Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Michał Missan przedstawił "sześciopak elbląski". "To jest sześć kroków do przyszłości"

11.09.2018, 09:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan przedstawił "sześciopak elbląski". "To jest sześć kroków do przyszłości"
Fot. Ryszard Biel
Elbląg dla Ciebie  – z takich hasłem kandydat Platformy Obywatelskiej na Prezydenta Elbląga będzie prowadził kampanię wyborczą.
 
- W sobotę odbyła się Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Zostało wówczas zaprezentowane hasło „Wszystko w Twoich rękach”. (…) Ja będę szedł z hasłem „Elbląg dla Ciebie” - mówił Michał Missan podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej.
 
W Warszawie przedstawiono ogólnopolski program. - Nazywany jest „sześciopakiem”. Bardzo mi się to podoba – stwierdził Michał Missan. - Zawiera on takie tematy jak: świeże powietrze – Polska bez smogu, jeden gospodarz regionu, Polska seniora – troska i aktywność, edukacja przyszłości – szkoła bez chaosu, darmowy bilet dla uczniów, orliki, „schetynówki”, drogi rowerowe.
 
Elementy przedstawione w programie ogólnopolskim mają znaleźć przełożenie w lokalnym programie, który przygotowała Platforma. - To jest sześć kroków do przyszłości. (…) Mamy 16 programów regionalnych. Dla Warmii i Mazur również jest takowy – dodał Michał Missan.
 
Co zawierają programy regionalne? - Rozwijają w czternastu odsłonach to wszystko, co jest w głównych założeniach, o których wspominał Michał. Są to szczegółowe elementy odnoszące się do tego wszystkiego, co u nas w regionie, w naszym mieście, w subregionie elbląskim jest konieczne do zrobienia, do zmodernizowania, do zrealizowania – zapewniała Grażyna Kluge, kandydatka PO na radną Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego. - Zawierają m. in. kwestie dotyczące edukacji, organizacji pozarządowych, bardzo obszernie sprawy seniorów, drogi wodne oraz port elbląski, który ma być oknem na świat Elbląga i okolic i ma być motorem napędowym do tego, by mogły się tu umiejscawiać małe, średnie i duże firmy.
 
Jednym z ważnych obszarów miałyby być organizacje pozarządowe.
 
Dla mnie szalenie istotne są organizacje pozarządowe skupiające pasjonatów środowiskowych (…) to bardzo dużo możliwości realizowania siebie w środowisku. Organizacje mają gwarancje, że będą dotowane z budżetu wojewódzkiego i co roku ten budżet będzie się zwiększał na to, by mogły one realizować swoje założenia statutowe
 
– podkreślił Grażyna Kluge.
 
Zdaniem Grażyny Kluge szkołę XXI wieku da szkolnictwo zawodowe. - To jest kwestia klas patronackimi, ze współpracą z przedsiębiorcami, z możliwościami zatrudnienia po ukończeniu szkoły, żeby absolwent był przekonany, że ma wybór - praca albo dalsza edukacja – dodała Grażyna Kluge.
 
Jakie propozycje w programie są bezpośrednio dla Elbląga?
 
Na przykład zabezpieczenie przeciwpowodziowe, większa rola Elbląga w gospodarce, trzeba położyć większy nacisk na rozwój Elbląga. W programie ujęte są też szpitale, m. in. Wojewódzki Szpital Zespolony, który podlega Marszałkowi. Kolejna rzecz – opieka nad dziećmi z autyzmem. (…) W dziale o zdrowiu mamy m.in program AED dla całego województwa i program in vitro
 
– wymieniał Michał Missan.
 
Kandydat PO na Prezydenta Elbląga przygotował „sześciopak elbląski”. - Każdemu z tych tematów będzie poświęcona osobna konferencja prasowa – mówił Michał Missan. - Mamy tu partnerstwo dla biznesu, urzędy i instytucje przyjazne dla mieszkańców, integrację międzypokoleniową, kulturę, edukację, promocję, komunikację miejską dostosowaną do potrzeb mieszkańców, powszechny sport i aktywną rekreację.
 
