Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus na Warmii i Mazurach: 12 nowych przypadków zakażenia

02.07.2020, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus na Warmii i Mazurach: 12 nowych przypadków zakażenia

12 nowych przypadków koronawirusa odnotowano dziś (2 lipca) na Warmii i Mazurach. Do 262 wzrosła łączna liczba osób, które od początku pandemii zakaziły się wirusem Sars-CoV-2 w naszym województwie.

Wszystkie te osoby to mieszkańcy powiatu piskiego i przebywają w izolacji domowej. Są to: dwie dziewczynki, chłopiec, młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, starsza kobieta, pięciu młodych mężczyzn i mężczyzna w średnim wieku

- informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Urząd poinformował również o 1 wyzdrowieniu. To kobieta w średnim wieku z powiatu ełckiego.

Liczba chorych na COVID-19 na Warmii i Mazurach wzrosła do 262. Do tej pory w warmińsko-mazurskim z powodu koronawirusa zmarła jedna osoba, a 179 wyzdrowiało.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ zgroza
  Czwartek, 02.07

  W Elblągu leczą chorych a profity typu sprzęt i kase dostanie olsztyn.Wstyd a wojewoda i marszałek tego faktu nie widzą. Po co wy jestescie na tych urzędach .

 2. 2
  +8
  ~ Uwaga kontrole nadchodzą.
  Czwartek, 02.07

  Wróciłem wczoraj z jednego z większych miast kraju i akurat w tamtejszym supermarkecie byłem świadkiem kontroli klientów odnośnie noszenia masek. Posypały się mandaty. Ale moją uwagę zwrócił fakt, jak jeden z klientów (z wyglądu około 35 - 40 lat) tłumaczył, że był bez maski bo choruje na astmę. Funkcjonariusz stwierdził, że on tego nie może weryfikować, więc ten Pan reklamując mandat przedstawi zaświadczenie lekarskie i wtedy kara zostanie mu anulowana. A gdyby odmówił przyjęcia mandatu to zostanie sporządzony wniosek do sądu, gdzie takie zaświadczenie również uchroni go od kary. Podejrzewam, że policja otrzymała takie instrukcje, w związku z nałożeniem na nich obowiązku kontroli zaleceń sanitarnych.

 3. 3
  +10
  ~ Zarty
  Czwartek, 02.07

  A w Elblągu w sklepach chodzą damunie klientki bez maseczek bo im makijaż się zmarze. Gdzie te kontrole.

 4. 4
  +2
  ~ Konstantin
  Czwartek, 02.07

  hej zgroza.. Myślę że wojewoda i marszałek wzięli swoje dlaczego siedzą cicho

 5. 5
  --9
  ~ opus
  Czwartek, 02.07

  Idioci! te maseczki i tak przed niczym was nie uchronią! telewizja wyprała wam mozgi! nie dziwi mnie to ze co 5 lat glosujecie na PIS lub PO.

 6. 6
  +6
  ~ Jfbdivvi
  Czwartek, 02.07

  Nie trzeba mieć zaświadczenia o chorobie. Żadna ustawa o tym nie mówi... To raz, po drugie obowiązuje rodo i nie musze się policji tłumaczyć, na co choruje.. Policja nie powinna żądać zawiadczsnia. Po trzecid, nasi politycy mają w d.... maseczki, choć przykład powinien iść z góry....

 7. 7
  +4
  ~ oxy
  Czwartek, 02.07

  ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓWz dnia 19 czerwca 2020 r. Rozdział 6, § 19. 3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku: 3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;

 8. 8
  --4
  ~ oxy
  Czwartek, 02.07

  Art. 135. KW Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,podlega karze grzywny.

 9. 9
  +3
  ~ mariia
  Czwartek, 02.07

  Jak nie może maseczki to przyłbicę niech zakłada jak nie założy to mandat

 10. 10
  +1
  ~ Yobi
  Czwartek, 02.07

  Przecież Morawiecki nawołuje do masowego uczestnictwa w wyborach, bo wirusa nie ma.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.