Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Interwencja funkcjonariuszy SM: Uratowany pies i łabędź

02.02.2021, 14:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Interwencja funkcjonariuszy SM: Uratowany pies i łabędź

W dniu wczorajszym (01.02.2021r.) strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Teatralnej do kosza na śmieci przywiązany jest pies.

 

Wysłani na miejsce strażnicy przy wejściu do sklepu Kaufland ujrzeli trzęsącego się z zimna psa. Zgłaszająca interwencję kobieta próbowała szukać właściciela zwierzaka, a ochrona sklepu Kaufland kilkukrotnie nawoływała o zdarzeniu przez mikrofon. Pomimo to, właściciel psa nie reagował.

 

Strażnicy, aby ogrzać przemarzniętego psa zabrali go do radiowozu. Czworonóg okazał się bardzo przyjaznym pieskiem. Ponieważ przez dłuższy czas nikt się po niego nie zgłaszał, strażnicy zmuszeni byli odwieźć go do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, jednak w tym czasie, wróciła z zakupów jego właścicielka. Była to starsza pani. Za swoje zachowanie kobieta została jedynie pouczona, a pies został jej zwrócony.

 

Zima, to bardzo trudny okres dla naszych podopiecznych, nie pozostawiajmy ich na zewnątrz, tym bardziej nie zabierajmy ich ze sobą po zakupy. Gdy spotkasz na swojej drodze samotne zwierzę, nie bądź obojętny - reaguj.

 

 

W piątek (29.01.2021r) w godzinach popołudniowych dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej w Elblągu, że w okolicach ulicy Moniuszki prawdopodobnie przemieszcza się ranny łabędź.

 

Wysłany na miejsce patrol zlokalizował rannego łabędzia, ten siedział skulony na poboczu, blisko ruchliwej jezdni. Strażnicy miejscy powiadomili Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki i zabezpieczyli ptaka do czasu przyjazdu pracownika ośrodka.

 

Z informacji przekazanych przez ośrodek dowiedzieliśmy się, że łabędź był osłabiony i wyziębiony - ale jak tylko wróci do zdrowia, najprawdopodobniej na wiosnę zostanie wypuszczony do swojego naturalnego środowiska.

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ TUTEK
  Wtorek, 02.02

  Przybijam piątkę!!

 2. 2
  +1
  ~ Uhuhu
  Wtorek, 02.02

  To moze ich do schroniska dla zwierzat zatrudnic,bo tym do czego sa powolani i powinni sie zajmowac jakos sie nie interesuja.Widac tam by sie spelniali.

 3. 3
  +3
  ~ babcia
  Wtorek, 02.02

  Brawo za właściwe działanie ,a dla niedosłyszącej komunikatów mojej rówieśniczki z Kaufladu duży minus.

 4. 4
  +3
  ~ Wertex
  Wtorek, 02.02

  Super :) A kiedy zaczną pomagać ludziom? :)

 5. 5
  +3
  ~ skandal
  Środa, 03.02

  no nieroby coś w końcu zdziałały, tylko że z naszych podatków idzie na nich rocznie ponad 3 miliony zł.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0460660457611