Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Minister Zdrowia: Omikron zacznie dominować gdzieś w okolicach końca stycznia

05.01.2022, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Zdrowia: Omikron zacznie dominować gdzieś w okolicach końca stycznia
- Od kilku dni obserwujemy niepokojący trend wzrostu zakażeń. Porównując wyniki to w ciągu ostatnich 6 dni widzimy, że mamy systematyczny wzrost poziomu zakażeń. Dzisiejszy wynik to jest o ponad 10 proc. więcej zakażeń niż tydzień temu. Poprzednie wyniki mieliśmy o ponad 20-25 proc. wyższe. To jest sytuacja, która budzi ogromny niepokój – mówił Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas zorganizowanej dziś (5.01.) konferencji prasowej.
 
 
Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jak zinterpretować te wyniki, czy jest to anomalia związana z okresem świątecznym czy jest to zmiana trendu związana na przykład z pojawieniem się Omikronu
 
– dodał Adam Niedzielski
 
Minister Zdrowia przyznał, że interpretuje te wyniki jako „anomalię poświąteczną”. - Najważniejsze odniesienie jest odniesienie do poprzedniego roku - podkreślił. - W poprzednim roku nastąpiło bardzo podobne zjawisko. (…) W zeszłym roku po tym nastąpił jednak spadek.
 
Przypomnijmy, że w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono pierwszy przypadek wariantu omikron koronawirusa. Zarażona została kobieta, która przyjechała do Polski przed Bożym Narodzeniem z Wielkiej Brytanii. W Elblągu i powiecie elbląskim dotychczas takiego przypadku nie stwierdzono.
 
- W związku ze zbliżającym się Omikronem, bo tak trzeba nazwać obecną sytuację, chcemy państwu przedstawić założenia wzmocnionej, bardziej intensywnej opieki przedszpitalnej, której celem będzie odciążenie szpitali od tego, by pacjenci nie trafiali do szpitali bądź trafiali później – stwierdził Adam Niedzielski.
 
Jakie to założenia? - Przewidujemy, że pojawienia się Omikronu w ten sposób, że on zacznie dominować gdzieś w okolicach końca stycznia. Jeżeli ta zwiększona fala zakażeń pojawi się w drugiej połowie stycznia to my zwiększamy teraz zasoby materiałów, ale przede wszystkim przygotowujemy plany zwiększenia infrastruktury w postaci dodatkowych łóżek. Przewidujemy dwa warianty – do 40 tys. łóżek lub wersja bardziej pesymistyczna – do 60 tys. łóżek – opowiadał Adam Niedzielski.
 
Minister zwrócił się do osób powyżej 50. roku życia, by w przypadku dodatniego wyniku testu skorzystali z przesłanego im pulsoksymetru. - Namawiam wszystkich, którzy mają pozytywne wyniki testów, by dotarli do momentu zarejestrowania się do programu PulsoCare - zaznaczył.
 
 
Pacjentowi należy się opieka w okresie przedszpitalnym i to jest odpowiedzialność lekarzy rodzinnych. (…) Taka pomoc nie powinna ograniczać się wyłącznie do teleporady
 
– stwierdził Adam Niedzielski.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Litości
  Środa, 05.01

  Znaczy wszyscy będziemy przeziebieni ;)

 2. 2
  +3
  ~ Szto
  Środa, 05.01

  ,, Będziesz wisiał'' jak mawiał klasyk. Jak może stać na takim stanowisku ktoś kto z medycyną ma wspólnego co jego prezes grając w koszykówkę.

 3. 3
  --1
  ~ Sz.ministrze
  Środa, 05.01

  Tzn osoby zaszczepione nie mają praw tylko niezaszczepieni. Oj PiS doigracie się ,wybory i pa.

 4. 4
  +3
  ~ Ty wyżej laboratoryjny
  Środa, 05.01

  A jakie barany chcą mieć prawa? Wg waszych wiarygodnych badań to zaszczepieni łapią to przeziębienie i przechodzą je gorzej od nieszczepionych. Więc zakaz wstępu dla was wszędzie :) nieszczepieni bez limitu, szprycowani 10% i z opaską, żeby omijać:)

 5. 5
  +1
  ~ Ataman
  Środa, 05.01

  A po prezeac hma utrzymanie prezesa Owsiaka jego organizacji i inne cele ojj aby się nie działo. Szkoda dzieci ale cóż dorosłym prawie nikt nie da do puszki

 6. 6
  +3
  ~ uiy22
  Środa, 05.01

  Szczepienia ipare kroków jak powiedział wojak szwejk i potem lewatywa ,Juz nie wiedza co pomaga . 3 dawki i choruja ,.ale nie umieraja narazie .

 7. 7
  +3
  ~ sigma
  Środa, 05.01

  Fajnie liczą te procenty .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1146550178528