Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Ta biżuteria oczaruje nie tylko kobiety!

27.11.2009, 08:58:19 Rozmiar tekstu: A A A
Ta biżuteria oczaruje nie tylko kobiety!

Szkło Murano potocznie zwane weneckim jest niezwykłe inspirujące i wciąż bardzo drogie. Urzekająca gra światła i koloru szklanych elementów zainspirowała dwójkę elblążan. Dzisiaj są jedynymi producentami w Polsce tej oryginalnej biżuterii wykonanej ze szkła pochodzącego z włoskiej wysepki Murano. Teraz nie musisz udać się w rejs na wyspę Murano, aby mieć własne autentyczne dzieło sztuki, gdyż wystarczy odwiedzić Pracownię Szkła Ozdobnego „KOGATA” z siedzibą przy ul. Brzozowej 4 w Elblągu. Biżuteria ze szkła Murano do doskonały prezent na wszystkie okazje ,urodziny, imieniny i gwiazdkę.

Historia szkła Murano zwanego także weneckim sięga XIII wieku, kiedy Republika Wenecka w obawie przed pożarami i zniszczeniem drewnianych budynków nakazała przeniesienie warsztatów szklarskich na wyspę Murano. W roku 1291 została tam założona pierwsza huta szkła. Obok przedmiotów użytkowych produkowano na Murano także kostki ze szkła dla mozaik.  Sposób wyrobu szkła był chroniony surowymi przepisami, a członkowie cechu stanowili grupę uprzywilejowaną. Największy rozwój hutnictwa szkła przypada na XV i XVI w., co wiązało się z okresem świetności wyspy.  

Millefiori to niezwykłe szkło i wytwarzane jest tylko w jednej  firmie na wyspie Murano,. To spowodowało wypracowanie bardzo restrykcyjnych warunków współpracy z producentami biżuterii szklanej. W Polsce tylko jedna firma jest importerem szkła Murano. Jest to elbląska Pracownia Szkła Ozdobnego „KOGATA”, która powstała w 1990 roku od 3 lat zajmuje się ręcznie wyrabianą biżuterię z tego niezwykłego tworzywa. Biżuterię tę cechuje bogactwo kolorystyczne, finezja formy, techniczna wirtuozeria. W bogatym asortymencie pracowni „KOGATA”  znajdą Państwo: wisiorki, kolczyki, pierścionki, bransoletki.  

  


Szkło Murano urzeka nie tylko Panie, ale i Panów, dlatego pracownia „KOGATA” zaprojektowała także kolekcję specjalnie dla Panów, są to: spinki do koszuli, szpilki do krawatów, bola oraz wisiorki. Ich wzory można zobaczyć w serialu telewizyjnym KLAN. Znani artyści,Krzysztof Daukszewicz , Marian Opania i Wiktor Zborowski także wybrali coś dla siebie z kolekcji męskiej.    
 


 Teraz nie musisz udać się w rejs na wyspę Murano, aby móc nabyć własne autentyczne dzieło sztuki. Wystarczy, że wybierzesz się do elbląskiej Pracowni Szkła Ozdobnego „KOGATA” aby móc dostrzec urzekającą grę światła i koloru w ich kolekcji biżuterii ze szkła Murano. Ich projekty łączą różnorodne kolory autentycznego szkła Murano w piękne zbiory. Nowoczesna, elegancka do noszenia na co dzień i na wielkie wyjście tak można określić biżuterię wykonaną przez tę zdecydowanie wartą odwiedzenia pracownię „KOGATA”.

Warto także wspomnieć, że Kogata współpracuje także ze znanymi rzemieślnikami i cenionymi firmami z Murano. W ich sklepie można nabyć biżuterię znanych i cenionych artystów takich jak:

Giancarlo Toso


  

                         
Massimo Memo La Perla Veneziana


 

Kogata w sprzedaży posiada także wyroby jednej z najstarszych i najbardziej cenionych firm  założoną i prowadzoną od pokoleń przez rodzinę Moretti – Ercole Moretti.

Więcej informacji na temat pracowni „KOGATA” na stronie internetowej www.kogata.pl


..........................Materiał promocyjny ..........................
MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 26 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88167715072632