Czwartek, 3.12.2020, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Dwie nauczycielki z SP 16 w Elblągu zakażone koronawirusem. Szkoła przejdzie na nauczanie hybrydowe?

08.10.2020, 13:20:45 Rozmiar tekstu: A A A
Dwie nauczycielki z SP 16 w Elblągu zakażone koronawirusem. Szkoła przejdzie na nauczanie hybrydowe?
Fot. Adrian Sajko

- Dziś (8 października) otrzymaliśmy wynik tekstu na koronawirusa drugiej nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 16. Wczoraj poznaliśmy wynik pierwszej nauczycielki. Oba były pozytywne - mówił w rozmowie z nami Marek Jarosz, dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.
 

Chciałbym uniknąć sytuacji, że ludzie zaczną podejrzewać, że połowa nauczycieli jest dodatnia. Tak nie jest. Są dwie nauczycielki, które miały charakterystyczne objawy i byliśmy przekonani, że wyniki będą pozytywne i niestety mieliśmy rację

- poinformował Marek Jarosz.


Nauczycielki ostatni raz w szkole były 1 października. - Od 2 października obie panie były na zwolnieniu i nie było ich już w pracy, dlatego 10 dni od ostatniego kontaktu mija 11 października, w niedzielę. Na razie nie mamy żadnych doniesień, aby pojawiły się wtórne zachorowania - przyznał Marek Jarosz. - Jednak po otrzymaniu wczoraj informacji o pierwszym zakażeniu rozpoczęliśmy informowanie rodziców o kwarantannie.

 

Otrzymaliśmy wczoraj ze szkoły listę klas, które uczyła pierwsza zakażona nauczycielka. Wystawiamy decyzje o kwarantannach rodziców i oczywiście dzieci, które uczyła ta pani. Dzisiaj po otrzymaniu informacji o kolejnym zakażeniu będziemy wystawiać kolejne decyzje. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić z 5 minut, ale na pewno dotrzemy do wszystkich rodziców

- zapewnia Marek Jarosz.
 

Jak przyznaje dyrektor elbląskiego sanepidu przekazywanie informacji o kwarantannie nie jest proste. - Dzwoniąc do ludzi musimy ich przekonywać do odbycia kwarantanny, do podania danych, które są nam niezbędne do wystawienia decyzji, przekonać, że RODO w takim wypadku nie obowiązuje - podkreślił Marek Jarosz. - Musimy też te decyzje przekazać drogą e-mailową. W tej chwili skupiamy się na tym, żeby ustalić, które osoby były narażone i aby one odbyły kwarantannę. To jest nasz główny cel.
 

Kwarantanna wyjątkowo będzie krótka, bo jedynie do niedzieli. - Skoro obie nauczycielki ostatni raz były w szkole 1 października, czyli wtedy był ostatni kontakt, dlatego kwarantanna będzie trwać od dziś do niedzieli włącznie - wyjaśnia Marek Jarosz.
 

Czy wszyscy ze SP 16 zostaną objęci kwarantanną? - Kwarantanną objęte są dzieci, które uczyły zakażone nauczycielki, rodzice tych dzieci, a także część nauczycieli, którzy zostaną wskazani z odpowiednim uzasadnieniem, że mogły mieć kontakt z zakażonymi - dodał dyrektor elbląskiego sanepidu.


Dziś szkoła nie pracuje. - Pani dyrektor odgłosiła dziś dzień dyrektorski. Prawdopodobnie jutro nauka będzie odbywała się zdalnie - zaznaczył Marek Jarosz.

 

Dziś rano rozmawiałem z panią dyrektor i wiem, że szykuje ona wniosek do nas z propozycją zmiany  organizacji pracy szkoły na kształcenie hybrydowe. Jak tylko przyjdzie wniosek będę  mógł go zaopiniować i wyjaśni się, jak dalej szkoła będzie funkcjonować

- wyjaśniał Marek Jarosz.
 

Nauczanie hybrydowe zakłada, że część dzieci przychodzi do szkoły, a część bierze udział w zdalnym nauczaniu. - Na razie klasy I-III nie są brane pod uwagę. Na razie nie ma podstaw do tego, żeby było inaczej. Organizacja pracy w szkole była taka, że nauczyciele nie spotykali się w pokoju nauczycielskim, a przerwy spędzali w klasach - tłumaczy Marek Jarosz.  - W ten sposób  chroniana jest część szkoły. Na razie jednak to gdybanie, bo nie mam jeszcze wniosku od pani dyrektor i nie znam uzasadnienia. Dopiero, gdy poznam uzasadnienie będę mógł ocenić czy jest ryzyko w klasach I-III czy nie ma ryzyka i mogą pracować normalnie.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ asd
  Czwartek, 08.10

  Fajnie

 2. 2
  +9
  ~ K
  Czwartek, 08.10

  A reszta nauczycieli może oczywiście zrobić test - tyle,że na własny koszt

 3. 3
  +9
  ~ Ter
  Czwartek, 08.10

  A rodzice uczniów 1-3 mają zaufać że wszystko jest pod kontrolą...

 4. 4
  +4
  ~ mama
  Czwartek, 08.10

  Jak to "dziś szkoła nie pracuje"? Moje dzieci miały tam lekcje.

 5. 5
  --2
  ~ ursus
  Czwartek, 08.10

  burdel w miescie ile jeszcze? czy kierowca harleya zyje czy padl ofiara koronawirusa?

 6. 6
  +5
  ~ Oop
  Czwartek, 08.10

  Burdel to malo powiedziane. W przedszkolach nie lepiej. Nic nie kontroluja, zadnych zasad sanitarnych poza rozstawieniem plynu w butelkach. Pozamykac placowki oswiatowe do czasu wygasniecia tego kur.....twa

 7. 7
  +27
  ~ nauczyciel
  Czwartek, 08.10

  wszyscy czepiają się tylko szkół, przedszkoli, nauczycieli, że nad niczym nie pasują, że nic nie przestrzegają itp. A co robią uczniowie, jak oni się zachowują, co wynoszą z domów, jakie mają podejście do maseczek, zasad higieny itp? Drodzy rodzice, to co mówią Wasze dzieci w szkołach o epidemii, że jej nie ma, że wirusa rząd wymyślił itp., to chyba Wasza zasługa co? Uczniowie mają w d.... noszenie masek, bo powtarzają ciągle te same frazesy. Uczniowie nadal dzielą się jedzeniem, kanapkami, batonami, piją z tych samych butelek itp. Drodzy rodzice, zamiast atakować szkoły, instytucje, że nic nie robią, spójrzcie na to co Wy robicie.

 8. 8
  --14
  ~ Mmmmmmmm
  Czwartek, 08.10

  Pani Nauczycielo skoro jesteś bez winy pierwsza rzuć kamieniem

 9. 9
  +9
  ~ Tadd
  Czwartek, 08.10

  Panie od drugiego na zwolnieniu. Siódmego udaje się ustalić, że to covid. Pokazuje to dobitnie "skuteczność" systemu do walki z epidemią. A Panią powrotu do zdrowia życzę.

 10. 10
  --1
  ~ Racja
  Piątek, 09.10

  Nie szkoły i przedszkola a wszystkie sklepy należy natychmiast pozamykać!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3755459785461