Kolejna konferencja Michała Missana ma odbyć się 21 września. - Teraz mamy tydzień sesyjny i na tym powinniśmy się skupić – dodał Michał Missan.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ alek
  Wtorek, 11.09

  pytam się dlaczego pani Kluge nie jest w pracy tylko biega za Missanem, czy bierze pensję???

 2. 2
  +29
  ~ giert
  Wtorek, 11.09

  właśnie niby w pracy, pensja wpływa, a ta Kluge sobie biega, no jak Gelertowa ze szpitala, 19 tysięcy bierze i tez nic tam nie robi, skandal!!!!

 3. 3
  +20
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 11.09

  Remontu i wskrzeszenia basenu przy Spacerowej w swojej kadencji nie czuje Pan potrzeby? Jakoś nie widzę tego w Pańskim programie... A to jest bardzo konkretna sprawa, potrzebna i młodym, i starszym mieszkańcom miasta bez jakiegokolwiek kąpieliska. No ale jakoś mnie to nie dziwi. W końcu zamknięcia obiektu i w konsekwencji jego dewastacji dokonał Pana poprzednik z Platformy Obywatelskiej, któremu udało się zostać prezydentem Elbląga i którego szybciutko Elbląg zmiótl z tego stanowiska w referendum. On też reklamowal się jako powiew świeżej młodości, panaceum na wszelkie niedomagania i bolączki miasta. Program Pana Missana to jak na razie zbiór pustych haseł typu "powszechny sport dla mieszkańców". Powszechny czyli jaki? Każdy będzie musiał być zawodnikiem? A jeśli ktoś nie lubi, nie może lub nie chce, to co? Wymelduje się go i skaże na banicje? A zresztą gdyby nawet powszechnie chciano w Elblągu uprawiać sporty pływackie to i tak nic z tego, bo PO onegdaj zamieniła największy w kraju basen w ruinę i PO nie ma zamiaru jak widać ten stan rzeczy zmienić.

 4. 4
  +28
  ~ przekonany
  Wtorek, 11.09

  ciepła nie rusza , basenu nie rusza, strazy miejskiej nie rusza, Modrzewiny już z zasady nie rusza, na boku zostawia wszystko co śmierdzi. Będzie realizował wizje zamiast rozwiązywać problemy idealny kandydat na prezydenta miasta.

 5. 5
  +22
  ~ młotkowy
  Wtorek, 11.09

  Zadłużyliście miasto "pod korek" Wiciu Strzelec, Grzesiu Nowaczyk ,Grażynka Kluge, Lewandosiu i jeszcze paru takich. Z czego chcecie to robić? komu zabrać ? kolejne kredyty na wynagrodzenia dla doradców i podróż do Dubaju?

 6. 6
  --14
  ~ annab22
  Wtorek, 11.09

  Świetny zarys planu, oczekujemy na więcej szczegółów, mieszkańcy oczekują basenu, amfiteatru, uporządkowania spraw ciepła, komu ten EPEC potrzebny ??, sprzedać pośrednika będzie kasa na spłacanie długów lub nowe inwestycje

 7. 7
  +24
  ~ To ten
  Wtorek, 11.09

  Marketowa semantyka i takież podejście. Byle towar wypchnąć do klienta przyzwoitość, uczciwość, rzetelność, racjonalność, odpowiedzialność, rozsądek w sześciopakach sprzedaje. Tandeciarz parszywy

 8. 8
  --1
  ~ Filut
  Wtorek, 11.09

  Tym razem do wyniku reke przyłoży Rembelski bo ludzie idą glosowac na niego, potem odda swoje glosy i wszystko moze sie zdarzyć, ale to efekt tego ze mamy Was juz dosc, i PSL i PO i PIs a SLD to juz totalnie sie spartaczylo , glosuje na Rembelskiego

 9. 9
  +20
  ~ jurek w.
  Wtorek, 11.09

  "Dla mnie szalenie istotne są organizacje pozarządowe skupiające pasjonatów środowiskowych" czy Pan jest poważny - mielenie pieniędzy unijnych a efekty bardzo mizerne.

 10. 10
  +14
  ~ wyborca
  Wtorek, 11.09

  Nic kompletnie nic, a powinno być środki w kwocie takiej , a takiej przeznaczę na itd. Środki te pozyskam z oszczędności i tu przedstawić, a jest tego bardzo dużo. Marne te wizje, nicość.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.