Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Grzejnik podtynkowy 3THERMO – co to takiego?

17.12.2016, 07:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Grzejnik podtynkowy 3THERMO – co to takiego?

Elbląska firma HYDROMAX zaprasza wszystkich zainteresowanych nową technologią grzewczą,  jaką są grzejniki podtynkowe 3THERMO, do zapoznania się z zaletami tego rodzaju ogrzewania. O informacje dotyczące działania kaloryferów XXI wieku zapytaliśmy pracownika salonu HYDROMAX, pana Macieja Wierzchonia.

Budując dom staramy się zapewnić naszej rodzinie wszystko co najważniejsze. Bezpieczeństwo, zdrowie i odpowiedni komfort. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, wiele zależy od formy ogrzewania jaką wybierzemy dla nas i dla naszych dzieci – czytamy w ulotce 3THERMO zatytułowanej „W trosce o rodzinę … grzejniki podtynkowe”. Dlaczego właśnie grzejniki podtynkowe?

3THERMO to ogrzewanie podtynkowe są najzdrowszą formą ogrzewania pomieszczeń zwłaszcza dla alergików. To w jaki sposób ogrzewamy miejsca, w których mieszkamy wpływa m.in. na utrzymanie właściwej wilgotności powietrza. Dla naszego zdrowia najlepsza jest wilgotność między 40 a 60%. W takich warunkach jesteśmy mniej podatni na choroby wynikające z podrażnionego gardła czy przesuszonej śluzówki. Zbyt suche powietrze, jakie mamy przy tradycyjnych kaloryferach, miesza się z kurzem i alergenami, a to nie sprzyja ludziom uczulonym np. na roztocza.

Jakie inne zalety posiadają grzejniki podtynkowe 3THERMO?

Tradycyjne kaloryfery nagrzewają powietrze, natomiast grzejniki 3THERMO ogrzewają miejsca, przez które zazwyczaj ciepło ucieka. Dzięki ich zastosowaniu następuje zmniejszenie kosztów energii, a co za tym idzie zmniejszają się koszty utrzymania budynku. Ogrzewanie ścienne to najbardziej higieniczna forma ogrzewania pomieszczeń. Nie wymaga stosowania nawilżaczy powietrza czy jonizatorów, nie ma też widocznych elementów, które przy tradycyjnych rozwiązaniach  trudno utrzymać w czystości. Ogrzewanie ukryte w ścianie brzmi atrakcyjnie, ale również pojawia się obawa, że w razie awarii trzeba będzie kuć ściany.

Grzejniki podtynkowe 3THERMO zlokalizowane są ok. 1,5 cm pod tynkiem. Nie są, jak tradycyjne kaloryfery, wypełnione wodą. Ciepło pod tynkiem rozprowadzane jest za pomocą suchego radiatora. Woda z dowolnego pieca zasila grzejnik jedynie w jego dolnej części ukrytej  w posadzce, natomiast pionowy element suchego radiatora pozostaje częścią ściany. To rozwiązanie pozwala cieszyć się komfortem ogrzewania bez obaw o jakikolwiek wyciek z instalacji.

Czy grzejniki podtynkowe 3THERMO zapewniają również taką wydajność cieplną jak tradycyjne kaloryfery?

 Wysoka sprawność aktywnego radiatora, połączona z dużą zdolnością akumulacji energii wewnątrz kolektora wodnego sprawia, że grzejnik podtynkowy 3THERMO osiąga niezwykle dużą moc. Utwardzony stop aluminium plus brak części ruchomych, gwarantują długowieczną pracę bez konieczności serwisu.

W jaki sposób montowane są grzejniki podtynkowe?

Grzejnik 3THERMO waży zaledwie 1,5 kg, dlatego jego montażu może dokonać jedna osoba w ciągu jednej minuty. Montaż na ścianie polega bowiem na zawieszeniu grzejnika na klipsy. Proces tynkowania, z uwagi na zastosowanie radiatora opartego na wzorze siatki Rabitza, jest niezwykle łatwy. Grzejnik nie wymaga specjalnych tynków, może też być stosowany pod płyty kartonowo-gipsowe.

Firma HYDROMAX ze specjalistami producenta 3THERMO już w styczniu 2017 r. zaprosi architektów i instalatorów chcących zgłębić tajniki tej technologii.

Informacje o terminie i miejscu prezentacji można uzyskać pod numerem telefonu 603 538 066 lub w firmie HYDROMAX  przy ul. Płk. Dąbka 140/6, gdzie również można obejrzeć grzejniki podtynkowe.


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 13 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.15503215789795