Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Księga Elbląska część 3.

17.02.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Księga Elbląska część 3.


Trzecia część Księgi Elbląskiej jest już przygotowana w wersji na płycie CD. Tematyka, jak zwykle w Księgach Elbląskich, jest bardzo różnorodna. Długi artykuł o fortyfikacjach elbląskich na przestrzeni wieków, historia PKS w Elblągu, mennonici w... Paragwaju. Bardzo ciekawie przedstawia się historia elbląskiego piwowarstwa i elbląskiej autostrady. Kilka słów o przekopie Mierzei Wiślanej oraz nasze miasto pokazane z okna tramwaju. Na pewno każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego i niejedna osoba się zdziwi, że tak tu kiedyś bywało ciekawie. I temat na czasie – co się stało z naszą fontanną – Śpiewającą Studnią? Na płycie znajduje się 30 rozdziałów zawierających w sumie 830 zdjęć (w części pierwszej 32 rozdziały i 750 zdjęć).

W związku z tym, że jest wiele zapytań dotyczących pierwszej części Księgi Elbląskiej to również ten tom jest już dostępny na płycie CD. W połowie marca przewidywane jest wydanie na płycie CD części drugiej.

Obie książki (tylko w wersji na płycie CD) można nabyć w siedzibie Fundacji „Pogezania”, ul. Komeńskiego 20/3 w Elblągu (tel. 608 802 822) oraz w elbląskim oddziale PTTK przy ulicy Krótkiej 5.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / ksiegacd ( zdjęć 2 )
Dodano: 2005-02-17 | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1275019645691