Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

W niedzielę Olimpia podejmuje Lecha Poznań. Transmisja w TVP Sport

24.09.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W niedzielę Olimpia podejmuje Lecha Poznań. Transmisja w TVP Sport

Ostatni mecz Olimpii Elbląg należałoby jak najszybciej wymazać z pamięci. Dobrą okazją na przykrycie plamy powstałej w Stężycy będzie najbliższy pojedynek Związkowych z rezerwami Lecha Poznań, z którymi to, jak pokazuje historia, Olimpijczycy nie przegrywają. Mecz w niedzielę o 18:15 na antenie TVP Sport.


Dla rezerw Lecha Poznań, to już trzeci sezon na poziome centralnym. „Już”, bo w końcu mówimy o drużynie, której główną misją, jest stopniowe wprowadzanie zdolnej młodzieży z akademii do piłki seniorskiej. Stawiający pierwsze kroki w dorosłym futbolu Lechici muszą zmierzyć się jeszcze z innym, równie trudnym zadaniem, jakim jest utrzymanie drużyny na poziomie 2. Ligi. W debiutanckim sezonie młody Kolejorz zajął 13. pozycję w lidze odskakując tylko o jedno „oczko” od strefy spadkowej, lecz w kolejnej kampanii zaprezentowali się już dużo solidniej i skończyli rozgrywki plasując się na bezpiecznej 14. lokacie z czteropunktowym zapasem do opuszczających EWINNER 2. Ligę ekip. W tym sezonie ich ustabilizowana gra pozwala nie tylko na zajęcie miejsca w środkowej części tabeli, ale także wprowadzenie lekkiego zakłopotania w głowach rywali.


O tym, że Lech Poznań „produkuje” piłkarskie talenty wiemy nie od dziś, a występy przy Agrykola 8 dzisiejszych reprezentantów Polski - Jakuba Modera i Jakuba Kamińskiego tylko to potwierdzają. Być może i teraz warto wybrać na Stadion Miejski w Elblągu, by mieć tę satysfakcję z doświadczenia obserwacji nazwisk, które w przyszłości mogą znaczyć na piłkarskiej mapie nieco więcej i o które mogą zabiegać znane europejskie marki. Niewykluczone, że w niedzielę w barwach Lecha zagrają Filip Marchwiński, Mateusz Skrzypczak czy Tymoteusz Klupś, a więc piłkarze rozpoznawani już na boiskach Ekstraklasy i nie tylko. Warto będzie przyglądać się także takim nazwiskom jak Borowski, Palacz, Norkowski oraz Pacławski.


Budujący optymizm wśród kibiców, jest bilans meczów pomiędzy Olimpią a rezerwami Lecha. Jak dotąd te ekipy mierzyły się ze sobą czterokrotnie, a piłkarze z Elbląga ani razu nie schodzili z placu gry pokonani. Co więcej, to Olimpia trzykrotnie inkasowała komplet punktów i tylko raz przytrafił się im remis, a dokładniej dwa lata temu, podczas gdy w składzie Lecha wystąpiła znaczna ilość zawodników zesłanych z pierwszej drużyny.


Informacje o sprzedaży biletów znajdziecie na www.zksolimpia.pl.


Transmisja meczu na kanale TVP Sport, internetowej stronie www.sport.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej TVP Stream.

 II liga - sezon Sezon 2021/2022 - aktualna tabela, wyniki, terminarz
Samson

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ międzynarodowo
  Piątek, 24.09

  Podobno mają też grać z szuchewyczanką Tarnopol na stadionie szuchewycza. Kww, po, konert uzgadniają termin meczu z rodakami "tam". Dla podkreślenia i uznania zasług szuchewycza i załagodzenia efektu stereotypu "przyjaciół" w związku z petycją nieodpowiedzialnych mieszkańców w sprawie ronda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.