Środa, 28.10.2020, Imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Kolejna nauczycielka ze SP 16 z koronawirusem. To już trzeci przypadek w tej placówce

15.10.2020, 18:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejna nauczycielka ze SP 16 z koronawirusem. To już trzeci przypadek w tej placówce

Dziś, 15 października, potwierdzono, że u trzeciej nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej, wykryto koronawirusa. To już trzeci przypadek w tej placówce.
 

7 października br. potwierdzono zakażenie u pierwszej nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 16. Następnego dnia  u drugiej.

 

Chciałbym uniknąć sytuacji, że ludzie zaczną podejrzewać, że połowa nauczycieli jest dodatnia. Tak nie jest. Są dwie nauczycielki, które miały charakterystyczne objawy i byliśmy przekonani, że wyniki będą pozytywne i niestety mieliśmy rację

- mówił wówczas w rozmowie z nami Marek Jarosz, dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.


Od 2 października obie nauczycielki przebywały na zwolnieniu lekarskim i nie były w pracy. Po otrzymaniu pozytywnych wyników na koronawirusa w szkole wprowadzono nauczanie hybrydowe.

Klasy IV-VIII, które uczyły obie nauczycielki, rozpoczęły naukę z domów. Natomiast klasy I-III, które nie miały styczności z zakażonymi nauczycielkami uczyły się nadal w szkole.
 

Dziś potwierdzono kolejny przypadek zakażenia w tej placówce oświatowej.

 

Otrzymaliśmy dziś informacje o trzeciej zakażonej nauczycielce w SP 16. Klasy IV- VIII nadal będą na zdalnym nauczaniu, które potrwa prawdopodobnie 10 dni. Klasy I-III nadal będą chodzić do szkoły

- informuje Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta w Elblągu.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Ziut
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 15.10

  Jakie nadal będą? Dzieci z klas 4-8 w poniedziałek wróciły do szkoły. Także nie nadal tylko znowu!

 2. 2
  +6
  ~ Basia
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 15.10

  Przecież ta pani z tego departamentu niczego ponoć nie ogarnia, to co ona wie, chyba jak ze swoim kolegą wystandaryzować i zabrać dzieciom zajęcia w ramach oszczędności, które następnie ponoć można spożytkować jak pani Jadzia E. Kto w ogóle zatrudnia tak niekompetentne osoby????

 3. 3
  +4
  ~ rodzic
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 15.10

  Wygląda na to że mamy tu do czynienia z najgorszą szkołą w Elblągu, tj. w dorozumieniu kompletnie nieprzygotowaną do zapewnienia koniecznej w tych groźnych czasów ochrony naszych dzieci! Co to za obyczaje, jak tak można, to jest... skandal. Rozumiem, że każdy może się zarazić, ale dlaczego akurat o tej szkole po raz kolejny w ostatnim czasie przychodzi nam czytać, jako tej w której występuje szczególne ryzyko?! Ktoś to nadzoruje, ktoś jeszcze nad tym panuje? Tu chodzi o elementarne zasady zachowania naszych dzieci w zdrowiu! Ola od jutra nie idzie do szkoły, choćbym miał wziąć "na żądanie". i kropka. Nie będę dzieciaka narażał bo ktoś tam nie ogarnia tematu zagrożenia. WSTYD

 4. 4
  +1
  ~ parodia
  Ponad tydzień temu, Piątek, 16.10

  Pni mówi naprawdę jak uważa, czy to co każe szefunio? Przecież te dzieci mijają się w drodze do szkoły, w szatni, na korytarzu....obojętnie z której są klasy. Nie róbmy jaj z pogrzebu.

 5. 5
  --2
  ~ on
  Ponad tydzień temu, Piątek, 16.10

  Więcej klas, większa liczba uczniów w klasie, więcej dzieci spoza rejonu i mamy skutki krótkowzrocznej polityki edukacyjnej.

 6. 6
  +2
  ~ xxyz
  Ponad tydzień temu, Piątek, 16.10

  A myślicie, że nie ma innych szkół gdzie temat ukrywają, nauczycielki na zwolnieniach lekarskich...

 7. 7
  --1
  ~ marko
  Ponad tydzień temu, Piątek, 16.10

  Ciekawe co z nauczycielami w wieku emerytalnym czy też pracują,czy mają wolne tak jak było w pierwszej fazie corona...?Wiem,że w tej szkole jest takich kilka osób!

 8. 8
  +1
  ~ Zuzi
  Ponad tydzień temu, Piątek, 16.10

  Dziękujemy Info Elbląg za ten artykuł, ponieważ my rodzice uczniów SP16 za pewne długo byśmy byli w niewiedzy co się dzieje. Krótka informacja o nauczaniu zdalnym i to wszystko.

 9. 9
  +1
  ~ Rodzic2
  Ponad tydzień temu, Piątek, 16.10

  Przecież nasze dzieci po śmiesznej czterodniowej kwarantanie wróciły do szkoły a rodzice do pracy. Za trzy dowiadujemy się o ponownym nauczaniu zdalnym, nikt nie wie z jakiego powodu a tu nagle artykuł, że następny nauczyciel zarażony. To ja się pytam jako rodzic. Do cholery , kto zarządza tym cyrkiem, dlaczego nie wiemy kiedy nasze dzieci ostatni raz miały styczność z tym nauczycielem, po co był ten powrót do szkoły na trzy dni jeżeli wiadomo było , że następny może być zarażony, kto tak niekompetentnie o tym zadecydował i dlaczego jakaś Pani z urzędu bez kompetencji a nie lekarz ma decydować o zdrowiu i życiu naszych dzieci i całych rodzin!!!

 10. 10
  0
  ~ Rodzic 3
  Ponad tydzień temu, Piątek, 16.10

  Do ... rodzic. Nie życzę Ci, abyś zachorowała na koronawirusa. Poczytaj w ilu placówkach, zakładach chorują. A ty po ilości zachorowanych nauczycieli wysuwasz wniosek , .... że to najgorsza Szkoła. Moim zdaniem , to jedna z lepszych szkół w Elblągu. Chodziły do niej moje dzieci. A swoją Olę zostaw w domu , bo jeszcze ty się zarazisz. Napewno nie w sklepie, galerii , tylko w szkole.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4194369316101