Sobota, 22.09.2018, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Michał Missan przedstawił "sześciopak elbląski". "To jest sześć kroków do przyszłości"

11.09.2018, 09:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan przedstawił "sześciopak elbląski". "To jest sześć kroków do przyszłości"
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
Elbląg dla Ciebie  – z takich hasłem kandydat Platformy Obywatelskiej na Prezydenta Elbląga będzie prowadził kampanię wyborczą.
 
- W sobotę odbyła się Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Zostało wówczas zaprezentowane hasło „Wszystko w Twoich rękach”. (…) Ja będę szedł z hasłem „Elbląg dla Ciebie” - mówił Michał Missan podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej.
 
W Warszawie przedstawiono ogólnopolski program. - Nazywany jest „sześciopakiem”. Bardzo mi się to podoba – stwierdził Michał Missan. - Zawiera on takie tematy jak: świeże powietrze – Polska bez smogu, jeden gospodarz regionu, Polska seniora – troska i aktywność, edukacja przyszłości – szkoła bez chaosu, darmowy bilet dla uczniów, orliki, „schetynówki”, drogi rowerowe.
 
Elementy przedstawione w programie ogólnopolskim mają znaleźć przełożenie w lokalnym programie, który przygotowała Platforma. - To jest sześć kroków do przyszłości. (…) Mamy 16 programów regionalnych. Dla Warmii i Mazur również jest takowy – dodał Michał Missan.
 
Co zawierają programy regionalne? - Rozwijają w czternastu odsłonach to wszystko, co jest w głównych założeniach, o których wspominał Michał. Są to szczegółowe elementy odnoszące się do tego wszystkiego, co u nas w regionie, w naszym mieście, w subregionie elbląskim jest konieczne do zrobienia, do zmodernizowania, do zrealizowania – zapewniała Grażyna Kluge, kandydatka PO na radną Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego. - Zawierają m. in. kwestie dotyczące edukacji, organizacji pozarządowych, bardzo obszernie sprawy seniorów, drogi wodne oraz port elbląski, który ma być oknem na świat Elbląga i okolic i ma być motorem napędowym do tego, by mogły się tu umiejscawiać małe, średnie i duże firmy.
 
Jednym z ważnych obszarów miałyby być organizacje pozarządowe.
 
Dla mnie szalenie istotne są organizacje pozarządowe skupiające pasjonatów środowiskowych (…) to bardzo dużo możliwości realizowania siebie w środowisku. Organizacje mają gwarancje, że będą dotowane z budżetu wojewódzkiego i co roku ten budżet będzie się zwiększał na to, by mogły one realizować swoje założenia statutowe
 
– podkreślił Grażyna Kluge.
 
Zdaniem Grażyny Kluge szkołę XXI wieku da szkolnictwo zawodowe. - To jest kwestia klas patronackimi, ze współpracą z przedsiębiorcami, z możliwościami zatrudnienia po ukończeniu szkoły, żeby absolwent był przekonany, że ma wybór - praca albo dalsza edukacja – dodała Grażyna Kluge.
 
Jakie propozycje w programie są bezpośrednio dla Elbląga?
 
Na przykład zabezpieczenie przeciwpowodziowe, większa rola Elbląga w gospodarce, trzeba położyć większy nacisk na rozwój Elbląga. W programie ujęte są też szpitale, m. in. Wojewódzki Szpital Zespolony, który podlega Marszałkowi. Kolejna rzecz – opieka nad dziećmi z autyzmem. (…) W dziale o zdrowiu mamy m.in program AED dla całego województwa i program in vitro
 
– wymieniał Michał Missan.
 
Kandydat PO na Prezydenta Elbląga przygotował „sześciopak elbląski”. - Każdemu z tych tematów będzie poświęcona osobna konferencja prasowa – mówił Michał Missan. - Mamy tu partnerstwo dla biznesu, urzędy i instytucje przyjazne dla mieszkańców, integrację międzypokoleniową, kulturę, edukację, promocję, komunikację miejską dostosowaną do potrzeb mieszkańców, powszechny sport i aktywną rekreację.
 
Kolejna konferencja Michała Missana ma odbyć się 21 września. - Teraz mamy tydzień sesyjny i na tym powinniśmy się skupić – dodał Michał Missan.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ alek
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  pytam się dlaczego pani Kluge nie jest w pracy tylko biega za Missanem, czy bierze pensję???

