Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

J.Gowin w Elblągu: Sukcesy PiS i Zjednoczonej Prawicy mogłyby być większe, gdybyśmy mieli partnerów w samorządzie

06.10.2018, 21:35:12 Rozmiar tekstu: A A A
 J.Gowin w Elblągu: Sukcesy PiS i Zjednoczonej Prawicy mogłyby być większe, gdybyśmy mieli partnerów w samorządzie
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
Wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyjechał dziś (6 października) do Elbląga, by okazać wsparcie ubiegającemu się o fotel Prezydenta Elbląga posłowi PiS Jerzemu Wilkowi.
 
Spotkanie z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości oraz dziennikarzami odbyło się w biurze poselskim Wilka.
 
Startujemy w wyborach samorządowych jako Zjednoczona Prawicy. Wspólnie Prawo i Sprawiedliwość, Partia Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska (…) Działamy wspólnie. Uważamy, że Elbląg zasługuje na więcej. Mamy cel, którym jest powrót do Ratusza
 
– mówił Jerzy Wilk.
 
 
Nasza współpraca wygląda znakomicie w Sejmie. Natomiast nie ukrywam, że celem, który prezes Prawa i Sprawiedliwości pan Jarosław Kaczyński i całe kierownictwo Zjednoczonej Prawicy postawiło przed panem posłem przywrócenie blasku i świetności Elblągowi
 
– mówił Jarosław Gowin.
 
Wicepremier podkreślał, jak ważne są tegoroczne wybory. - Od trzech lat w Polsce trwa proces głębokiej przebudowy państwa. Po raz pierwszy od 89 r. młode rodziny wychowujące dzieci mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa. Jesteśmy najbezpieczniejszym krajem w Unii Europejskiej – mówił. - Jesteśmy liderem w Europie jeśli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego. (…) Te wszystkie sukcesu Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy mogłyby być większe, gdybyśmy mieli partnerów w samorządzie. W samorządach rozstrzygają się sprawy ważne z puntu widzenia codziennego życia milionów Polaków.
 
Wiele ciepłych słów wicepremier skierował w stronę PWSZ. - Równie ważne jak rozwój dużych uniwersytetów jest dla nas to, żeby rozwijały się takie uczelnie, jak bardzo dobra elbląska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. To jest uczelnia, która w gronie uczelni zawodowych pod wieloma względami była prekursorem. Przykładem tego było tzw. kształcenie dualne – zaznaczył Jarosław Gowin.
 
W naszym mieście prężnie działa również Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Czy niepubliczne uczelnie będą mogły liczyć na wsparcie ze strony Rządu? - W moim przekonaniu, w ramach reformy, powinniśmy byli, ale nie było takiego klimatu politycznego, wprowadzić możliwość odpisów podatkowych dla studentów, którzy płacą za swoje studia. Chcę zapowiedzieć, że do tego pomysłu wprowadzenia ulg podatkowych, możliwości odpisywania sobie kosztów czesnego, wrócę. Nie możemy dzielić studentów na dwie grupy – tych, którzy kształcą się w uczelniach publicznych i w związku z tym nie muszą płacić i na tych, którzy płacą za studia – opowiadał Jarosław Gowin. - Paradoks polega na tym, że w uczelniach prywatnych często studiuje ta uboższa młodzież z małych miast, ze wsi. W pewnym sensie można powiedzieć, że ci biedniejsi płacą podwójnie. Muszą płacić za swoje studia, a jeszcze z ich podatków czy ich rodziców finansowane są studia bezpłatne dla tej zamożniejszej młodzieży, która studiuje na uczelniach publicznych. Uważam, że jest to jaskrawa niesprawiedliwość i należy wcześniej czy później, a najlepiej jeszcze w 2019, z tą niesprawiedliwością skończyć.
 
