Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Sprzedaż alkoholu bez koncesji

27.10.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W dniu 26.10.2004 r. policjanci KMP w Elblągu skontrolowali jeden z pubów na terenie Starego Miasta. Podczas kontroli ujawniono kilkadziesiąt litrów różnego rodzaju alkoholu oferowanego do sprzedaży, mimo tego, że właścicielka lokalu nie posiadała wymaganego zezwolenia na jego sprzedaż.

Policjanci zakwestionowali również utwory muzyczne, które były odtwarzane w lokalu bez wymaganej umowy z firmą chroniącą prawa autorskie. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, w ramach którego właścicielce lokalu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Czynności w tej sprawie trwają.

W Elblągu na Starym Mieście jest około 30 pubów, trzeba być kosmitą by mysleć, że w innych pubach czy dyskotekach jest wszystko legalne! Od wielu lat właściciele, nie przesterzegają przepisów. Alkohol sprzedawany jest osobom poniżej 18 roku życia i przecież wszyscy to widzą. Tylko nieliczni sprawdzają dowody i rzadko się zdarza, że barman odmówi sprzedaży piwa. Niestety, liczy się tylko zysk, szczególne w weekendy, gdzie dzieciaki maja wolne od szkoły.

Koncerty, które odbywają się w pubach, czy ostatniego czasu słynne karaoke- to też nie do końca legalna sprawa.
Nielegalne oprogramowanie, nielegalne utwory (MIDI), nieopłacony ZAIKS, to wszystko widać gołym okiem. Skontrolowanie jednego pubu to żaden sukces!

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Q
  Środa, 27.10

  A o jaki pub chodzi? :P

 2. 2
  0
  ~ Jacek R.
  Środa, 27.10

  Po tresci arta mysle, ze to pisal jakis schorowany 50-latek, ktoremu przeszkadza zycie po 22. Takim stetryczalym "pisarczykom" mowimy stanowcze nie!!!

 3. 3
  0
  ~ kosmita
  Środa, 27.10

  ręce precz!!!!

 4. 4
  0
  ~ xray
  Czwartek, 28.10

  Powinni to olać! W Elblągu i tak sie nic nie dzieje na starówce więc po co dusić to co jest. Niech lepiej zadbają tylko o to aby nie wpuszczać gdzie nie trzeba szalonych szestanstolatek. cu.

 5. 5
  0
  ~ jacek
  Środa, 24.11

  Jest na prawo autorskie rada - to ada music oni mają muzyke do której mają prawa i nie trzeba płącić zaiksom i innym złodziejom

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.080225944519