 2. 2
  +29
  ~ giert
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  właśnie niby w pracy, pensja wpływa, a ta Kluge sobie biega, no jak Gelertowa ze szpitala, 19 tysięcy bierze i tez nic tam nie robi, skandal!!!!

 3. 3
  +20
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Remontu i wskrzeszenia basenu przy Spacerowej w swojej kadencji nie czuje Pan potrzeby? Jakoś nie widzę tego w Pańskim programie... A to jest bardzo konkretna sprawa, potrzebna i młodym, i starszym mieszkańcom miasta bez jakiegokolwiek kąpieliska. No ale jakoś mnie to nie dziwi. W końcu zamknięcia obiektu i w konsekwencji jego dewastacji dokonał Pana poprzednik z Platformy Obywatelskiej, któremu udało się zostać prezydentem Elbląga i którego szybciutko Elbląg zmiótl z tego stanowiska w referendum. On też reklamowal się jako powiew świeżej młodości, panaceum na wszelkie niedomagania i bolączki miasta. Program Pana Missana to jak na razie zbiór pustych haseł typu "powszechny sport dla mieszkańców". Powszechny czyli jaki? Każdy będzie musiał być zawodnikiem? A jeśli ktoś nie lubi, nie może lub nie chce, to co? Wymelduje się go i skaże na banicje? A zresztą gdyby nawet powszechnie chciano w Elblągu uprawiać sporty pływackie to i tak nic z tego, bo PO onegdaj zamieniła największy w kraju basen w ruinę i PO nie ma zamiaru jak widać ten stan rzeczy zmienić.

 4. 4
  +28
  ~ przekonany
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  ciepła nie rusza , basenu nie rusza, strazy miejskiej nie rusza, Modrzewiny już z zasady nie rusza, na boku zostawia wszystko co śmierdzi. Będzie realizował wizje zamiast rozwiązywać problemy idealny kandydat na prezydenta miasta.

 5. 5
  +22
  ~ młotkowy
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Zadłużyliście miasto "pod korek" Wiciu Strzelec, Grzesiu Nowaczyk ,Grażynka Kluge, Lewandosiu i jeszcze paru takich. Z czego chcecie to robić? komu zabrać ? kolejne kredyty na wynagrodzenia dla doradców i podróż do Dubaju?

 6. 6
  --14
  ~ annab22
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Świetny zarys planu, oczekujemy na więcej szczegółów, mieszkańcy oczekują basenu, amfiteatru, uporządkowania spraw ciepła, komu ten EPEC potrzebny ??, sprzedać pośrednika będzie kasa na spłacanie długów lub nowe inwestycje

 7. 7
  +24
  ~ To ten
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Marketowa semantyka i takież podejście. Byle towar wypchnąć do klienta przyzwoitość, uczciwość, rzetelność, racjonalność, odpowiedzialność, rozsądek w sześciopakach sprzedaje. Tandeciarz parszywy

 8. 8
  --1
  ~ Filut
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Tym razem do wyniku reke przyłoży Rembelski bo ludzie idą glosowac na niego, potem odda swoje glosy i wszystko moze sie zdarzyć, ale to efekt tego ze mamy Was juz dosc, i PSL i PO i PIs a SLD to juz totalnie sie spartaczylo , glosuje na Rembelskiego

 9. 9
  +20
  ~ jurek w.
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  "Dla mnie szalenie istotne są organizacje pozarządowe skupiające pasjonatów środowiskowych" czy Pan jest poważny - mielenie pieniędzy unijnych a efekty bardzo mizerne.

 10. 10
  +14
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Nic kompletnie nic, a powinno być środki w kwocie takiej , a takiej przeznaczę na itd. Środki te pozyskam z oszczędności i tu przedstawić, a jest tego bardzo dużo. Marne te wizje, nicość.

 11. 11
  --18
  ~ maciek
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  ogólnie dobrze, czekamy na więcej, powodzenia Panie Michale

 12. 12
  +22
  ~ Nissan Orlowsky
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Sensowny program napisany po wypiciu sześciopaka. Do przedmówców dodam - brak pomysłu na ZBK (zadłużenie, notoryczne burzenie budynków), upadła gospodarka komunalna (np. brak segregacji śmieci na tzw. starówce), brak rozliczenia kolesi (pci męskiej i żeńskiej - patrz fotka) itd. itd. Lepiej niech pojedzie Pan noszowy do Królewca i wypije wypić sześciopak na odwagę.

