Czwartek, 7.12.2023, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 132)

12.12.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 132)
Fot. Nadesłane

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.

 

Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy nie popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.
 

Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców.

 

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.

 


Zdjęcia można przesyłać na adres zdjecie_dnia@info.elblag.pl  w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 132) ( zdjęć 16 )
Dodano: 2021-12-12 | Fot. Nadesłane
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Płatne parkingi
  Niedziela, 12.12

  Brak rozumu super auto. Przecież ja staje na trawie albo na chodniku a nie na miejscu niedozwolonym. Dawać blokady i do korkucia

 2. 2
  +3
  ~ Ochotnik
  Niedziela, 12.12

  Nie wiem jaki sens maja te artykuły,powiedzcie kto ma to egzekwowac skoro na miasto wyjeżdża jeden patrol SM A reszta świty siedzi na Winnej i sobie chorują Jak to ciężko tyrana.

 3. 3
  --12
  ~ Ehhhhh
  Niedziela, 12.12

  Zastanawiam się jaką wiedzę o przepisach ruchu drogowego mają osoby robiące te zdjęcia? Na zdjęciu nr 2 stoją samochody i stoi znak. Tylko że znak obowiązuje po stronie po której jest ustawiony... Zakładam , że autorowi o niego chodziło skoro ujął go na zdjęciu bo ciężko określić czy auta parkujące połową na chodniku zostawiły 1,5 m dla osób pieszych.. Pamiętajcie : To co Wam się wydaje że jest złe , nie zawsze jest karalne .

 4. 4
  --1
  ~ Ehhhhh
  Niedziela, 12.12

  Zdjęcie nr 6 : Parkowanie na terenie zielonym nie jest zabronione. Karane jest niszczenie zieleni. Tutaj nie widać aby ten Opel ją niszczył.

 5. 5
  --8
  ~ Ehhhhh
  Niedziela, 12.12

  Zdjęcie nr 7 : Parkowanie na chodniku nie jest zabronione jeśli pozostawia się 1,5 m dla osób pieszych. Na oko każdy kafel ma 50 cm szerokości , a jest ich tam chyba pozostawionych 4 więc nie widzę problemu. Dodatkowo nie utrudnia wyjazdu z parkingu bo wymagana odległość jest wyznaczona słupkami.

 6. 6
  --3
  ~ Ehhhhh
  Niedziela, 12.12

  Zdjęcie nr 9 : Starówka . Tu parkowanie jest w miejscu wyznaczonym . Wynika to ze znaku D-40 strefa zamieszkania umieszczonego na wjeździe na stare miasto. Kierujący przesadzili. Ale i pomyśleli bo inkasent od strefy parkowania nie może im nic zrobić bo nie parkują w miejscu wyznaczonym...

 7. 7
  --7
  ~ Ehhhhh
  Niedziela, 12.12

  Zdjęcie nr 16 całkiem nie zrozumiałe. Nie wynika z niego gdzie jest oznaczony początek miejsc do parkowania. Reszta zdjęć jest także w zasadzie bez sensu. Najbardziej z całej galerii poniosło kierowcę LT-ka który zajął cały chodnik. Autor zamiast robić zdjęcie mógł zadzwonić na 112 i zgłosić problem. Chłopaki z RD by go rozliczyli i nie byłoby tematu.

 8. 8
  --1
  ~ Ehhhhh
  Niedziela, 12.12

  Widząc te minusy pod moimi komentarzami do zdjęć stwierdzam że czytelnicy i "" lepiej wiedzący "" swoje prawo jazdy znaleźli w chipsach... Nie dziwcie się że służby nie reagują tak jak byście chcieli skoro macie taką wiedzę i takie problemy. Pozdrawiam :)

 9. 9
  --2
  ~ Ehhhhh
  Niedziela, 12.12

  Widząc te minusy pod moimi komentarzami do zdjęć stwierdzam że czytelnicy i "" lepiej wiedzący "" swoje prawo jazdy znaleźli w chipsach... Nie dziwcie się że służby nie reagują tak jak byście chcieli skoro macie taką wiedzę i takie problemy. Pozdrawiam :)

 10. 10
  +2
  ~ porażka służ
  Poniedziałek, 13.12

  porażka służb Poniedziałek, 18.10 a policja i straż miejska dalej nic nie robi, na Górnośląskiej i na Traugutta parkują głąby na trawnikach i chodnikach a policja przejeżdża sobie i nic! straż miejska to samo zero reakcji, w Gdańsku jest to nie do pomyślenia. A nieroby ze straży miejskiej tacy zapracowani, muszą mieć nową siedzibe przecież.!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2964050769806