Poniedziałek, 27.06.2022, Imieniny: Cyryl, Maryla, Wladyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Ciekawi elblążanie - Tomasz Lach

30.10.2011, 00:59:46 Rozmiar tekstu: A A A
Ciekawi elblążanie - Tomasz Lach
(www.afromental.com)

Jest absolwentem elbląskiej szkoły muzycznej i członkiem zespołu Afromental, który od 2007 roku podbija polską scenę muzyczną. Niedługo grupa wyda swój nowy album. Elblążanin opowiedział nam o swoich wspomnieniach związanych z Elblągiem. Zdradził też, że mimo wielkiej miłości do gry w zespole, marzy o karierze solowej.

Tomasz „Tomson” Lach jest członkiem zespołu Afromental, który w 2007 roku wydał swój debiutancki album „The Breakthru”. Dzięki tej płycie grupa zyskała m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2008 w kategorii –„Album Roku Hip-Hop/RNB”. Drugi krążek zespołu przyniósł muzykom sporą popularność związaną z hitem przygotowanym do filmu „Kochaj i tańcz” – była to piosenka „Pray 4 love”.

Dwa lata temu, podczas opolskiego festiwalu, Afromental otrzymał statuetkę Superjedynka w kategorii „Zespół Roku”. W tym samym roku formacja wystąpiła też podczas finału konkursu SopotFestival. Warto też wspomnieć o statuetce European Music Award 2010 w kategorii „Najlepszy Polski Artysta2010”.

Piosenkarz rodzinne miasto opuścił w wieku dwudziestu lat, kiedy wyjechał do Olsztyna, by studiować prawo. Początkowo bliskich odwiedzał średnio trzy razy w miesiącu. – Potem jednak coraz mniej odwiedzałem Elbląg - przyznaje. - Teraz mieszkam jeszcze dalej, ale staram się odwiedzać rodziców i przyjaciół jak najczęściej. Zauważyłem też, że czym rzadziej odwiedzam rodzinne strony, tym bardziej sentymentalnie przeżywam każdą wizytę.

Jak Elbląg zapisał się w jego pamięci? Jak mówi, wspomnienia są bardzo dobre. - Elbląg to piękne miasto – przekonuje. – Zużyłem w nim parę boisk do kosza, spędziłem wiele czasu w pubach. Naszą elbląską starówkę będę do końca życia ciepło wspominać… Dom to dom, na zawsze pozostanie głęboko w moim serduchu.

Obecnie muzycy przygotowują się do promocji trzeciej płyty nad trzecią płytą „The B.O.M.B.”, która w sklepach muzycznych pojawi się już 15 listopada. Ostatnie pół roku Afromental spędziło więc na wzmożonej pracy. - A fakt, iż nasza najnowsza płyta jest w całości od A do Z wyprodukowana przez nas samych, a jest nas siedmiu, powoduje, że czas realizacji wydłuża się znacznie – mówi elblążanin. - Na szczęście wpływa to pozytywnie na brzmienie całego materiału. Trzeba było połączyć to jeszcze z dość obszerną liczbą koncertów w całej Polsce, co wiązało się z życiem na walizkach od kwietnia do października... Cieszę się, że mogę teraz śmiało powiedzieć: daliśmy radę! 

Jak więc Tomson odpoczywa? - Czas wolny najchętniej spędzam w gronie przyjaciół, z którymi lubię wypoczywać. Nie potrzebujemy z Afro zbytnich odpoczynków „od siebie”, zbieramy się z resztą przyjaciół i ziomów i wymyślamy sobie coraz to nowe rzeczy do robienia... A że pomysłów nie brakuje, to odpoczynek przebiega bardzo miło i sympatycznie...

A jak z planami na przyszłość? - Lubię żyć codziennością, bo boję się przegapić piękne rzeczy, których nie zauważamy, gdy za szybko chcemy to nasze życie przeżyć. Nie przeszkadza mi to jednak w tworzeniu planów na przyszłość... Przede wszystkim chciałbym tworzyć coraz lepszą muzykę i rozwijać się w tym kierunku. Bardzo prawdopodobne, że niedługo zacznę gromadzić materiał na solową płytę lub stworzę z kimś jakieś szalone kolabo. A może i jedno i drugie? Dlatego ostrzegam, że może to być niebezpiecznie ciekawie! Uwielbiam koncertować, dlatego chcę grać jak najwięcej i najdłużej i na coraz większą skalę. Chciałbym, żebyśmy z Afro przebili się za granice Polski i dając ludziom świetne koncerty pokazali, że Polska nie odstaje muzycznie od europejskich sąsiadów... 

Jak czytamy na oficjalnej stronie zespołu, nowy album jest dojrzalszy niż poprzednie. - Nowa płyta jest w stanie „zmiażdżyć” pół Europy, a może i coś większego? – uważa Tomson. - W końcu nie od parady nosi tytuł „THE B.O.M.B.” Zapewniam, że warto było tak długo czekać...

***
"Ciekawi elblążanie" to cykl artykułów na Info.elblag.pl
Co tydzień w niedzielę prezentujemy ciekawe osoby, które były lub są związane z naszym miastem. 
 

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 30

%90.0 %10.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ ??
  Niedziela, 30.10

  Od kiedy dzieci dziewięcioletnie studiują?

 2. 2
  --2
  ~ gbf
  Niedziela, 30.10

  Zawsze się lansują że ich zespół pochodzi z wiochy Olsztyn

 3. 3
  +5
  ~ KG
  Niedziela, 30.10

  zespół owszem pochodzi z Olsztyna, bo wszyscy tam studiowali, ale każdy urodził się gdzie indziej i gdzie indziej mieszkał zanim zaczął studia

 4. 4
  --13
  ~ jan
  Niedziela, 30.10

  A to już nie ma ciekawszych elblążan?

 5. 5
  +3
  ~ do pana jana
  Niedziela, 30.10

  Janie, elblazanie sa roznorodni

 6. 6
  +9
  ~ Sander
  Niedziela, 30.10

  a ja od zawsze znajomym spoza Elbląga przy okazji posłuchania zespołu, chwalę się Tomsonem :-) Daleko zaszedł, a zespół faktycznie jest z Olsztyna, tylko czy to jakaś rywalizacja pomiędzy miastami? :/

 7. 7
  --12
  ~ slumsy są też ciekawe...
  Poniedziałek, 31.10

  Jak to jest ciekawy elblążanin, to leżące wieżowce /slumsy/ przy Skrzydlatej mają swój ukryty, architektoniczny urok.....

 8. 8
  +7
  ~ Krygu
  Wtorek, 01.11

  Siema Tomaszku:) pozdro dla muzykujacej rodzinki a szczegolnie Taty i Agi. Moze sie nasze drogi znow muzycznie kiedys zejda. hehe. Ciekawi Elblazanie do boju!!:)

 9. 9
  +1
  ~ ja
  Wtorek, 01.11

  Jaka inteligentna twarz, to naprawde wilki czlowiek.

 10. 10
  +3
  ~ yamaha
  Piątek, 30.03

  no widać że Tomek pamięta o swoim rodzinnym mieście

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1024520397186