Niedziela, 21.10.2018, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

J.Gowin w Elblągu: Sukcesy PiS i Zjednoczonej Prawicy mogłyby być większe, gdybyśmy mieli partnerów w samorządzie

06.10.2018, 21:35:12 Rozmiar tekstu: A A A
 J.Gowin w Elblągu: Sukcesy PiS i Zjednoczonej Prawicy mogłyby być większe, gdybyśmy mieli partnerów w samorządzie
Fot. Ryszard Biel
Wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyjechał dziś (6 października) do Elbląga, by okazać wsparcie ubiegającemu się o fotel Prezydenta Elbląga posłowi PiS Jerzemu Wilkowi.
 
Spotkanie z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości oraz dziennikarzami odbyło się w biurze poselskim Wilka.
 
Startujemy w wyborach samorządowych jako Zjednoczona Prawicy. Wspólnie Prawo i Sprawiedliwość, Partia Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska (…) Działamy wspólnie. Uważamy, że Elbląg zasługuje na więcej. Mamy cel, którym jest powrót do Ratusza
 
– mówił Jerzy Wilk.
 
 
Nasza współpraca wygląda znakomicie w Sejmie. Natomiast nie ukrywam, że celem, który prezes Prawa i Sprawiedliwości pan Jarosław Kaczyński i całe kierownictwo Zjednoczonej Prawicy postawiło przed panem posłem przywrócenie blasku i świetności Elblągowi
 
– mówił Jarosław Gowin.
 
Wicepremier podkreślał, jak ważne są tegoroczne wybory. - Od trzech lat w Polsce trwa proces głębokiej przebudowy państwa. Po raz pierwszy od 89 r. młode rodziny wychowujące dzieci mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa. Jesteśmy najbezpieczniejszym krajem w Unii Europejskiej – mówił. - Jesteśmy liderem w Europie jeśli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego. (…) Te wszystkie sukcesu Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy mogłyby być większe, gdybyśmy mieli partnerów w samorządzie. W samorządach rozstrzygają się sprawy ważne z puntu widzenia codziennego życia milionów Polaków.
 
Wiele ciepłych słów wicepremier skierował w stronę PWSZ. - Równie ważne jak rozwój dużych uniwersytetów jest dla nas to, żeby rozwijały się takie uczelnie, jak bardzo dobra elbląska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. To jest uczelnia, która w gronie uczelni zawodowych pod wieloma względami była prekursorem. Przykładem tego było tzw. kształcenie dualne – zaznaczył Jarosław Gowin.
 
W naszym mieście prężnie działa również Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Czy niepubliczne uczelnie będą mogły liczyć na wsparcie ze strony Rządu? - W moim przekonaniu, w ramach reformy, powinniśmy byli, ale nie było takiego klimatu politycznego, wprowadzić możliwość odpisów podatkowych dla studentów, którzy płacą za swoje studia. Chcę zapowiedzieć, że do tego pomysłu wprowadzenia ulg podatkowych, możliwości odpisywania sobie kosztów czesnego, wrócę. Nie możemy dzielić studentów na dwie grupy – tych, którzy kształcą się w uczelniach publicznych i w związku z tym nie muszą płacić i na tych, którzy płacą za studia – opowiadał Jarosław Gowin. - Paradoks polega na tym, że w uczelniach prywatnych często studiuje ta uboższa młodzież z małych miast, ze wsi. W pewnym sensie można powiedzieć, że ci biedniejsi płacą podwójnie. Muszą płacić za swoje studia, a jeszcze z ich podatków czy ich rodziców finansowane są studia bezpłatne dla tej zamożniejszej młodzieży, która studiuje na uczelniach publicznych. Uważam, że jest to jaskrawa niesprawiedliwość i należy wcześniej czy później, a najlepiej jeszcze w 2019, z tą niesprawiedliwością skończyć.
 
Podczas konferencji prasowej nie mogło zabraknąć pytania dotyczącego Przekopu Mierzei Wiślanej i zapowiedzi Ministra Gospodarki Morskiej Marka Gróbarczyka, że Rząd przygotowuje niespodziankę w tym temacie. - Myślę, że skoro pan Minister Gróbarczyk zapowiada niespodziankę to pewnie 16-go możecie się go tutaj spodziewać. Sam będę nastawiał ucha z Warszawy – dodał Jarosław Gowin.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Galeria / Jarosław Gowin w Elblagu ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-10-07 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ ciekawy
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  ciekawe czy jechali przez nowy wiadukt na Zatorze ;)

 2. 2
  +25
  ~ koryto skłóca?
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  Widać jakiś poważny konflikt w elbląskim pisie - wilk sam, towarzysz przewodniczący, sam, leonard na uboczu, towarzysz szafka poza sceną. Nie widać jedności a jedynie ciągnięcie kołdry każdy w swoją stronę. To dobrze, bo będzie ich mniej w RM i UM.

