Sobota, 23.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Obostrzenia i pogoda nie pokrzyżują elblążanom planów? Jak zamierzamy spędzić majówkę?

30.04.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Obostrzenia i pogoda nie pokrzyżują elblążanom planów? Jak zamierzamy spędzić majówkę?

W długi weekend nie pójdziemy do restauracji czy kina, nie wynajmiemy również pokoju w pensjonacie nad morzem - luzowanie obostrzeń rozpocznie się dopiero od 4 maja. Również aura nie będzie nas rozpieszczać. Ma być pochmurnie i deszczowo. Elblążanie zapowiadają jednak, że to nie pokrzyżuje im planów. Jak zamierzają spędzić majówkę? Zapytaliśmy.

Jadę nad jezioro. Podobno w sobotę ma być w miarę ciepło, potem już gorzej. To mi jednak nie przeszkadza. Potrzebuję odpoczynku, na łonie natury, z dala od domu

- mówi pani Sylwia, mieszkanka Elbląga.

Podobne plany na najbliższy weekend ma wielu elblążan, jak podkreślają, mają dość siedzenia w domu. - Wybieramy się nad morze, do znajomych. Widziałam prognozę pogody. Będzie wiało, padało, ale to nic, ważne, żeby w końcu wyrwać się z domu. Ja obecnie pracuję zdalnie, dzieci mają zdalne lekcje, ileż można siedzieć w czterech ścianach - mówi pani Karolina.

Wyjazdu na całą majówkę nie planuję, ale na pewno zrobimy sobie rodzinne, całodniowe wycieczki do Bażantarni, w okolice Elbląga czy nad morze. Trzeba wykorzystać ten czas i odpocząć

- dodaje pan Jacek, elblążanin.

Niektórzy mieszkańcy nie mają specjalnych planów na majówkę, podkreślają, że ważne są dla nich również zasady bezpieczeństwa.

- Pewnie, jak zawsze posiedzę trochę z żoną na działce, choć pewnie akurat w ten weekend nie będzie tam najmilej - to czas na działkach, kiedy wszyscy wyciągają grille i organizuje zakrapiane alkoholem imprezy. Jakiś szczególnych planów na majówkę nie mamy. Czekamy na drugą dawkę szczepionki i nie chcemy ryykować zakażenia. Trochę zresztą dziwi mnie zachowanie niektórych, cześć ludzi zachowuje się tak, jakby zapomnieli, że jest pandemia - mówi pan Mikołaj, starszych elblążanin.

Przypomnijmy. Mimo malejącej z dnia na dzień liczby zakażeń rząd nie zdecydował się na zluzowanie obostrzeń na majówkę. Nowe zasady będą wchodziły w życie stopniowo, od 4 maja. To oznacza, że podczas majówki nie będą czynne lokale gastronomiczne – restauracja, kawiarnie czy bary, które nadal mogą świadczyć usługi wyłącznie na wynos. Nie będzie również możliwości zwiedzania obiektów kultury. Teatry, muzea, galerie sztuki i inne atrakcyjne weekendowo miejsca pozostają zamknięte do 4 maja. Podobnie jak galerie handlowe. Do 8 maja pozostaną zamknięte hotele. Nadal trzeba pamiętać również o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa: noszeniu maseczek, zachowaniu dystansu, niegromadzeniu się w większych grupach. Specjaliści apelują o rozsądek i przypominają, że nadal zmagamy się z pandemią.

Nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie w procesie tempa wygaszania epidemii, dlatego apeluję do wszystkich o rozwagę i respektowanie przepisów prawa

- przekonuje Krzysztof Saczka, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pokrzyżować elblążanom plany na majówkę może również pogoda. W ten weekend, jak zapowiadają synoptycy, raczej nie będzie ona sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

- Majówka zapowiada się przeważnie pochmurnie, okresami będą występować opady deszczu, w niedzielę także burze. W sobotę 1 maja pogoda w skali kraju nie będzie najgorsza – zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, opady deszczu wystąpią jedynie na południu kraju. W ciągu dnia temperatura od 10°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PiB.

Niedziela, 2 maja, będzie już pochmurna z opadami deszczu, podobnie jak w poniedziałek, 3 maja, kiedy zapowiadane jest również ochłodzenie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ hd
  Piątek, 30.04

  Jak przegniecie pałkę, to Kraska już was urządzi. Tak, że grzecznie proszę, DDM to podstawa, pamiętajcie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.