Środa, 28.02.2024, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

W czasie jazdy pękła opona... Co zrobić w takiej sytuacji? Eksperci odpowiadają

30.12.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W czasie jazdy pękła opona... Co zrobić w takiej sytuacji? Eksperci odpowiadają

Przed każdą trasą, a szczególnie tą dłuższą na każdym kierowcy spoczywa obowiązek sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Zaleca się, również, aby zadbać o właściwe ciśnienie w oponach. Musisz mieć na uwadze, że zbyt wysokie stwarza ryzyko pęknięcia opony w najmniej odpowiednim momencie. Co zrobić, jeśli doszło do takiej sytuacji w czasie jazdy po autostradzie? Przeczytaj nasz niniejszy artykuł i poznaj odpowiedź!

 

Zdrowy rozsądek to podstawa, kiedy w czasie jazdy pęknie opona! Sprawdź, jak się zachować

 

W czasie jazdy po autostradzie wszystkie usterki pojazdu stwarzają ogromne zagrożenie zarówno dla Ciebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jednym z najpoważniejszych zdarzeń, do jakiego może dojść to pęknięcie opony. Sytuacje te dotyczą zarówno posiadaczy nowych samochodów, jak i starszych modeli. Dlaczego opona może pęknąć? Tak jak wspominaliśmy, jedną z przyczyn jest zbyt wysokie ciśnienie. Pamiętaj, że każdy pojazd ma określone wartości, do jakich należy pompować opony. Koniecznie sprawdzaj je przed uruchomieniem kompresora! Oczywiście do pęknięcia opony może dojść także po najechaniu na twardy odłamek np. szkła. Pojawia się kluczowe pytanie – co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikuj! Choć sytuacja ta jest niebezpieczna, głównie z uwagi na prędkość, jaką się poruszasz, to należy zachować trzeźwy umysł i podjąć przemyślane działania. Błędnym zachowaniem jest automatyczne położenie nogi na hamulcu i rozpoczęcie ostrego hamowania. Nie próbuj także nagle zbijać biegów. Zatrzymanie pojazdu musi następować powoli. Należy zadbać, aby pojazd nie zjeżdżał na pas obok, a w tym czasie doprowadzić do powolnej utraty prędkości. Jakiekolwiek szybkie ruchy podjęte pod wpływem adrenaliny mogą zwiększyć już istniejące zagrożenie.

 

Samodzielna naprawa? To nie jedyne rozwiązanie! Powierz swoje auto w ręce profesjonalistów

 

W czasie kiedy samochód będzie powoli tracił swoją prędkość, pamiętaj, aby na autostradzie zatrzymać się w odpowiednim miejscu, gdzie nie będziesz stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Zawsze pamiętaj o dużych prędkościach, a tym samym wydłużonym czasie hamowania. Musisz myśleć o swoim bezpieczeństwie i innych uczestników. Kiedy już uda Ci się zatrzymać samochód czas podjąć kolejne kroki. Niektórzy kierowcy decydują się na samodzielną wymianę koła, jednak nie wszyscy posiadają zapasowe w bagażniku, a co więcej, nie każdy wie jak to zrobić samodzielnie. Z pomocą tutaj przychodzi pomoc drogowa, jaką znajdziesz pod adresem https://pomocdrogowa-wroclaw.eu. Wezwanie doświadczonych fachowców pozwoli Ci się szybko uporać z problemem. Na transport pojazdu lawetą mogą zdecydować się zarówno posiadacze aut osobowych, jak i większych pojazdów np. dostawczych. Powiadom o tym pracowników z firmy POMOC DROGOWA – 24H i poczekaj na ich przyjazd! Usługi realizowane są 24/7 w tygodniu oraz weekendy niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujesz! Zapisz numer i dzwoń, kiedy będziesz potrzebować!


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.08013916015625