Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Minimalna porażka z trzecioligowcem. Mimo dwukrotnego prowadzenia Concordia uległa Wierzycy

09.02.2019, 18:59:34 Rozmiar tekstu: A A A

W siódmej grze kontrolnej w zimowym okresie przygotowawczym, Concordia uległa na boisku przy ul. Skrzydlatej trzecioligowej Wierzycy Pelplin 3:4. Pomarańczowo-czarni w pierwszej połowie po bramkach Edila i Adama Dudy prowadzili już 2:0, ale grający ambitnie rywal zdołał doprowadzić do remisu. W drugiej połowie Radosław Bukacki ponownie wyprowadził Słoniki na prowadzenie. Po godzinie gry, gdy na boisku w Concordii pojawili się zmiennicy, Wierzyca przejęła inicjatywę i zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zespół Łukasza Nadolnego w sobotnim sparingu musiał radzić sobie bez Sebastiana Tomczuka (sprawy osobiste), Dawida Załuckiego (choroba) i Radosława Lenarta. Ten ostatni odniósł kontuzję w środowym sparingu z Huraganem Morąg i w poniedziałek przejdzie zabieg, który określi jak długo będzie musiał pauzować.

Elblążanie bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek z Wierzycą. W 23 minucie faulowany w polu karnym był Adam Duda, a rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem Edil de Souza Barros. Minutę później na listę strzelców wpisał się, po ładnej zespołowej akcji Adam Duda, który otrzymał dokładne podanie od Adama Skierkowskiego. W 31 minucie Paweł Rogoz sfaulował we własnym polu karnym jednego z piłkarzy Wierzycy i sędzia odgwizdał „jedenastkę”. Bezbłędnym jej egzekutorem był Łukasz Racki i pelplinianie złapali kontakt. Ten sam zawodnik w 40 minucie doprowadził do wyrównania i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:2.

W 53 minucie Concordia wykonywała rzut wolny z odległości około 25 metrów od bramki przeciwnika. Do piłki podszedł Radosław Bukacki i pięknym uderzeniem nad murem pokonał bramkarza Wierzycy. Na odpowiedź trzecioligowca nie trzeba było długo czekać. Już dwie minuty później Kacpra Leszczyńskiego pokonał strzałem z pola karnego Maciej Meler i było 3:3. Niedługo później trener Łukasz Nadolny dał szansę gry młodszym zawodnikom i zespół z Pelplina przejął inicjatywę w meczu. Wierzyca stworzyła sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich, z czego jedną wykorzystała. W 77 minucie losy meczu rozstrzygnął Daniel Sławiński i pojedynek zakończył się wygraną gości 4:3.

Concordia Elbląg – Wierzyca Pelplin 3:4 (2:2)
Bramki: 1:0 Edil de Souza Barros (23'-k.), 2:0 Adam Duda (24'), 2:1 Łukasz Racki (31'-k.), 2:2 Łukasz Racki (40'-k.), 3:2 Radosław Bukacki (53'), 3:3 Maciej Meler (55'), 3:4 Daniel Sławiński (77')

Concordia: Adrian Kostrzewski (46' Kacper Leszczyński) – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz (58' Michał Wiśniewski), Michał Lewandowski (58' Radosław Pasik), Paweł Pelc (58' Szymon Drewek), Adam Skierkowski (46' Damian Kozak), Radosław Bukacki, Dominik Pawłowski, Patryk Malanowski (58' Adam Skierkowski), Adam Duda (73' Mariusz Pelc).

W kolejnym sparingu Concordia zmierzy się z grającą w klasie okręgowej Polonią Pasłęk. Mecz rozegrany zostanie w środę, 13 lutego o godz. 20:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.