 3. 3
  +18
  ~ 100% elblążanin
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  Szkoda, że posłowi zabrakło czasu by być z mieszkańcami na otwarciu wiaduktu..... Pozdrawiam

 4. 4
  +22
  ~ 100% elblążanin
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  Pytanie do Państwa, bo nie dostrzegłem w tłumie a Pan Przewodniczący Marek Pruszak to był z mieszkańcami swojego okręgu nr 5 na otwarciu wiaduktu ?? Pozdrawiam.

 5. 5
  +11
  ~ Mieszkaniec
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  Nie uzywajmy slowa mieszkancami, bo tłumów nie bylo, większość to tzw notable więc poslugujmy się prawdą, bylem i widzialem, wyjatkowo małe zaintetesowanie i więcej szumu, a inwestycja jakich tysiące w kraju ,

 6. 6
  +31
  ~ pytam się
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  Dobrze, że Ten pan nie zostaje w Eblągu, bo dla Niego 20 tysięcy miesięcznie to ciężko wyżyć cały miesiąc.Dopiero mielibyśmy problem ze znalezieniem stołka dla tego pana. U nas wynagrodzenia 1550 na ręką to prawie powszechne. Z tym należy zrobić porządek, a nie obwozić się ze swoim stanowiskiem i swoja pensją. Słuąbowym samochodem i to też My za to płacimy, kiedy to się skończy.

 7. 7
  +29
  ~ dert
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  Na otwarciu nie było posłów, z radnych byli tylko Czyżyk, Derlukiewicz, Klim i Burkhardt i ponoć Lecyk (ale nie widziałem). Według Gowina Wilk ma przywrócić świetność Elblągowi, np. wiadukt na Zatorze zbudować, bo dróg, mostów i wiaduktów nie mamy, mieszkamy w lepiankach i jeździmy wozami drabiniastymi. Jak Wilk zostanie prezydentem to dopiero wstaniemy z kolan.

 8. 8
  +27
  ~ bopi
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  Mieszkańcu popatrz sobie na zdjęcia i porównaj sobie tłumy wokół Tuska w Krakowie, tłumy na wiadukcie i "tłumy" wokół Gowina w Elblągu. Zdjęcia nie kłamią.

 9. 9
  +12
  ~ Pyton
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 06.10

  A czy inni kandydaci byli np Missan ktory odda swoje glosy na Wroblewskuego

 10. 10
  +21
  ~ tylko nie piSS
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Takie wiejskie, siermiężne to co pisiści prezentują. I ten biedny, stojący w kącie towarzysz przewodniczący z zachwytem wpatrujący się w oblicze traksa w czasie gdy inne staczki i stacz mają miny zdegustowane. Ale towarzysz dotychczasowy przewodniczący jak zwykle prze przed ołtarz, nawet na stojąco i ciągle infantylny chłopiec z mniemaniem "ja najlepszy, bo tak mówią". A towarzysz szafka to gdzie się podziewa - w remoncie czy w odstawce? Traks z kowszyńskim wygryzają?. A na sali piękny widok uśmiechniętych, zadowolonych tłumów wielbicieli. To była stypa? Chyba było duszno i pachnąco.

 11. 11
  +22
  ~ Lambego
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Elbląski PiS to jakieś nieporozumienie dno i porażka na cały kraj.Popatrzcie jakie są wiece wyborcze w całym kraju nawet w małych miejscowościach.Premier Morawiecki poświęca posła Wilka ponieważ wie że ten nic dobrego dla Elbląga nie zrobił i nie zrobi.Oddał pieniądze dla Olsztyna zamiast zbudować stadion,brakowało tylko 3 lub 4 milionów złotych a przy takim obrocie miasta napewno by dało radę go zbudować a tak mamy basen co cały rok ma jakieś poprawki usterki itd.Elsin postawił w stan likwidacji.Nawet mieszkańcom Zatorza powiedział że ""po co wiadukt skoro jest 20 metrów asfaltu wylane na lotnisku"" A gdzie ci inwestorzy z Warszawy co miał Pan Panie Wilk ściągnąć ich do Elbląga???!!! Pis w Polsce to znaczy władza w Warszawie robi piękną robotę ale nie poseł Wilk! Nie dla Wilka w Wyborach!

