Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

ODPADY ZIELONE TO NIE PALIWO DLA OGNIA

07.06.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
ODPADY ZIELONE TO NIE PALIWO DLA OGNIA
fot.SM w Elblągu

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze funkcjonowanie. Wszyscy szukamy izolacji, chętnie spędzamy czas na ogrodach i działkach, często wykonując wszelkiego rodzaju prace porządkowe. Straż Miejska przypomina, że zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach, obowiązuje zakaz termicznego przekształcania odpadów. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że odpady po pielęgnacji roślin również są objęte tym zakazem.

Sezon dopiero się zaczyna, a Straż Miejska w Elblągu od początku maja podjęła już 38 interwencji związanych z tym problemem.

Z racji wprowadzonej selektywnej zbiórki odpadów, nie możemy wrzucać odpadów zielonych do pojemników na odpady komunalne. Powinniśmy zapakować je w odpowiednie pojemniki lub worki i zgodnie z harmonogramem wywozów wystawić we wskazanym miejscu odbioru.

Harmonogram odbioru odpadów udostępniamy tutaj, żeby każdy mógł się z nim zapoznać

 

SM w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ TomJons
  Niedziela, 07.06

  Czym się różni palenie węgla na grill, a palenie gałązek by piec kiełbaski?? A no tym, że węgiel często ma trującą chemię w składzie (nie mówiąc o rozpałce), a gałązki to sama natura. Tylko, że na sprzedaży węgla ktoś zarobić musi.

 2. 2
  +10
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 07.06

  Raczej nie o palenie gałązek do pieczenia kiełbasek tu chodzi, tylko o spalanie śmieci przez działkowców, po to żeby ich nie wynosić. Nie wiem, czy to oszczędności na workach czy czysta głupota - chyba to drugie. Jak się idzie albo jedzie Fromborską na Bielanach, często to widać i czuć - ludzie palą na działkach wszystko co się da, niestety plastik też. Czyżby to była "sama natura"?!

 3. 3
  +8
  ~ 986
  Niedziela, 07.06

  A to my mamy Straż Miejską? Te nieroby w mundurkach, którzy w weekendy i święta mają wolne a w tygodniu udają, że pracują od 8 do 16stej. A cały dzień siedzą w kebabowniach w mieście w godzinach pracy. A gdy się dzwoni na 986 to się sltszy:-"Nie mamy patrolu w tej części miasta" Co na to ta niedorzecznik tych pajaców w mundurkach opłacanych za nasze pieniądze?

 4. 4
  +2
  ~ joanna
  Niedziela, 07.06

  u mnie na działkach sam pan prezes pali odpady inni biorą z niego przykład i też palą z dwóch stron na miedzy mam ogniska sąsiadów plus wędzarnia .. Byłam w SM i usłyszałam że pan strażnik sam pali ognisko na kiełbaski i wędzi no i co tu można wymagać Po co nam taka straż oni tylko przy UM się kręcą ratusza pilnują!!

 5. 5
  --4
  ~ Dede
  Niedziela, 07.06

  Pozwoliliście, by państwo już nawet wam mówiło, co możecie do ogniska wrzucić!!!

 6. 6
  +9
  ~ bluselka
  Niedziela, 07.06

  Dede - tu nie potrzeba ingerecji panstwa. Wystrczy zdrowy rozsadek I chec nie smrodzenia.

 7. 7
  +1
  ~ spacerowicz.
  Poniedziałek, 08.06

  W Bazantarni w bazie Zieleni Miejskiej pala caly czas odpady zielone i nitk nie zwraca na to uwagi dzialkowcy z ogrodow dzialkowych w Bazantarni robia dokladnie to samo i nitk im nic nie robi a SM to fikcja reke reke myje.Dzisiaj bylo trudno tam spacerowac kupa dymu i smrodu a pan dyrektor ma to dgzies i SM TEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1264650821686