Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech

Concordia przegrała w Radomsku w starciu dwóch beniaminków

12.10.2019, 18:56:26 Rozmiar tekstu: A A A

Nie powiodła się piłkarzom Concordii najdalsza w tym sezonie wyprawa po ligowe punkty. Pomarańczowo-czarni w sobotę przegrali w oddalonym o ponad 400 kilometrów Radomsku z miejscowym RKS-em 1:2. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich 25 minutach meczu, gdy padły wszystkie gole. Elblążanie po indywidualnych błędach swoich obrońców przegrywali 0:2, a w końcówce meczu, grając bez jednego zawodnika, zdołali strzelić honorową bramkę, której autorem był Adam Duda.

Concordia do Radomska udała się bez dwóch podstawowych zawodników: obrońcy Tomasza Szawary, którego zatrzymały obowiązki zawodowe oraz Sebastiana Tomczuka, który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Zwłaszcza brak tego pierwszego mógł być odczuwalny w formacji defensywnej. RKS oba gole strzelił bowiem po indywidualnych błędach elbląskich obrońców. Przy pierwszym golu nie popisał się Sebastian Kopeć, natomiast przy drugim Michał Lewandowski. W obu przypadkach skorzystał na tym Omar Tall, który dwukrotnie w 66 i 80 minucie wpisał się na listę strzelców. Elblążanie walczyli jednak do końca o zmianę wyniku. W ostatniej minucie meczu udało się zdobyć bramkę kontaktową. Konrad Wira zagrał długą piłkę za obrońców do Adama Dudy, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza rywali. Niestety do wyrównania zabrakło czasu i pomarańczowo-czarni musieli przełknąć gorycz porażki.

Z przebiegu spotkania był to mecz na remis. O wygranej gospodarzy zadecydowały nasze karygodne błędy w obronie, po których straciliśmy oba gole. Szkoda niewykorzystanych 2-3 stuprocentowych szans na początku drugiej połowy. Gdybyśmy zakończyli je golami, to my cieszylibyśmy się zapewne z wygranej

– krótko podsumował mecz trener Concordii Łukasz Nadolny.

RKS Radomsko – Concordia Elbląg 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Omar Tall (66'), 2:0 Omar Tall (80'), 2:1 Adam Duda (90' – asysta Wira)

Concordia: Paweł Łakota – Sebastian Kopeć, Rafał Maciążek, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Cyprian Maciejewski (62' Damian Kozak), Adam Skierkowski (62' Bartosz Danowski), Dominik Pawłowski (70' Konrad Wira), Radosław Lenart, Piotr Goljasz (46' Rafał Lisiecki), Adam Duda.

Sędziował: Przemysław Malinowski (Warszawa)
Żółte kartki: Maciejewski, Goljasz (Concordia)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się u siebie z Bronią Radom. Mecz odbędzie się w sobotę, 19 października o godz. 15:00 na stadionie przy Krakusa.