Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Luzowanie obostrzeń. Pierwsze zmiany już od poniedziałku

11.06.2021, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Luzowanie obostrzeń. Pierwsze zmiany już od poniedziałku

Podczas zorganizowanej wczoraj (10.06.) konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od poniedziałku (13.06.) będą obowiązywały łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Kolejne zmiany będą wprowadzane 26 czerwca. Co się zmieni?

 

Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki

– zapowiedział Adam Niedzielski.


Minister Zdrowia przyznał, że większe „poluzowanie” nastąpi w sobotę, 26 czerwca.

 

Od 26 czerwca zwiększamy także limity – więcej widzów w kinach i teatrach oraz otwieramy dyskoteki. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Pamiętaj, że limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

– podkreślił Adam Niedzielski.


Jak zauważył Minister Zdrowia, liczba zakażeń maleje, a osób zaszczepionych rośnie. - To pozwala na kolejne luzowanie obostrzeń – dodał. - Jednak stale podkreślamy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, a koronawirus wciąż jest niebezpieczny. Dlatego wprowadzane zasady mogą być modyfikowane. Zachowajmy czujność i bądźmy odpowiedzialni. Zakrywajmy nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, trzymajmy dystans oraz dezynfekujmy ręce. Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19 i bądź bezpieczny. To m.in. dzięki szczepieniom możliwe jest łagodzenie obostrzeń. 


„Wakacyjne obostrzenia” mogą jeszcze ulec zmianie.  Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień – wyjaśniał Adam Niedzielski. - Pozostałe zasady nie ulegają zmianie.


Obostrzenia od 26 czerwca:


- Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw  – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².


- Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.


- Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.


- Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.


- Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.


- Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.


- Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.


- Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.


- Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.


- Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.


Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.  Jak będzie sprawdzane czy dana osoba jest zaszczepiona? Jak tłumaczył Minister Zdrowia pomóc ma w tym specjalna aplikacja odczytująca kody QR. Będą z niej korzystać organizatorzy wydarzeń, aby potwierdzić zaszczepienie.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3507900238037