Środa, 27.01.2021, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejna mieszkanka powiatu elbląskiego zakażona koronawirusem

01.07.2020, 11:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejna mieszkanka powiatu elbląskiego zakażona koronawirusem

U kolejnej mieszkanki powiatu elbląskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem Sars-CoV-2. Dziś (1 lipca) łącznie o 6 osób wzrosła liczba chorych na COVID-19 na Warmii i Mazurach.

Potwierdzono 6 nowych przypadków koronawirusa. Wśród zakażonych są: młoda kobieta, powiat giżycki, kobieta w średnim wieku, powiat ełcki, młoda kobieta i starsza kobieta, powiat piski, starsza kobieta, powiat elbląski, kobieta w średnim wieku, powiat ostródzki. Jedynie mieszkanka powiatu ostródzkiego jest w szpitalu, pozostałe są w domach

- poinformował dziś (1 lipca) Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu.

Zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu elbląskiego miała wcześniej styczność z chorą na COVID-19 kobietą, o której informowaliśmy 29 czerwca.

Do 250 wzrosła łączna liczba osób, które od początku pandemii zakaziły się wirusem Sars-CoV-2 w województwie warmińsko-mazurskim.

Urząd wojewódzki poinformował dziś również o kolejnym wyzdrowieniu. Dotyczy ono młodej mieszkanki powiatu braniewskiego. Do tej pory 178 osób z Warmii i Mazur, poradziło sobie z wirusem.

W Elblągu statystyki dotyczące koronawirusa na razie pozostają bez zmian. 17 zachorowań i 17 wyzdrowień to bilans od początku pandemii. W elbląskim szpitalu przy ul. Żeromskiego hospitalizowane są osoby z COVID-19.

Obecnie mamy pięcioro pacjentów. U czterech osób potwierdzono już zakażenie koronawirusem. Na wyniki testów piątej osoby jeszcze czekamy

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju wzrosła dziś do 34 775 osób. Do tej pory zmarło 1 477 zakażonych.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Fogy
  Środa, 01.07

  Niech władze miasta w przedszkolach cały personel wyślą na wymazy.Tam są najbardziej narażone osoby.

 2. 2
  +3
  ~ h
  Środa, 01.07

  D0 fogy ----i dzieci z przedszkoli bo nie wiadomo gdzie z rodzicami się pałętają --- opanuj się człowieku i tak nas to dopadnie

 3. 3
  +6
  ~ Bojący Dudek !?
  Środa, 01.07

  Widać, że Covid nadal w natarciu. A tu wydano zgodę, że w halach sportowych i innych zamkniętych obiektach na mecze mogą wchodzić kibice, więc pojawi się nowe źródło zakażeń. Tymczasem niewiedza ludzi o swoim stanie zdrowia odnośnie koronawirusa powoduje, że ci osobnicy przebywając, bez prawidłowo nałożonych masek w pomieszczeniach zamkniętych czy w pojazdach komunikacji, mogą teraz być podstawowym źródłem roznoszenia wirusa. Dziś zauważyłem w jednym ze sklepów klientkę, która mimo, że była bez maski to jeszcze bezceremonialnie wąchała owoce cytryny. I jak tu się nie bać.

 4. 4
  +5
  ~ Ydydyofyo
  Środa, 01.07

  To nic nie da, mówili że latem wirus odpuści.. A do tego wesela na 150 osób, mecze itd... W sklepach ludzie nie noszą masek, w komunikacji miejskiej, itd brak słów.. Niby rozumny naród... A jednak bardzo nierozważny...

 5. 5
  +1
  ~ m
  Środa, 01.07

  @Ydydyofyo - własnienie wiemczt taki rozumny patrząc na wyniki I tury wyborów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.147479057312