Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Dzikie wysypiska w Elblągu. "To wskazuje na nieodpowiedzialność elblążan"

25.06.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzikie wysypiska w Elblągu. "To wskazuje na nieodpowiedzialność elblążan"

Straż Miejska w Elblągu coraz częściej odnotowuje przypadki zaśmiecania miejsc publicznych i nie tylko. Mieszkańcy miasta Elbląg zgłaszają ogromne ilości odpadów na terenie miasta co ewidentnie wskazuje na nieodpowiedzialność Elblążan.


Każdy mieszkaniec płaci za odbiór i utylizację odpadów a mimo to, zaśmiecają odpadami miejsca publiczne. W internecie dostępne są harmonogramy odbioru odpadów, do których każdy mieszkaniec ma dostęp, można o taki harmonogram zapytać również telefonicznie czy to w EPGK czy w UM. Nasze miasto powoli zmienia się w wysypisko śmieci a mieszkańcy nic sobie z tego nie robią.


Funkcjonariusze Straży Miejskiej w miejscach w których najczęściej pojawiają się "dzikie wysypiska" zakładają fotopułapki, które mają pomóc w identyfikacji i karaniu bezmyślnych śmieciarzy. Patologiczną sprawą wydaje się również to, że ludzie mają problem z trafieniem do pojemników na śmieci czy też wiat śmietnikowych. Tylko dlaczego? Czy na prawdę żyje się lepiej w brudzie?

 

Przypominamy, że zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności o którym mówi Art. 145 KW jest zagrożone mandatem karnym w wysokości 500 zł lub grzywną do 5tyś zł.

 

Zobacz jak wyglądaja niektóre miejsca na składowanie odpadów..

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ notak
  Czwartek, 25.06

  `Rozdzielanie śmieci na kategorie powoduje, że jest ich więcej. Poza tym system jest niewydolny i śmieci zalegają w pojemnikach. Kolejny problem. wmieście jest za mało śmietników dla wszystkich. Wszystkie pojemniki są zarezerwowane dla okolicznych lokatorów lub firm. Mając przy sobie nawet małe śmieci jak patyczek od lizaka nie ma gdzie go kulturalnie wyrzucić. Nie wspomnę już o śmieciach po fastfoodach na wynos.

 2. 2
  +5
  ~ wqurzony
  Czwartek, 25.06

  Również do wszystkich debili zaśmiecających lasy i miasto w tym okolice miasta Elbląg (graniczne gminy): oddanie opon, gabarytów, uszkodzonego sprzetu rtv i agd oraz chemii, olejów, opakowań niebezpiecznych, styropianu budowlanego, takich śmieci z auta jak wygłuszenia i deski można zrealizować po przez punkty zbiórki selektywnej: ZUO Elbląg, natomiast w gminach należy wykonać telefon i dowiedzieć się. Każda gmina musi posiadać taki punkt. Czysty gruz można natomiast oddawać w workach np. Cleaner. Pamiętaj baranie, że to Twoje dzieci będą się w tym babrać.

 3. 3
  +4
  ~ wqurzony2
  Czwartek, 25.06

  Dodam, że bezpłatnie oczywiście jako mieszkaniec miasta/gminy!

 4. 4
  --1
  ~ !!!
  Piątek, 26.06

  elbongi s.r.a.j.a. pod siebie

 5. 5
  +2
  ~ Janko Muzykant
  Piątek, 26.06

  Gruzu w Elblągu można pozbyć się bez problemu. W Cleanerze można zakupić worki lub pojemniki. Po zapełnieni gruzem zadzwonić do tej firmy i oni przyjadą i odbiorą. Ja tak zrobiłem. Wszystko działa jak w zegarku szwajcarskim. Tylko trzeba nie żałować paru groszy. Ale co nie którzy wolą wysypywać gruz pod śmietnikami. Najlepiej z dala od własnego domu lub mieszkania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96465682983398