 13. 13
  +20
  ~ yataman
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  To sześć kroków do koryta dla tych nierobów ,odwolanych w referendum w 2013 roku. To ci sami ludzie i ta sama bylejakosc w sprawowaniu władzy. Pod dojsciu do koryta ,kupczenie stołkami,kolesiostwo,nepotyzm,buta i arogancja. to juz było to już doskonale znamy. wam juz dziekujemy. WON !Platformo! Won z Elbląga!

 14. 14
  +16
  ~ pampi - ZAWADA
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Panie Michale, ten program podobny do wielu innych .Taka zbieranina . Startuje Pan zawsze z Okręgu 1 do rady miejskiej a teraz na Prezydenta miasta , gdzie w tym że okręgu znajduje się duże osiedle Zawada . Nie porusza Pan tematu ciepłownictwa a to ma duży wpływ na wymiar czynszu mieszkańców na osiedlach i nie tylko . A jak jest temat jest , to Pan wychodzisz ! ( . ) Podobnie nie interesuje się tematem Robert Turlej i Rudnicki wice . RM . Jak dla mnie jest to niedopuszczalne . Co zrobiliście w czasie kadencji w sprawie bezrobocia , niskiej płacy w mieście itp itd . Czy zasługujecie na poparcie ? ( pytanie retoryczne ) Mam nadzieję , że w Okręgu 1 pojawi się , bynajmniej na listach do RM , jakaś nowa " twarz ", na którą będzie można głosować , dać kredyt zaufania . Pozdrawiam Pana .

 15. 15
  +6
  ~ czy to dla nas?
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Jako że głosił ujawnienie "programu" w marcu, gdy został "kandydatem na dziś", to to co przedstawił jest tak potrzebne miastu jak zmarłemu kadzidło. Jemu się wydaje, że jest władcą kontynentu. No i ta, zawsze wszech obecna w drodze do koryta, "asystentka". Kaziu z 7 klasy zrobi dobry program, bo zna potrzeby i je rozumie. Ta zapowiedź "zwoływania konferencji" , to jedyny program i brzmi jak spotkanie załogi PGR w czasie suszy - pogadali, nawet nie siknęli. W tym mieście się żyje i to miasto żyje potrzebując powietrza a nie bełkotu. Wszyscy kandydaci boją się tematu o kosztach życia w mieście - ciepło, woda, odpady, drogi, ... . Każdy ma tylko jeden program traktujący mieszkańców jako idiotów: "ja tam, qrwa, idę na 5 lat". Wstyd po takim pompowaniu balonu.

 16. 16
  +11
  ~ Monopolowe słownictwo?
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Sześciopak, to widać lubi piwko w nadmiarze, jak były prezydent z PO? Radny od rowerów, tez chyba lubi?

 17. 17
  +5
  ~ Ziuta
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Żaden z was, dla przeciwwagi zagłosuje na Rembelskiego i zrobi tak większość, kazdy z was upasł sie przy korycie i ustawil i ustawia kolesi wystarczająco a miasto i mieszkańców totalnie wydymano,

 18. 18
  +8
  ~ oj nie
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Wolę PiS i Wilka niż PO i Kluge

 19. 19
  --7
  ~ Za żadne skarby
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Tylko nie PIS i Wilk. To już było.

 20. 20
  --7
  ~ klik
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Zapowiedzi są ok. Trzeba więc poczekać na konkrety.

 21. 21
  +10
  ~ eWA ..............
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Przedstawił że będzie SZEŚCIOPAK , tylko nie powiedział jakiej marki w nim będzie piwo , bo to jest najbardziej ciekawe dla mnie .......

 22. 22
  +12
  ~ Mayk
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Byliście tyle lat i się nie sprawdziliście nic dla ludu tylko sobie.

 23. 23
  +3
  ~ do ~ eWa..........
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  To będzie zgrzewka.

 24. 24
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.09

  Fajne skojarzenie "sześciopak"....... dla...........

 25. 25
  +6
  ~ Jz
  Ponad tydzień temu, Środa, 12.09

  Para głupków

 26. 26
  +5
  ~ obiektywny
  Ponad tydzień temu, Środa, 12.09

  Słaby kandydat. Będzie wielkim przegranym w wyborach. Niech lepiej jedzie na kolejne zabawy z kolegami do Kaliningradu.

 27. 27
  +3
  ~ do obiektywny
  Ponad tydzień temu, Środa, 12.09

  On tak, ale za to ta pani obok zdobędzie mandat do sejmiku promując się przy kandydacie na prezydenta

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.