Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Komplet punktów na koniec rundy. Concordia lepsza od Huraganu [GOLE Z MECZU]

16.11.2019, 19:33:00 Rozmiar tekstu: A A A

Im bliżej końca roku, z każdym kolejnym meczem rośnie forma piłkarzy Concordii. Pomarańczowo-czarni w ostatnich czterech kolejkach zdobyli 10 punktów. W sobotnim meczu 17 kolejki III ligi, który zakończył rundę jesienną Słoniki pokonały na Krakusa Huragan Morąg 3:1. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale to podopieczni trenera Łukasza Nadolnego w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnich minutach bramki dające zwycięstwo elblążanom zdobyli Rafał Lisiecki i Bartosz Danowski. Wcześniej do wyrównania doprowadził ...bramkarz Huraganu, który skierował piłkę do własnej bramki.

Do sobotniego meczu z Huraganem Concordia przystąpiła z kilkoma zmianami w składzie. Z powodu drobnych urazów zagrać nie mogli Kamil Szawaryn, Konrad Wira, Sebastian Kopeć i Radosław Lenart. Jak na lokalne derby przystało, spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte, a na murawie kibice oglądali dużo walki. Były momenty, w których przeważał Huragan, ale były też okresy, w których aktywniejsi byli elblążanie. Po raz pierwszy golem zapachniało w 8 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Lisieckiego, Adam Duda przedłużył piłkę a stojącego przed bramką Dominika Pawłowskiego, którego w ostatniej chwili uprzedził Mateusz Lawrenc. W 24 minucie efektownym strzałem przewrotką Pawła Łakotę próbował pokonać Patryk Burzyński, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok słupka.

W 27 minucie powinno być 1:0 dla Concordii, ale świetnej sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Adam Duda. Najskuteczniejszy zawodnik Słoników w 31 minucie miał jeszcze lepszą okazję do zdobycia gola. Po ładnym rajdzie Dominika Pawłowskiego lewą stroną, „Dudi” dostał podanie wzdłuż pola bramkowego i mając przed sobą pustą bramkę strzelił z pięciu metrów nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że to gospodarze są bliżej gola, w 43 minucie niespodziewanie prowadzenie objęli przyjezdni. Piotr Łysiak dośrodkował z rzutu wolnego, a wbiegający w pole karne Patryk Burzyński ładnym strzałem głową tuż przy słupku pokonał Pawła Łakotę. Dosłownie minutę później w polu karnym Huraganu sfaulowany przez bramkarza gości został Dominik Pawłowski i sędzia wskazał na „wapno”. Szansę na zrehabilitowanie się za dwie poprzednie sytuacje miał Adam Duda, ale niestety to nie był dzień napastnika Concordii. Mateusz Lawrenc odczytał intencje byłego snajpera Lechii Gdańsk i odbił piłkę, odkupując swoje winy za sprokurowanie rzutu karnego. Nieskuteczna w pierwszej połowie Concordia na przerwę schodziła tym samym przegrywając 0:1.

Na drugą część meczu gospodarze wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i z większą wiarą, że są w stanie odwrócić losy meczu. Szybko przyniosło to efekt w postaci wyrównania. W 50 minucie Cyprian Maciejewski, wykorzystał swój wielki atut, jakim są bardzo dalekie wyrzuty piłki z autu. W ten właśnie sposób 18-letni pomocnik posłał futbolówkę aż pod samą bramkę gości, a interweniujący golkiper Huraganu Mateusz Lawrenc wbił piłkę do własnej bramki. W 60 minucie goście mieli wyborną okazję do ponownego objęcia prowadzenia, ale po szybkiej kontrze strzał Mateusza Szmydta z kilku metrów trafił tylko w boczną siatkę. W 64 minucie Concordię od utraty gola uchronił Paweł Łakota, który wykazał się fantastyczną interwencją broniąc zmierzający do bramki strzał Piotra Łysiaka z rzutu wolnego. Chwilę później młody golkiper Słoników popisał się kolejną paradą odbijając piłkę na słupek, po silnym strzale zza pola karnego Szymona Modrzewskiego.

W 75 minucie bliski szczęścia był Bartosz Danowski, którego precyzyjny strzał z około 20 metra obronił na rzut rożny Mateusz Lawrenc. Końcówka meczu to przewaga pomarańczowo-czarnych, którzy udowodnili, że gra do ostatniego gwizdka opłaca się. W 86 minucie Adam Skierkowski podał do Rafała Lisieckiego, który zamarkował strzał myląc obrońców, po czym oddał soczyste uderzenie z 18 metra, które wylądowało w morąskiej bramce. Było to drugie z rzędu trafienie w kolejnym meczu Lisieckiego, który potwierdził, że jest specjalistą w zdobywaniu ładnej urody goli. Pomarańczowo-czarni w doliczonym czasie gry dobili rywala trzecią bramką, której autorem był Bartosz Danowski. 22-letni pomocnik, który na murawie pojawił się w drugiej połowie, postanowił przebić trafienie swojego starszego kolegi i uderzył tak perfekcyjnie z dystansu, że golkiper Huraganu tylko odprowadził wzrokiem wpadającą do bramki futbolówkę. W ten sposób elblążanie zdobyli siódmy w tym sezonie komplet punktów i pokazali, że mają charakter i potrafią walczyć do końca.

Concordia Elbląg – Huragan Morąg 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Patryk Burzyński (43'), 1:1 Mateusz Lawrenc (50' – sam.), 2:1 Rafał Lisiecki (86' – asysta Skierkowski), 3:1 Bartosz Danowski (90'+3)

Concordia: Paweł Łakota – Tomasz Szawara, Rafał Maciążek, Michał Lewandowski (50' Bartosz Danowski), Radosław Bukacki, Cyprian Maciejewski (90' Damian Kozak), Sebastian Tomczuk, Dominik Pawłowski, Robert Sulewski (68' Adam Skierkowski), Rafał Lisiecki, Adam Duda (86' Piotr Goljasz).

Huragan: Mateusz Lawrenc – Piotr Łysiak, Adam Paliwoda, Mateusz Szmydt, Michał Ressel, Rafał Maćkowski, Daniel Michałowski, Szymon Modrzewski (75' Dariusz Boczko), Jakub Stankiewicz, Paweł Galik, Patryk Burzyński.

Sędziował: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)
Żółte kartki: Duda, Maciejewski (Concordia), Lawrenc, Szmydt (Huragan)

W ostatnim w tym roku meczu ligowym Concordia zmierzy na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 24 listopada o godz. 11:00 w Tomaszowie Mazowieckim.