Podczas konferencji prasowej nie mogło zabraknąć pytania dotyczącego Przekopu Mierzei Wiślanej i zapowiedzi Ministra Gospodarki Morskiej Marka Gróbarczyka, że Rząd przygotowuje niespodziankę w tym temacie. - Myślę, że skoro pan Minister Gróbarczyk zapowiada niespodziankę to pewnie 16-go możecie się go tutaj spodziewać. Sam będę nastawiał ucha z Warszawy – dodał Jarosław Gowin.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Galeria / Jarosław Gowin w Elblagu ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-10-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ ciekawy
  Sobota, 06.10

  ciekawe czy jechali przez nowy wiadukt na Zatorze ;)

 2. 2
  +25
  ~ koryto skłóca?
  Sobota, 06.10

  Widać jakiś poważny konflikt w elbląskim pisie - wilk sam, towarzysz przewodniczący, sam, leonard na uboczu, towarzysz szafka poza sceną. Nie widać jedności a jedynie ciągnięcie kołdry każdy w swoją stronę. To dobrze, bo będzie ich mniej w RM i UM.

 3. 3
  +18
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 06.10

  Szkoda, że posłowi zabrakło czasu by być z mieszkańcami na otwarciu wiaduktu..... Pozdrawiam

 4. 4
  +22
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 06.10

  Pytanie do Państwa, bo nie dostrzegłem w tłumie a Pan Przewodniczący Marek Pruszak to był z mieszkańcami swojego okręgu nr 5 na otwarciu wiaduktu ?? Pozdrawiam.

 5. 5
  +11
  ~ Mieszkaniec
  Sobota, 06.10

  Nie uzywajmy slowa mieszkancami, bo tłumów nie bylo, większość to tzw notable więc poslugujmy się prawdą, bylem i widzialem, wyjatkowo małe zaintetesowanie i więcej szumu, a inwestycja jakich tysiące w kraju ,

 6. 6
  +31
  ~ pytam się
  Sobota, 06.10

  Dobrze, że Ten pan nie zostaje w Eblągu, bo dla Niego 20 tysięcy miesięcznie to ciężko wyżyć cały miesiąc.Dopiero mielibyśmy problem ze znalezieniem stołka dla tego pana. U nas wynagrodzenia 1550 na ręką to prawie powszechne. Z tym należy zrobić porządek, a nie obwozić się ze swoim stanowiskiem i swoja pensją. Słuąbowym samochodem i to też My za to płacimy, kiedy to się skończy.

 7. 7
  +29
  ~ dert
  Sobota, 06.10

  Na otwarciu nie było posłów, z radnych byli tylko Czyżyk, Derlukiewicz, Klim i Burkhardt i ponoć Lecyk (ale nie widziałem). Według Gowina Wilk ma przywrócić świetność Elblągowi, np. wiadukt na Zatorze zbudować, bo dróg, mostów i wiaduktów nie mamy, mieszkamy w lepiankach i jeździmy wozami drabiniastymi. Jak Wilk zostanie prezydentem to dopiero wstaniemy z kolan.

 8. 8
  +27
  ~ bopi
  Sobota, 06.10

  Mieszkańcu popatrz sobie na zdjęcia i porównaj sobie tłumy wokół Tuska w Krakowie, tłumy na wiadukcie i "tłumy" wokół Gowina w Elblągu. Zdjęcia nie kłamią.

 9. 9
  +12
  ~ Pyton
  Sobota, 06.10

  A czy inni kandydaci byli np Missan ktory odda swoje glosy na Wroblewskuego

 10. 10
  +21
  ~ tylko nie piSS
  Niedziela, 07.10

  Takie wiejskie, siermiężne to co pisiści prezentują. I ten biedny, stojący w kącie towarzysz przewodniczący z zachwytem wpatrujący się w oblicze traksa w czasie gdy inne staczki i stacz mają miny zdegustowane. Ale towarzysz dotychczasowy przewodniczący jak zwykle prze przed ołtarz, nawet na stojąco i ciągle infantylny chłopiec z mniemaniem "ja najlepszy, bo tak mówią". A towarzysz szafka to gdzie się podziewa - w remoncie czy w odstawce? Traks z kowszyńskim wygryzają?. A na sali piękny widok uśmiechniętych, zadowolonych tłumów wielbicieli. To była stypa? Chyba było duszno i pachnąco.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.