 12. 12
  +10
  ~ obrzydliwy neron stojący
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Z przekopem to powinni pisiści chwalić się w Gdańsku. Przekop dla Elbląga to będzie masakra niczym kolej nad zalewowa, taki lenin w mausoleum - jest, nic nie daje a wymaga opieki. Zamiast dobrej drogi do Krynicy, to jeszcze jedno utrudnienie i permanentny koszt. Takie bredzisławy o Elblągu nie mają pojęcia, a skoro wilk nie mówi o potrzebach miasta, to co gowin może klepać. O EKO, epec i cenie ciepła ani się nie zająkną, tylko "ja tam, qrwq, chcę być przez 5 lat"

 13. 13
  +17
  ~ szkoda głosu
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  ~lambego - jeśli władza pis w Warszawie robi dobre rzeczy, to już możesz być pewien zbawienia (cokolwiek to znaczy) . Dla ciebie pisowski chlew, to piękny salon. Popatrz na twarze tego "tłumu" i jego wiek - poza rodzinami "kandydatów " nie ma nikogo. Nawet żona tow. przewodniczącego nie jest widoczna. No i perspektywa 5 lat po ich "zwycięstwie" - obok polskiego godła symbol obcego państwa który niestety nie zmusza ich do uczciwości. Jakiego inwestora skaptował do Elbląga niemowa wilk przez te 5 ostatnich lat? Jego energa straszy i szantażuje niemrawego wróbla i nas. Bajarz gowin lepiej gdyby poparł Wieśka złotówką na "chliebek". Tylu przyjeżdżało w ostatnim miesiącu do Elbląga i co przywieźli? Swoje d u p y.

 14. 14
  +23
  ~ Twój email
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Tłuste PiS - owskie kocury i ich rodziny uprzejmie proszą aby na nich głosować gdyż suto płatne sztuczne kierownicze stanowiskach w spółkach skarbu państwa im się po prostu NALEŻĄ !!!

 15. 15
  +29
  ~ Adam
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Limuzyny, policja, ochrona i zamkniete spotykania dla "klubu gazety polskiej". To obraz obecnej władzy bojącej się konfrontacji z suwerenem.

 16. 16
  +26
  ~ Jkm
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Trza było zrobić zrzutkę dla gowina któremu 20 000 nie starcza od pierwszego do pierwszego.

 17. 17
  +15
  ~ klik
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Blask i światłość będzie panie Gowin jak pan Wilk nie "zdobędzie "fotela prezydenta Elbląga.

 18. 18
  +18
  ~ anonim
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Ten Gowin nie odroznia kanalu Elblaskiego od Wisly i oczym my mamy rozmawiac...

 19. 19
  0
  ~ wyborca
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Pożegnajmy tych panów w wyborach, mamy najlepszego kandydata, to pan Rembelski. Pan Rembelski to człowiek wykształcony pracowity, a przede wszystkim na poziomie, kontaktowy z ludźmi. Nie będzie oddawał ziemi w dzierżawę dożywotnią, jak to zrobił pan Wróblewski dla EHU,pan Rembelski chce sprzedawać ratalnie dla przedsiębiorców, żeby tworzyli zakłady i miejsca pracy.Wystarczy poczytać na innej stronie,są ludzie którzy naprawdę chcą pracować dla Elbląga.Ci panowie to taka pokazówka, tylko czego?, co ma minister do spraw samorządowych, to my mieszkańcy decydujemy. Te 20 tys. , które nie pozwala się wyżywić przez miesiąc panu ministrowi to co my mamy powiedzieć elblążanie?.

 20. 20
  +13
  ~ pytam sie
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Panie Opaczewski czy pan powróci do tematu dzierżawy ziemi przez EUH-E, jeżeli tak to trzymam kciuki. Wcześniej pan wskazywał nieprawidłowości, ze powinien być przetarg zresztą przypomnę https://www.info.elblag.pl/31,42949,Elblazanie-sa-bezsilni-wobec-degeneracji-wladz-samorzadowych-Czy-dzialka-przy-Lotniczej-zostanie-oddana-EUHE.html

 21. 21
  +7
  ~ Arab z Janowa
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Pan Wicepremier ma już wiedzę, jak to było z polskimi, ludzkimi embrionami eksportowanymi do Niemiec?

