Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Concordia wychodzi do przedszkoli i aktywizuje dzieci. Zobacz FILM i ZDJĘCIA z dużego festynu w hali MOS

13.12.2018, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Concordia wychodzi do przedszkoli i aktywizuje dzieci. Zobacz FILM i ZDJĘCIA z dużego festynu w hali MOS
Fot. Ryszard Biel

Około 200 dzieci uczestniczy w prowadzonych przez Concordię w 6 elbląskich przedszkolach zajęciach sportowo-rekreacyjnych opartych na piłce nożnej. W miniony wtorek, 11 grudnia w hali MOS przy ul. Kościuszki odbyła się mikołajkowa impreza, podczas której podsumowano program „Z piłką zdrowo i wesoło” i wręczono przedszkolakom upominki.

Program z „Z piłką zdrowo i wesoło” realizowany jest przez Concordię od 3 lat. W obecnym roku szkolnym, od września do grudnia br. zostało nim objętych 6 przedszkoli i około 200 dzieci z roczników 2013 i 2014 oraz młodszych. W każdym tygodniu, przez cztery dni klub organizuje zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami piłki nożnej w czterech miejskich przedszkolach: Przedszkolu Słonecznym nr 21 przy ul. Wiejskiej, Przedszkolu nr 6 przy ul. Browarnej, Przedszkolu nr 23 przy ul. Płk. Dąbka, Przedszkolu nr 17 przy ul. Karowej, a także dwóch przedszkolach niepublicznych: Przedszkolu „Bajka” przy ul. Rypińskiej i Przedszkolu „Akademia Krasnoludków” przy ul. Kalenkiewicza.

Zajęcia, które odbywają się zarówno na terenie wspomnianych przedszkoli, jak i w sali sportowej na lodowisku przy Karowej, prowadzą wykwalifikowani trenerzy ze Szkółki Piłkarskiej Concordii.
 

Zajęcia w przedszkolach polegają głównie na grach i zabawach ogólnorozwojowych. Najważniejsze jest to, by w dzieciach zaszczepić chęć do grania w piłkę, by z przyjemnością i uśmiechem przychodziły na te zajęcia. Przy okazji dzieci, które mają ochotę kontynuować zajęcia z piłką mają możliwość uczestnictwa w treningach w Concordii

– mówi Dawid Kucharzewski, trener grup młodzieżowych w Concordii.
 

Chcemy w ten sposób wyrobić w dzieciach nawyk do aktywnego, sportowego trybu życia. Mamy dużo obiektów sportowych i piękne tereny do rekreacji wokół Elbląga, więc chcielibyśmy, aby dzieci świadomie z tego korzystały

– przyznaje Marek Burkhardt, dyrektor Concordii.

Podsumowaniem pierwszych trzech miesięcy realizacji programu w obecnym roku szkolnym, była mikołajkowa impreza sportowo-rekreacyjna dla wszystkich przedszkoli biorących udział w programie. Festyn odbył się 11 grudnia w hali MOS przy ul. Kościuszki. Ubrane w pomarańczowe koszulki w barwach Concordii dzieci, miały okazję do uczestnictwa w wielu ciekawych konkurencjach. Impreza była także okazją do podsumowania działalności programu oraz okazją do wręczenia przedszkolakom drobnych świątecznych upominków o charakterze sportowym.

Jednym z pierwszych przedszkoli, które bierze udział w programie, jest Przedszkole nr 23.
 

Od samego początku istnienia programu, a więc od 3 lat bierzemy udział w zajęciach przygotowanych przez Concordię. Nasze dzieci chętnie w nim uczestniczą i w szerokim zakresie rozwijają swoją sprawność ruchową. Jest to bardzo fajna sprawa i jeśli będzie nadal taka możliwość, będziemy w dalszym ciągu z tego korzystać

– deklaruje Halina Furs, nauczyciel w Przedszkolu nr 23 w Elblągu.

Niewiele krótszy staż w programie ma Przedszkole nr 6, której przedstawicieli również chwalą inicjatywę Concordii.
 

Nasze dzieci drugi rok biorą udział w zajęciach organizowanych przez Concordię. Najpierw była to grupa dzieci sześcioletnich, a obecnie są to dzieci trzy i czteroletnie. Dzieci są bardzo zadowolone z tych zajęć i z wielką chęcią w nich uczestniczą. Rodzice również bardzo pozytywnie wypowiadają się o tych zajęciach. Dzieci mają w nich dużo atrakcyjnych zabaw i rozwija się ich koordynacja ruchowa

– przyznaje Małgorzata Michalak, nauczyciel w Przedszkolu nr 6 w Elblągu.
 

W przyszłych latach dalej zamierzamy kontynuować współpracę z Concordią, bo dzieci naprawdę są zadowolone z tych zajęć

– dodaje Wioletta Pawlak, nauczyciel w Przedszkolu nr 6 w Elblągu.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z festynu w hali MOS oraz wywiadami.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Concordia zawody przedszkolaków ( zdjęć 112 )
Dodano: 2018-12-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Mały
  Czwartek, 13.12

  Info super zdjęcia. Gratulacje jesteście najlepsi

 2. 2
  +2
  ~ Hlxoyxyx
  Piątek, 14.12

  Na razie maluchy się ruszają. Jak podrosną i pójdą do szkoły,będą kombinować i załatwiać zwolnienia,żeby ni ćwiczyć na wf...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0138039588928