Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Szpitale jednoimienne będą wracały do normalnej pracy. Decyzja ministra dotyczy również placówki w Elblągu

18.05.2020, 12:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szpitale jednoimienne będą wracały do normalnej pracy. Decyzja ministra dotyczy również placówki w Elblągu
Fot. Ryszard Biel

Podjęliśmy decyzję o sukcesywnym przywracaniu normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych. Zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń - poinformował dziś (18 maja) minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wśród placówek wyznaczonych na okres pandemii do walk z koronawirusem jest również Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu.

W poniedziałek, 18 maja, podczas konferencji prasowej poświęconej walce z epidemią koronawirusa w Polsce minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że duże ogniska zakażeń w kraju zostały opanowane i wskazywał, że oprócz woj. śląskiego liczba nowych przypadków zachorowań nie jest duża, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Na podstawie tych statystyk podjęto decyzję o przywracaniu do normalnego funkcjonowania tych szpitali, które na początku epidemii zostały wyznaczone do walki z koronawirusem Sars-Cov-2.

W związku z tym podjęliśmy decyzję o sukcesywnym przywracaniu normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych. Oczywiście zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń, najmniej pacjentów. (...) Pozostawiamy oczywiście odziały zakaźne, jako ten bufor, gdzie również mamy jeszcze sporo wolnych łóżek. To nie oznacza, że likwidujemy tę sieć szpitali, bo wiemy, że coraz częściej mówi się o drugiej fali, o wzroście zakażeń jesienią. Ta sieć pozostaje

- słowa szefa resortu zdrowia cytuje PAP.

Powrót szpitali do normalnej pracy rozpocznie się 1 czerwca. Na razie nie wiadomo, które placówki znajdą się wśród tych, które rozpoczną ten proces. 

Przypomnijmy. Wśród szpitali jednoimiennych funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim jest również elbląski szpital przy ul. Żeromskiego. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Ek
  Poniedziałek, 18.05

  To znaczy że oddział położniczo-ginekologiczny będzie czynny?

 2. 2
  +4
  ~ Nagroda
  Poniedziałek, 18.05

  Za to ze w Elblągu byli leczenie na koronawirusa to ten szpital powinien dostać sprzęt nowy i środki ochrony. A nie olsztyn nagradzaja, to jest chore.

 3. 3
  --1
  ~ EDEK
  Poniedziałek, 18.05

  Jak to jednoimienny szpital co za nazwy nasz ma JAN Paweł /

 4. 4
  0
  ~ koordynator.
  Środa, 20.05

  Ha,ha szpital jednoimienny a lekarzyki prywatnie sobie na terenie przyjmowali,no ale prywatnie to i koronowirus nie atakuje jedna wielka sciema pic na wode.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2665359973907