Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

10 nowych przypadków koronawiursa na Warmii i Mazurach. Wśród nich kolejni uczestnicy pechowego wesela

24.06.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
10 nowych przypadków koronawiursa na Warmii i Mazurach. Wśród nich kolejni uczestnicy pechowego wesela

Informację o dziesięciu kolejnych przypadkach koronawirusa na Warmii i Mazurach podało dziś (24 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Zdecydowana większość zakażonych to mieszkańcy powiatu ełckiego, wśród nich są również uczestnicy pechowego wesela, które w ubiegłym tygodniu zorganizowano w innym województwie.

Do 223 wzrosła liczba osób, które od początku pandemii zakaziły się wirusem Sars-CoV-2 w województwie warmińsko-mazurskim. Dziś (24 czerwca) badania laboratoryjne potwierdziły dziesięć nowych przypadków zakażenia.

Wśród nich jest jeden mężczyzna w średnim wieku z powiatu giżyckiego, który obecnie jest hospitalizowany, oraz dziewięciu osób z powiatu ełckiego - przebywają w izolacji domowej. To dwóch chłopców, trzy młode kobiety, kobieta w średnim wieku, starsza kobieta, mężczyzna w średnim wieku i starszy mężczyzna. 

Zakażenia z powiatu ełckiego to cały czas jest pokłosie tego wesela (na przyjęciu zorganizowanym w ubiegłym tygodniu innym województwie bawili się również mieszkańcy Warmii i Mazur. Jak się później okazało, zarazili się tam koronawiursem - przyp. red.). Wśród tych dziewięciu osób, u których potwierdzono Sars-CoV-2 są zarówno uczestnicy przyjęcia weselnego, jak i ci, którzy zakazili się przez kontakt z nimi

- mówi Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy W-MUW.

Urząd wojewódzki poinformował również o 3 nowych wyzdrowieniach. Dotyczą one młodej mieszkanki powiatu mrągowskiego oraz starszej kobiety i starszego mężczyzny z powiatu giżyckiego.

Do tej pory na Warmii i Mazurach do zdrowia wróciło 176 chorych na COVID-19. Statystyki dotyczące Elbląga nadal pozostają bez zmian. W naszym mieście zaraziło się 17 osób. Wszystkie już wyzdrowiały.

W całej Polsce zakażonych koronawirusem jest już 32 821 osób. Do tej pory zmarło 1 396 chorych na COVID-19.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ wolne miasto
  Środa, 24.06

  Elbląg to Żułąwy i Powiśle .Nie pasujemy do bagien i tyle.

 2. 2
  +2
  ~ korekta
  Środa, 24.06

  poprawcie ten błąd w tytule, piszecie przecież o 10 przypadkach łącznie..

 3. 3
  +3
  ~ hm
  Czwartek, 25.06

  "W całej Polsce zakażonych koronawirusem jest już 32 821 osób." To jest suma zakażeń od początku marca, od której odjąć należy liczbę wyzdrowiałych z okresu prawie czterech miesięcy. Wtedy zdanie to będzie prawdziwe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.