mistrzowskiej. Ekipa piłkarek ręcznych w efekcie zajęła 7 miejsce w tabeli i musi przygotowywać się do gry z najsłabszymi w lidze. Jednak nie oznacza to, że te spotkania będą dla EKS łatwe.

 

W grupie spadkowej znajdują się 4 zespoły. EKS Start Elbląg zdobył 18 punktów, MKS PR Urbis Gniezno 17, Młyny Stoisław Koszalin 15, a ostatni w ogólnej klasyfikacji KPR Ruch Chorzów nazbierał ich 3. Drużyna z najniższej ligowej pozycji bezpośrednio spada do niższej klasy rozgrywkowej, więc chorzowianki w zasadzie rozstaną się z elitą. A zespół z 9 miejsca zagra w Turnieju Mistrzyń, wraz z trzema liderami z pierwszej ligi, o utrzymanie się wśród najlepszych.

 

Można dostrzec fakt, że EKS ma 3 punkty przewagi nad strefą barażową. Drużyna musi być więc zmobilizowana, aby uniknąć gry w takim turnieju. Chcąc wypracować sobie względny spokój, trzeba wygrywać spotkania, szczególnie te, na swoim boisku. EKS zagra z każdym zespołem dwa razy, a pierwszy pojedynek w sobotę, 11 marca, o godzinie 16:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej z KPR Ruchem Chorzów.

 

 

 PGNiG Superliga Kobiet - sezon 2022/2023 - aktualna tabela, wyniki, terminarz
M

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ oo
  Piątek, 10.03

  nie gra tylko fundusze decydują o utrzymaniu się w gronie 8 drużyn, nie masz kasy spadasz, masz kasę grasz, czy więc macie kasę?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2043781280518