Sobota, 17.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Wymarzony prezent na Dzień Kobiet

08.03.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wymarzony prezent na Dzień Kobiet

Nadszedł ten dzień – Dzień Kobiet. Z pewnością wielu panów z dużym wyprzedzeniem zadbało o mniejszy lub większy podarunek dla ukochanej, matki, siostry, czy córki. Dla tych, którzy jednak wciąż poszukują inspiracji, zebraliśmy kilka propozycji.


Co kupić na 8 marca?


Każda pani z pewnością ucieszy się z biżuterii. Jest to pomysł uniwersalny i łatwo go dostosować do preferencji obdarowywanej ze względu na szeroki asortyment kolczyków, naszyjników, bransoletek oraz pierścionków. Nie jest to może opcja najtańsza, ale jeżeli zależy nam na podkreśleniu ważnej okazji, z pewnością się sprawdzi. 


Z powodu pandemii wiele popularnych miejsc pozostaje zamkniętych, nie przeszkadza to jednak w zainwestowaniu w długoterminowe vouchery. Na licznych portalach internetowych znajdziemy interesujące oferty. Dzień w SPA, profesjonalna sesja zdjęciowa, a może wieczór w escape roomie? 


Innym pomysłem może być przygotowanie wyjątkowej kolacji. Warto zadbać nie tylko o same dania, ale także nastrój. Łatwo osiągniemy go, nakrywając stół odświętnym obrusem, ozdabiając go kwiatami, zapalając świece i przygotowując nastrojową muzykę. Gotowanie nie jest Waszą mocną stroną? Nic nie szkodzi. Wystarczy odpowiednio wcześniej zamówić coś dobrego w restauracji. Przy okazji wesprzecie lokalnych przedsiębiorców. 


Wyjątkowy prezent – poczucie zaopiekowania 


Każda pani z pewnością ucieszy się z każdego podarunku, przez który wyrazimy naszą miłość, szacunek, czy przyjaźń. Jest jednak pewien szczególny prezent, a mianowicie zdrowie. Nic nie sprawia tak dużej radości, jak świadomość, że zadbało się o drugą osobę.


Jednym z największych problemów w dziedzinie zdrowia pozostaje temat palenia. Dotyczy on około 26% mieszkańców naszego państwa, w tym 3 milionów kobiet. Nie trudno zgadnąć, jak wpływa to na ich zdrowie. Palacze narażają siebie i otoczenie na szkodliwe związki chemiczne skrywające się w dymie. Użytkownicy sięgają po papierosy dla nikotyny, ale razem z nią od organizmy dostarczają ponad 90 substancji szkodliwych, z czego 70 rakotwórczych. Wywołują one liczne choroby układu oddechowego, hormonalnego, krwionośnego, czy pokarmowego. Oczywiście to nie jedyna negatywna konsekwencja…

 

Osoba regularnie sięgająca po papierosy z czasem zaczyna pachnieć tak jak one. Włosy, ubrania i przedmioty do niej należące wchłaniają nieprzyjemną woń spalonego tytoniu. Dodatkowo palenie wiąże się z problemami dermatologicznymi. Cera palacza staje się szara, sucha i podatniejsza na procesy starzenia się. 


W związku z tym część osób poszukuje alternatywnych wyrobów nikotynowych. Wśród nich znajdziemy między innymi znany palaczom, bo pierwszy w Polsce, system podgrzewania tytoniu IQOS. Nie spala on tytoniu, ale podgrzewa go w niemal trzykrotnie niższej temperaturze w porównaniu z paleniem papierosa. Dzięki temu nie wydziela dymu, zamiast którego wytwarza aerozol z nikotyną, ale ze znacznie zmniejszoną w porównaniu z papierosami liczbą szkodliwych związków. Amerykańska agencja FDA (zajmująca się bezpieczeństwem leków i żywności w Stanach Zjednoczonych) potwierdziła w ubiegłym roku, że całkowita rezygnacja z klasycznych papierosów na rzecz podgrzewaczy tytoniu IQOS znacząco zmniejsza narażenie organizmu na substancje szkodliwe lub potencjalnie szkodliwe w porównaniu z dalszym paleniem papierosów i w związku z tym informowanie amerykańskich palaczy o tym fakcie można uznać za „właściwe dla promocji zdrowia publicznego”. 


Oczywiście zawsze najlepszym rozwiązaniem pozostaje rzucenie palenia i wyrobów nikotynowych w ogóle, co też podkreśliła sama FDA. Nie jest to co prawda łatwe zadnie, ale warto się go podjąć. Wprowadzanie drobnych zmian w naszej codzienność sprawi, że stopniowo będziemy się przybliżać do wyznaczonego celu. Zdrowie i długie życie to przecież najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować kochanej kobiecie. 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mężczyzna
  Poniedziałek, 08.03

  "Nadszedł ten dzień – Dzień Kobiet" ; nie zapominajmy o Dniu Mężczyzny to już w środę 10.03

 2. 2
  +1
  ~ tadek
  Poniedziałek, 08.03

  teraz wszyscy chcą być tacy eko. zamiast normalnych fajek palą iqosy czy e-papierosy. co się dzieje z tym światem.

 3. 3
  0
  ~ Aldona
  Poniedziałek, 08.03

  Zmienia się, taki mamy klimat

 4. 4
  0
  ~ tadek
  Wtorek, 09.03

  mnie te nowe technologie nie przekonuja, zostane przy fajkach.

 5. 5
  0
  ~ Aldona
  Wtorek, 09.03

  I być może umrzesz na raka, naprawdę fajnie.

 6. 6
  0
  ~ tadek
  Wtorek, 09.03

  szczerze? średnio mnie to obchodzi, w końcu i tak na coś umrzemy.

 7. 7
  0
  ~ Stachu
  Wtorek, 09.03

  Palę iqosa i uważam, że to lepsza opcja dla mojego zdrowia niż papieros.

 8. 8
  0
  ~ Aleksandra
  Miesiąc temu

  Ja dostałam swój wymarzony prezent czyli iRobota mąż jak zawsze się postarał :)

 9. 9
  0
  ~ arki
  Ponad tydzień temu, Sobota, 03.04

  Udalo sie mi kupic ciekawy prezent a mianowicie cytrusowe Perfumy Panthera z edp24 pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5715029239655