 22. 22
  +10
  ~ pampi - ZAWADA
  Dwa tygodnie temu, Niedziela, 07.10

  Do Pana Wojciecha Rudnickiego . Panie Wojtku to , że Pan nie odpowiada na pytania , dlaczego nie zrealizował Pan tak wielu obiecanych rzeczy w Okręgu 1 w przeciągu czterech lat , to staje się tradycją . A szkoda . Reaguje Pan na takie pytania w ten sposób , że wylewane są na Pana niby " pomyje " . Sugerując , że jest Pan krzywdzony ?? Stawiając, osobę komentującą w złym świetle . Dalej , mieszkańcy nie wiedzą czy głosując na Pana to marnują głos , gdyż zrezygnuje Pan z funkcji Radnego na rzecz wygranego stanowiska Dyrektora Poradni w Elblągu ? Czy jednak odwrotnie ? W 2014 wprowadził Pan kampanię NIE dla hejtu , Dlaczego Pan nie usuwa ze swojej strony facebook wpisów szerzącą nienawiść ? Cytuję ; " Wojtku ...mała .. gnida z Wybickiego się przejedzie " , nijakiego Pana M. D. ?

 23. 23
  +18
  ~ Jkm
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Dla posła kwota wolna od podatku 32000 dla emeryta 3000 gdzie konstytucja? PiS won!

 24. 24
  +8
  ~ Mazur
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Jaka emeryturę ma poseł po 4 latach pierzenia w stołek? Zerkam na sensowne odpowiedzi.

 25. 25
  +15
  ~ Zapomniał
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Dla olsztyna dali na tramwaje 32 mln zł a czemu przyjechał do Elbląga i nic nie przywiózł od PiS.

 26. 26
  +14
  ~ igi
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Kłamczuch w Elblagu ?

 27. 27
  +18
  ~ I sekretarz POP
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Ta wtyka PO w PIS człowiek załgany i obłudny do szpiku kości. Dla wyznawców wartości chrześcijańskich chodząca obrzydliwość

 28. 28
  +17
  ~ Polak
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Czy ten Pan , robiący wałki i wyciągający pieniądze na telefony dla siebie i swojej asystentki z kancelarii Sejmu, ma zostać prezydentem Elbląga? Żenada, a co ten pan zrobi przez trzy lata posłowania dla Elbląga? NIC !!!!!!!

 29. 29
  +12
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Z tego co się czyta, to PIS przerżnie jak stolarz dechę, oby tak się stało.

 30. 30
  +5
  ~ Lokalna szlampa
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.10

  Zdjęcie nr 3 i nr 4: - "Elbląska Mohair Partei in Angriff".

 31. 31
  +9
  ~ Towarzysz
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 08.10

  Opaczewski pseudonim Kameleon - gdzie tego chłopaka nie było. Był już wszędzie.

 32. 32
  +2
  ~ 997
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 08.10

  Wszyscy debilni komentujący uważają że budowa wiaduktu to ŁASKA Pana Wszechmogącego-to jego zafajdany obowiązek !!!!!!

 33. 33
  --6
  ~ ja
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 08.10

  Kogo ten wiadukt obchodzi, czy on generuje miejsca pracy, kto na to zadupie będzie chciał jechać. Już inwestorzy pchają się dźwiami i oknami. Na Modrzewinie nie chce nikt inwestować a na zadupiu zatorzastym z patologią juz pofruną na skrzydłach. WON komuchy ze swoja propagandą wiaduktową. Ten cały Wróbelek nic przez cztery lata nie robił, obudził się pod koniec. Potrzebujemy nowych inwestorów, firm, które będą konkurować z płacami, jesteśmy na ostatnim miejscu w wysokości średniego wynagrodzenia. W d@ mam wasz ten wiadukt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 34. 34
  --2
  ~ VN
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 08.10

  Patrząc obiektywnie, PiS z Warszawy za wiele dla Elbląga nie robi. Likwidacja małego ruchu zaszkodziła nam. Ale jest to jedyna partia chcąca przeprowadzić przekop. Przekop jest Elblągowi bardzo potrzebny. Jeśli wybierzemy prezydenta i radnych z wrogo do tej inwestycji nastawionego PO albo SLD, to będą bombardować projekt przekopu. Już widzę jak Nowaczyk blokuje prace przy wsparciu ekoterrorystów z Greenpeace i parlamentarzystów PO.N.

 35. 35
  +2
  ~ cok
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 08.10

  Łżesz ! Idz stąd !!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.