Środa, 27.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

Dziś szansa na kolejne ligowe punkty. Olimpia podejmuje Hutnika Kraków

15.04.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś szansa na kolejne ligowe punkty. Olimpia podejmuje Hutnika Kraków
REKLAMA

Drużyna trenera Przemysława Gomułki przed szansą na poprawę wyników. Olimpia Elbląg zmierzy się z Hutnikiem Kraków na stadionie przy ul. Agrykola. Będzie to pojedynek dwóch dobrze zorganizowanych ekip, ale najciekawszą sprawą wydaje się powrót na tutejsze boisko wieloletniego kapitana Kamila Wengera.

 

 

Na wiosnę nasza ekipa nie radzi sobie najlepiej. W 7 ligowych spotkaniach gospodarze wywalczyli tylko 9 punktów. Na dodatek zdobywają bardzo mało goli. Jest problem w ataku, o czym także mówił szkoleniowiec elblążan. Jego gracze realizują pomysł na futbol, polegający na utrzymaniu się przy piłce, pressingu i odwadze, ale od początku wiosny, gdy znajdują się w okolicach bramki rywala, nie potrafią wykorzystywać sytuacji.

 

Jest to pierwszy w tej kampanii większy kryzys miejscowych, ale Olimpia nadal ma spore szanse na awans. Gospodarze znajdują się w tabeli na 7 miejscu i mają tylko 4 punkty mniej od strefy, dającej bezpośrednią promocję. Największym wyzwaniem wydaje się wyrównany poziom rywali.

 

Hutnik, mimo gry o utrzymanie się w drugiej lidze, jest dobrze zorganizowaną ekipą. Wywalczyć 11 punktów w 7 poprzednich występach i zanotować 4 czyste konta w obronie, to osiągnięcie bardzo dobre, jak na drużynę w trudnej sytuacji. Jest to efekt wzmocnienia tej kluczowej formacji. W defensywie krakowian rządzi teraz duet Dawid Kubowicz i Kamil Wenger. Ci piłkarze występowali w barwach Olimpii w poprzednich sezonach. Przede wszystkim mowa tu o dawnym kapitanie elblążan, który rozstał się z klubem, za sprawą trenera.

 

Olimpia przegrała dwa starcia z rzędu, po raz pierwszy za kadencji obecnego trenera. Jest to idealny moment, aby pokazać klasę i znów zacząć wygrywać. A początek meczu w sobotę, 15 kwietnia, o godzinie 17.00.

 

 

 

M

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.053102016449