Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2019

Za nami Studniówka III LO. ”Ten bal będzie dla nich wielkim przeżyciem”

06.01.2019, 07:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Studniówka III LO. ”Ten bal będzie dla nich wielkim przeżyciem”
Fot. Ryszard Biel
Na symboliczne 100 dni przed egzaminem dojrzałości, w Nowej Holandii spotkali się wczoraj maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego, by wspólnie z gronem pedagogicznym przeżyć swój pierwszy bal. Zobacz zdjęcia
 
W tym roku podczas balu III LO bawiło się 118 maturzystów. - Studniówkę tradycyjnie rozpoczęliśmy od poloneza. Uczniowie byli świetnie przygotowani, zatańczyli w przepięknych strojach. Cieszy mnie to, że wszyscy uczestnicy Balu przyszli uśmiechnięci, eleganccy, pozytywnie nastawieni. Myślę, że ten bal będzie dla nich wielkim przeżyciem, bo rozpoczyna ostatnią prostą do matury – mówiła Ewa Orzech, dyrektorka III LO.
 
 
Co roku przygotowania do Studniówki są inne, wyjątkowe, bo wiążą się z danym rocznikiem, niezwykłymi uczniami i ich osobowościami. Zawsze dla nas, wychowawców, każdy Bal mimo iż nie jest dla nas pierwszy, to jednak jest wyjątkowy i przygotowywany za każdym razem inaczej
 
– mówiła Danuta Huszcza-Sawicka, wychowawczyni klasy maturalnej
 
Tradycją III LO jest odtańczenie poloneza w specjalnie do tego przygotowanych strojach. - Nasz polonez jest wyjątkowy ze względu na te stroje – przyznała Ewa Orzech. - Przygotowywania poloneza trwały od początku roku szkolnego, czyli przez kilka miesięcy. Wydaje mi się, że dzięki temu jest naprawdę niezwykły.
 
- Młodzież przygotowywała układ choreograficzny pod okiem pani Doroty Pawlow – dodała Danuta Huszcza-Sawicka. - Nasza nauczycielka od wychowania fizycznego co roku dba o to, by na Studniówce był piękny polonez.
 
Studniówka III LO nie udałaby się gdyby nie rodzice, których zaangażowanie było nieocenione.
 
Bal studniówkowy organizują rodzice. Nauczyciele ich wspomagają. Bal jest ukoronowaniem wejścia dziecka w dorosłość, zakończenia etapu szkolnego. To ostatnie dni, kiedy rodzice mają dzieci pod swoimi skrzydłami. Te dni do matury miną bardzo szybko i kiedy już nasi uczniowie zdadzą egzamin dojrzałości zaczną zupełnie nowy etap
 
- zaznaczyła Ewa Orzech.
 
Na Bal zaproszony został m.in. Jan Zaborowski, który dyrektorem III LO był przez 25 lat (od 1991 r.). - Wiadomo, że nauczyciele się zmieniają, wychowawcy czasami też. Osoby, które nawet już nie pracują w naszej szkole były zapraszane na poprzednie Studniówki. Zaproszenie od uczniów na Bal jest takim dowodem wdzięczności za wkład pracy nauczyciela. Tak samo było w przypadku pana Jana Zaborowskiego – dodała Ewa Orzech.
 
Maturzyści, choć dobrze znani swoim nauczycielom, podczas Studniówki pokazali się w innej odsłonie. - Bal Studniówkowy jest pierwszym akcentem zapowiadającym koniec edukacji licealnej młodzieży i wejście w dorosłe życie. Już bez nadzoru rodziców będą się zmagać z wyzwaniami. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice dołożyli wszelkich starań, by ta Studniówka była dla nich niezapomniana – mówiła Danuta Huszcza-Sawicka. - Dla nas jest to moment, kiedy widzimy, jak dzieci, które trzy lata wcześniej nieśmiało do nas przyszły, są już dojrzali, eleganccy i przygotowani w wejście w dorosły świat.
 
Czego na symboliczne 100 dni przed maturą można życzyć maturzystom? - Pracowitych, ale spokojnych dni. Aby ten czas nie był szczególnie męczącym okresem. I sukcesu, jak najlepszego wyniku na maturze, aby mogli realizować wszystkie swoje plany, spełnić wszystkie marzenia – mówiła Ewa Orzech.

 
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Studniówka III LO ( zdjęć 304 )
Dodano: 2019-01-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ rrr
  Niedziela, 06.01

  Wszystkiego dobrego i powodzenia na maturze :-)

 2. 2
  +1
  ~ brawo!
  Niedziela, 06.01

  z tych wszystkich abiturientów najładniejsza jest dziewczyna na ostatnim zdjęciu - z obsługi NH.

 3. 3
  0
  ~ StaryAbsolwent
  Poniedziałek, 07.01

  24 lata temu miałam przyjemność zatańczyć pierwszego poloneza III LO. Był pierwszy w Elblągu w takich strojach, pierwsza choreografia Pani Doroty Pawłow, pierwsza studniówka w tej szkole...Było cudownie i z sentymentem co roku oglądam zdjęcia ze studniówki III LO....Za rok będzie to już świerć wieku, ale jakby to było wczoraj. Wyglądaliście równie cudnie jak my 24 lata temu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.